Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

    Много нестандартно решение,просто нямаше да ми хрумне такова нещо.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #62
      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      Много нестандартно решение,просто нямаше да ми хрумне такова нещо.
      Намери темата за Трабанта на 6трака

      Коментар


      • #63
        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Намери темата за Трабанта на 6трака
        Знам я !

        И тя си има + и - .
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #64
          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

          Докарах работата до газовата уредба.

          Частите пристигнаха но ми възникна един въпрос на които Младен газаджията не можа да ми отговори убедително, а именно :

          Какъв трябва да е диаметърът на отвора на смесителните плочки за моя двигател които е 5700 кубика и към 220 кс.

          Четох на дълго и на широко десетки теми тук във форума и не само и не можах да стигна до конкретен отговор.

          Дадени са формули за пресмятане по разни критерий но не съм спец на математиката и не мие хоби.

          Дали някои не може да сподели с какви диаметри са плочките на подобен двигател че да си поръчам такъв размер.

          Сега ми доставиха две плочки с диаметър на отвора 32 мм но ми се струват много малки отворите, все пак през всяка една плочка ще се захранват 2750 кубика двигател или 110 кс образно казано.

          Не ми се ще да стигам до правилното решение по метода проба грешка.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #65
            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

            на 32мм си карах Витарата... 1,6 80 коня И идваха възмалки.
            Истината е, че без математика няма да минете. Ако плочката не е правилна, или ще харчи като ламя, или ще е спънато, или хем ще е спънато, хем ще харчи, хем и ще започне да подебва мотора.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

              Здравейте ,колеги !
              Направих няколко пробни пътешествия с кемпера.

              разхода на гориво се колебае между 27 и 33 лева на сто километра в зависимост от скоростта на движение.

              Интересно забелязвам коренна разлика в мощността вечерно време по хладното върви та се къса а през деня в жегите е като уморено магаре.

              Не мога да си обясня от какво се получава тази осезаема разлика.

              Изминах 3 000 километра до сега, със среден разход 37 литра на сто,гори и малко масло долях за тези километри 2,5 литра.

              Карам го с Игат 10/40.

              Вчера му правих текуща профилактика, забелязах че , на бавни обороти като вадя кабелите на свещите на дясната глава и не се усеща промяна в работата на двигателя докато като извадя кабел от лявата глава моментално започва да прекъсва.

              Не съм запознат с този тип двигатели, мисля си да не би да имат някакво устройство което да спира десните цилиндри за икономия.Пробвах свещите дават искра и от лява и от дясно еднакво добре.

              Или двигателя е поизносен от 29 години разходки насам натам.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #67
                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                ...
                Вчера му правих текуща профилактика, забелязах че , на бавни обороти като вадя кабелите на свещите на дясната глава и не се усеща промяна в работата на двигателя докато като извадя кабел от лявата глава моментално започва да прекъсва.

                Не съм запознат с този тип двигатели, мисля си да не би да имат някакво устройство което да спира десните цилиндри за икономия.Пробвах свещите дават искра и от лява и от дясно еднакво добре.
                По-скоро храненето му отдясно е недобре настроено.

                Коментар


                • #68
                  От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                  Измери компресия. Нещо не е наред. От опита ми с джип знам, че не горят масло от смяна до смяна. Мой приятел има стар форд с 4 литра редови, кара го с най-евтиното масло, сменя го на 10 000 км и също не долива.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                    Свалих свещите ето как изглеждат след работа на място.

                    Първата снимка е на лявата глава която работи на бавни обороти.

                    А втората на дясната която при махането на кабелите на празен ход и на четирите свещи почти незабележимо се усеща промяна.
                    Прикачени файлове
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                      Четирите свещи на втората снимка работят с МНОГО обеднена смес. Тоест няма гориво.
                      Особено 1-ва и 3-та ... от горе на долу ...
                      Масло гори на всички от първа снимка и 2-ра свещ от 2-ра снимка.
                      4-та свещ от 2-ра снимка ... липса на запалване ... или ниска компресия ....
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                        Какъв му е реда на запалването на форда ?

                        Като на газ 53 ли 1,5,4,2,6,3,7,8, ли ?
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Четирите свещи на втората снимка работят с МНОГО обеднена смес. Тоест няма гориво.
                          Особено 1-ва и 3-та ... от горе на долу ...
                          Масло гори на всички от първа снимка и 2-ра свещ от 2-ра снимка.
                          4-та свещ от 2-ра снимка ... липса на запалване ... или ниска компресия ....
                          Благодаря за точната диагностика по снимка колега.

                          след замерване на компресия и по обстойна проверка и надуване на цилиндрите установихме следното:

                          На всички цилиндри от първата снимка налягането е 7,4 атм.

                          на тези от втората е 7,4 - 7,2 атм с изключение на 4-та свещ на която налягането е 1,5 атм
                          при надуване духа сериозно в аспуха, най вероятно изпускателен клапан, работили са с бедна смес защото при монтажа на АГУ - то мъркуча които подава газ към лявата глава се подгънал и ограничавал газта.



                          Така че , диагнозата по снимка е със 100 % - ва точност.Благодаря !

                          При работа двигателя няма никакви нехарактерни шумове освен леко притрисане на бавни обороти от не работещият първи цилиндър(по реда на работа на двигателя този е първи).

                          Следва поръчка на части за ремонт след сезона, за сега ще го карам още малко така.

                          Колко е допустимо да падне налягането за работа на бензинов двигател ако по книга му дават 8,8 атм. максимално като нов ?
                          Последно редактирано от Николай Колев; 31-08-17, 17:24.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                            ...
                            Колко е допустимо да падне налягането за работа на бензинов двигател ако по книга му дават 8,8 атм. максимално като нов ?
                            Да не бъркате степен на сгъстяване с компресия?
                            Че много ниско ми се струва, ако е налягане... Нормално двигатели със степен на сгъстяване 8 и малко си дават компресия над 10бара... За този ако като нов му дават 8.8, ми е чудно колко е степента на сгъстяване - все пак е '89г, не е следвоенен...

                            П.п. Нямам опит с такива големи и предполагам бавнооборотни, разредени амеркиански двигатели - просто ми е интересно...
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • #74
                              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                              Как се регулират клапаните?
                              Проверете този изпускателния каква хлабина има, то това трябва да се направи регулировка на всички клапани. А в какво състояние са разпределителните валове и кобилиците?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                                Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                                Да не бъркате степен на сгъстяване с компресия?
                                Че много ниско ми се струва, ако е налягане... Нормално двигатели със степен на сгъстяване 8 и малко си дават компресия над 10бара... За този ако като нов му дават 8.8, ми е чудно колко е степента на сгъстяване - все пак е '89г, не е следвоенен...

                                П.п. Нямам опит с такива големи и предполагам бавнооборотни, разредени амеркиански двигатели - просто ми е интересно...
                                Аз не съм запознат степен на сгъстяване 8.8 дали е баровае или е процент на сгъстяване спрямо обема на цилиндъра.

                                Нека накой които е запознат да каже.
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X