Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

    Здравейте колеги,

    изчетох доста теми за + и - на ГИ и обикновенните АГУ тук във форума и все пак реших да попитам.

    Имам един бензинов кемпер Форд Е 350 пройзведен 89г, той е с инжекцион на които дюзите са само с по два кабела.
    Двигателя е 5700 кубика 8 цилиндъра 210 к.с.
    Дроселовата клапа е двойна по една за лява и дясна глава.
    Досега не е слагана Газова уредба.
    Двигателя е заврян на малко трудно за работа място.

    Какъв е вашият съвет, каква уредба да му монтирам?


    Автомобила е автоматик с три скорости някой може ли да ми обясни за тази кутия особености , слаби места и т.н.

    Окачването отпред е някякво особенно моста е на две части които се разминават по средата а пък към колелата си е като на камион с шенкели които се гресират.
    Тази система на предния мост има ли слабости ?

    Кардана по каретата няма гресьорки и на висящия лагер също.
    Как се гресират само с нови ли ?

    На волана има бутони за автопилот но като се включи не може да се регулира скороста и се опитва да достигне максимална скорост.
    Как се настройва автопилота ?

    Благодаря предварително.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

  • #2
    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

    Ти си голям егоист бре

    Искаш помощ а не постваш десетина снимки и ние да се порадваме малко на хубав кемпер.

    За газовата, от тъжни спомени и горчив опит, трябва ти доверен кадърен газаджия първо освен ако сам няма да си я слагаш.

    Важно да ти е наблизо и да си имате приказка, иначе следват едни разходи, едни пътища при проблеми или нужди от настройки и т.н.

    Понеже това трискоростно животно ще харчи мъжката, аз бих сложил метан, има ги по европа и БГ, и ще имаш по-голямо КПД(спестяване) а и тежестта няма да му счупи снагата.

    Ако ли искаш нормална газова скачай на нещо евтино, доказано и добър майстор, една голяма бутилка на скрито място и пей сърце.

    Дай ВИН На това животинче и ще опитаме да ти намерим инструкции на потребителя/механика за твоя кемпер?

    И снимки, дай, молим

    П.С. този преден мост по описание е като на старите фордове, тоест здрав, Близнаците Пеко и Иво знаят доста за тия машина и могат да помагат ама са много заети, Дядо Владо сигурно има опит с няколко такива стари дзверове, Еди Рангелов също е експерт по американски возила.

    Къде се намираш, щото ако си по Делиормана, имам лоши новини за тебе?
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

      Здравей,
      не съм егоист за снимките но писах и снимах с един таблет и станаха много големи аз ще ги кача но моля някой да ги ореже ако може.

      Ето го ВИН -а 1FDKE30H5KHB23309 произведен 89 г.

      Не харесвам метана много е голямо налягането в бутилките и са си тежички, пропан -бутана ми стига като икономия.

      Питах за ГИ в БРЦ Пловдив и ми дадоха прогнозна цена на уредба с монтажа без бутилките около 2500- 2800 лева. и сериозно се замислих и аз за качествена обикновена газова.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Николай Колев; 22-05-17, 11:43.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

        Попитай и в Пловдив - колегата novatech е изключително отзивчив и компетентен.

        Коментар


        • #5
          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

          Още снимки!
          Прикачени файлове
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

            Нещо се обърках с тези снимки веднъж успявам да ги поставя в текста и да пиша между тях друг път се качват като прикачени картинки,
            не мога да разбера какво става.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

              Това чудо би трябвало да върви и със съвсем обикновена газова уредба.
              Ще ти трябва изпарител като за мощен двигател, но в газаджийските сервизи знаят какъв да ти сложат.
              Та с не повече от 400-500 лева би трябвало да се оборудваш с газ на камиончето.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                Още снимки!
                Прикачени файлове
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Това чудо би трябвало да върви и със съвсем обикновена газова уредба.
                  Ще ти трябва изпарител като за мощен двигател, но в газаджийските сервизи знаят какъв да ти сложат.
                  Та с не повече от 400-500 лева би трябвало да се оборудваш с газ на камиончето.
                  И аз за това намеквах, една добре настроена евтина газова пак ще ти дава страхотна икономия и читав вървеж, не са нъжни хиляди набити в нещо с много разтеглен ROI.

                  Автопилота, сигурно ще иска читав вакуум, провери вакуумните тръбички защото на тия години сигурно за заминали и те и гумените връзки.

                  Иначе, активирането е лесно - с над 50км/ч, натискаш и задържаш СЕТ и после бавно пускаш газта.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Автопилота, сигурно ще иска читав вакуум, провери вакуумните тръбички защото на тия години сигурно за заминали и те и гумените връзки.

                    Иначе, активирането е лесно - с над 50км/ч, натискаш и задържаш СЕТ и после бавно пускаш газта.
                    Аз забелвзах че, се активира СЕТ но като пусна газта и камиончето литва със сичката газ до дупка.

                    Като го прибирах по магистралата пробвах на няколко пъти но не успях да намеря начин да го фиксирам в някакви разумни граници , при всеки опит нервите ми издържаха до 110 км в час и го изключвах, защото си се ускоряваше доста сртемглаво без да дава признаци за поддържане на някаква скорост.

                    Просто си дава пълна газ и толкоз не отпуска.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                      Би трябвало да стане с обикновенна газова, моето Шеви също е 5,7 и с обикновенна газова, но слагана в Холандия
                      За автопилота, явно му е зададена висока скорост и я гони, да не си задал 90 мили
                      я се регистрирай в forum.americancarbg. com, там има хора, които им разбират, а и ще оценят придобивката.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                        Имах удоволствието да карам такава машина!Уникална возия!Моята беше с газов инжекцион и две бутилки на мястото на втория резервоар!С голяма мъка и тъга на сърцето я продадох.....п.п. правилния модел е Ford Econoline Е150

                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          Би трябвало да стане с обикновенна газова, моето Шеви също е 5,7 и с обикновенна газова, но слагана в Холандия
                          За автопилота, явно му е зададена висока скорост и я гони, да не си задал 90 мили
                          я се регистрирай в forum.americancarbg. com, там има хора, които им разбират, а и ще оценят придобивката.
                          Само да внимава там с един дето се подвизава като Куадра (Дима, Дмитрий) и още един Дисем (Севдо)!
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                            От къде беше, не беше ли някъде в североизтока? ГИ за това чудо трябва да е нещо от рода на 1500лв. с голяма бутилка или даже две големи бутилки. Имам приятел който слага скоро на Хамър H2 и вероятно би се наел, мога да го питам ако искаш? Наскоро взех една кола с обикновена газова, надявам се утре вече е да е с инжекцион, че вече 2 седмици се отлага монтажа му, а обикновената като всяка такава прави само проблеми.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                              Аз ако газифицирам това ще подходя с два най-обикновени изпарителя за по 90 киловата - по един на всяка дроселова клапа. Така всичко ще е направено с ширпотребни части. Изпарителите за мощни двигатели са малко или много екзотика, а този позволява да се ползват два обикновени вместо един специален. Бих се постарал да намеря отдолу място за максимален брой бутилки, хубавото е че има всякакви размери, вкл. само 200мм диаметър. Като допълнителен бонус - с едно зареждане получаваш и гориво за кухня и отопление.

                              Метан не бих слагал - хем тежи, хем го няма на всеки ъгъл, хем други особености.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X