Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пречиствателна станция

    Гледам модерните сега пречиствателни станции и ми изниква следния въпрос - дават ги два вида - от едните водата ставала за поливане от другите не. Притеснява ги да не си отровя доматито със сапуна или какво? Щото другото е вода+урина+фекалии което си е прекрасно за напояване
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Пречиствателна станция

    От къде да знаят кво си пил, та може и сярна киселина да източваш !

    Как да ти вземат повече пари, ако няма и "по-тарикатски" пречиствателни станции ?!

    Бившо гадже съвсем наскоро беше на рафтинг по Струма. Ми жива и здрава си е, че даже днес си скубеше плевели близо до Разбоишкия манастир, а колко села по поречието на Струма имат пречиствтелни станции преди да излеят сичко У ряката ?!
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Пречиствателна станция

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Гледам модерните сега пречиствателни станции и ми изниква следния въпрос - дават ги два вида - от едните водата ставала за поливане от другите не. Притеснява ги да не си отровя доматито със сапуна или какво? Щото другото е вода+урина+фекалии което си е прекрасно за напояване
      Два вида са ама разликата не е в изходната вода а в миризмата която отдават.
      Аеробните вонят по малко (дори може да се каже изобщо не вонят) от анаеробните.
      Изходната вода казват ставала за напояване но аз не съм пробвал да не уморя райграса щото ми е капризен.
      Пък и имам кладенец с безплатна вода.
      Едни градинари се кълнат че ставa други обратното.
      Явно за всеки истината е различна и зависи от химикалите дето слагаш в къщи.
      Урина И фекалии не остават щото бактериите с това се хранят.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Пречиствателна станция

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Гледам модерните сега пречиствателни станции и ми изниква следния въпрос - дават ги два вида - от едните водата ставала за поливане от другите не. ...
        Най-общо казано, едните са леко модифицирани септични ями - имаш един съд, който го играе утайник, и в който се предполага, че трябва периодично да пускаш някакви бактериЙ, а изсветлените води, изтичащи от него, може и да понамирисват. По-хубавите (и осезаемо по-скъпи) джуркат съдържанието на съда с помощта на компресор, при което се постигало по-добро пречистване и за водите от тях се твърди, че може да се използват за поливане.

        И в единия, и в другия случай сериозен въпрос е къде се дява водата, след като мине през тях. Ако имаш дере, рЯка и т.п. - добре, ако не - разни вариации на тема "попивно поле".

        При всички положения не се препоръчва в канализацията да попадат силни химикали.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Пречиствателна станция

          А какво става като спре тока?
          Почва ли да намирисва?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Пречиствателна станция

            Ако имаш предвид вътре в къщата, според мен не би трябвало да намирисва ни в единия, ни в другия случай, при условие, че канализацията е изпълнена като хората и има вентилация, изведена на покрива.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Пречиствателна станция

              Не, за в двора питам
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Пречиствателна станция

                За в двора, ми никой не е направил по-добра пречиствателна станция от природата. Мое мнение, но едва ли съм открил топлата вода.
                Това, разбира се, за битови води, не за промишлени с разни химии в тях.
                Отворена отдолу и дренирана септична яма би трябвало да върши перфектна работа, колкото и еретично да звучи на някои.
                Това за къща, щото ако имаш хотел с около 15 стаи, като един виден форумен член, се налага на месец-два да ти преточват гюма, а че го източват където им падне е друг въпрос.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Пречиствателна станция

                  Септичните ями са забранени
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пречиствателна станция

                    ... и това в отделен пост, че го бях забравил.

                    Има вариант с отделно събиране на "продукцията" от тоалетната, като всичко отива при едни червеи и се разбърква с трици, като става на тор и дори не мирише, но там не трябва да се вливат води от мивката със сапуни и други миялни препарати.
                    Интересен вариант е, но трябва да се направи още при проектирането на кабализацията.
                    Чел съм го преди повече от 7-8 години, та ако те интересува се поразрови.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пречиствателна станция

                      Е ти какво мислиш че е пречиствателната станция

                      Резервоар, утайник и бълбукатор. Има и без допълнителен бълбукатор (анаеробни)
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пречиствателна станция

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ... Отворена отдолу и дренирана септична яма би трябвало да върши перфектна работа, колкото и еретично да звучи на някои.
                        Това за къща, щото ако имаш хотел с около 15 стаи, като един виден форумен член, се налага на месец-два да ти преточват гюма, ...
                        "Отворена отдолу и дренирана септична яма" има сериозния недостатък, че рано или късно, в следствие на фактора "колматация", почвата се задръства от твърдите вещества, спира да пропуска вода и ямата се превръща в "изгребна". Което при съвременното ниво на потребление на вода в домакинството не е никак добър вариант ...

                        "Класическото" решение "кОпам нова яма" върши работа само ако тоалетната ти е на двора и дворът ти е голям. Затова си мисля, че по-добро решение като минимум е двустепенно изпълнение - първо водонепроницаем съд, в който битовите води да се утаяват и изсветляват и след това някакво попивно поле, в което да отиват частично пречистените води. При всички положения би трябвало да има по-дълъг живот.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-05-17, 18:14.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пречиствателна станция

                          Продължавам да не вдявам защо едните не ставали за поливане? Или са рекламни глупости?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пречиствателна станция

                            Заради степента на пречистване.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пречиствателна станция

                              Имам пречиствателна станция с компресор от четири години .Не мирише дори и да се навреш в нея .Мор за бактериите са препарати на основата на белина .Изходната вода е в попивен кладенец , който досега не съм отварял , но от отдушника му мирише на влажно мазе само .Иска проверка от време на време .Само един път замириса , но това беше от дълги косми , които бяха запушили еър -лифта ( туй връща вода от чистата зона към мръсната , за да има бактерии навсякъде) .Компресора работи през 15 минути по 15 минути и е с мощност 60 вата .Тази година я почистих основно , а иначе от време на време се появяват едни гъби (не са проблем) и лятно време ,когато остават люспите от домати ги почиствам един път в месеца от там където се събират в една тръба ( няма опасност да се задръсти , но си ги чистя ). Водата е леко кафеникава на изхода , но не мирише .За поливане няма да стигне по принцип , но и не съм имал намерение . Против септичните ями съм , защото макар и да са естествена пречиствателна станция хората ги копаят до вода и от там директно се свързват с плитките подземни води .Иначе представляват в повечето случай пласмасов съд с няколко отделения и във всяко си протича някакъв процес докато бактериите изядат отпадъците . Гледах филм за използването на тор от пречиствателни станции на голям град в Щатите , но миризмата тора си я имал .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X