Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

    Абе стига с тея глупсоти . че тежал метана. Друг му е пропблема - няма го .
    Аз имам страшен газаджия , ама е в София и това не ми пречи да ходя при него , защото си струва .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #17
      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

      По колко километра на година би бил пробега?

      Коментар


      • #18
        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

        И аз съм се насочил към два стандартни изпарителя по един за всяка глава и батерия от няколко бутилки под пода на кемпера.

        Мисля си да сложа изпарители на Ловато с електрическо задействане а не вакумни, имам такъв монтиран на един мотокар Тойота 2,0 и вече 5 - та година работи безупречно като винаги пали само на газ и зиме и лете и винаги от раз. Досега никога не е гърмял и не сме сменяли нито свещи нито кабели , нито нещо по изпарителя а е навъртял към 1500 часа

        Има доста място.Мислех си даже дали да не премахна частично резервоара за бензин и на освободеното място да сложа каквато бутилка се събере.

        Как да вкарам газта със щуцери като пробия на подходящо място колекторите или с плочка за газ с необходимия размер нещо като това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:плочка за газ.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5754848

        Със щуцери ми се струва по лесно за направа а и има удобно място за пробиване почти нищо няма да се разглобява, само се чудя на този двигател май ще му трябват по два щуцера на всяка глава един до друг за да се получи необходимия дебит.

        А и няма да се намалява сечението на смукателните тръбопроводи както е при плочките.

        Аз съм от Търговище и съм си уговорил посещение при Младен от Разград за мнение и монтаж евентуално ако се наеме да се занимава с моя кораб.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #19
          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Абе стига с тея глупсоти . че тежал метана.
          Тежи, тежи. Не е да не съм ползвал доста време.

          Ама това че го няма е по-неприятната страна, еле пък за кемпер.

          Освен това в кемпер употребата на пропан-бутан има допълнителната полза че не се занимаваш с битови бутилки за газ.

          Коментар


          • #20
            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            ...
            Как да вкарам газта със щуцери като пробия на подходящо място колекторите или с плочка за газ с необходимия размер нещо като това
            Категорично. Не. Ползвай. Щутцери.

            Минимум, защото е необратимо.

            Коментар


            • #21
              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

              Впрочем за бензиновия резервоар: според ситуацията отдолу можеш и въобще да го махнеш. Може да ползваш туба за моторна лодка - от тия с маркуч. Удобството е че не е задължително да го носиш винаги и може да се сложи навсякъде.

              Коментар


              • #22
                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                По колко километра на година би бил пробега?
                Ми за сега не знам може да са 1000 км а може и 20 000 км знам ли !

                Аз имам четири пълнолетни деца, най малкия е на 20г. и всички си имат половинки а голямата щерка има две момчета.

                Така ще все едно сме пет семейства.

                Никога не сме имали Пътуваща къща и всички с нетърпение чакат газификацията и окончателната профилактика на другите системи за да направят по едно кръгче.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #23
                  От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Категорично. Не. Ползвай. Щутцери.

                  Минимум, защото е необратимо.
                  Нещо не те разбрах с тези точки след всяка дума.

                  Щуцерите не са добра идея така ли ?

                  И да сложа плочка.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                    Ми за сега не знам може да са 1000 км а може и 20 000 км знам ли !

                    Аз имам четири пълнолетни деца, най малкия е на 20г. и всички си имат половинки а голямата щерка има две момчета.

                    Така ще все едно сме пет семейства.

                    Никога не сме имали Пътуваща къща и всички с нетърпение чакат газификацията и окончателната профилактика на другите системи за да направят по едно кръгче.

                    Да са ти живи и здрави!!

                    Газ е разумния избор. Щото и хладилник и котлони и печка можеш да захраниш.

                    От къде си, ако не е тайна, че аз отскоро се обзаведох с каравана и тепърва трупам опит с подвижните къщи на колела.
                    Имаче с палатки и диво къмпиране имам над 45г. опит.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                      Щуцерите не са добра идея така ли ?
                      Щутцерите не просто са лоша идея, те са знамето на гъзоръкия газаджия. Съпротивлението около тях е по-голямо отколкото на плочката-смесител, а за сметка на това пробиването е необратимо.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                        От къде си, ако не е тайна, че аз отскоро се обзаведох с каравана и тепърва трупам опит с подвижните къщи на колела.
                        Имаче с палатки и диво къмпиране имам над 45г. опит.
                        От Търговище съм.

                        Това за съпротивлението на щуцерите не го знаех благодаря,махам ги като вариант.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                          Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                          От Търговище съм.

                          Това за съпротивлението на щуцерите не го знаех благодаря,махам ги като вариант.
                          Ако намериш подходящи плочки или дребни части в Англия, ще ти ги купя и пратя до Търговище, не се ограничавай само в търсене каквото има по Делиормана или по Варна, мисли глобално

                          Приятел тръгва за Добрич след няколко дни та ако намериш нещо днес/утре ще стигне до теб скоро.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                            То пък голяма философия да се намерят газаджийски части в България

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              То пък голяма философия да се намерят газаджийски части в България
                              Оригинални кабели, компютри и т.н.

                              Не знам, на мен са ми поръчвали няколко пъти да донасям за това и предположих, че тук цените и материалите явно си струват.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Разни въпроси за Форд Е 350 5,7 бензин 89 година

                                След обстойния оглед и замерванията които Младен направи установи че, на този двигател не е наложително да се монтига ГИ , щял да работи превъзходно и с обикновенна газова дори с един изпарител от 140 КВ

                                Дюзите са с общ " + " което не налагало и монтаж на емулатори за тях,понеже компютъра е доста стар нямало да забележи че,те не са захранени и това да доведе до смущения в работата на двигателя.

                                Преди години когато бяха актуални камионите Зил и Газ 53 са им слагали един изпарител и са вървяли отлично, без съществена загуба на динамика.

                                Намерих място за 3 бутилки по 50 литра без да променям нищо по колата и със запазване на бенз. резервоар, мисля за сега да вживя уредбата така и като се види разхода в реални условия ще надграждам с още бутилки ако трябва.

                                За да може да се ползва газ за битовите уреди от същите бутилки за двигателя понеже на б.уреди им е необгодима газова фаза на бутилката от която те ще бъдат свързани се монтират два фланеца за нивомери , като двата фланеца са завъртяни на 90 градуса един спрямо друг.

                                Идеята е че единият фланец от който ще се захранят Б.Уреди да е на най високата точка на бутилката за да отвежда газова фаза към тях.
                                Последно редактирано от Николай Колев; 24-05-17, 19:40.
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X