Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пречиствателна станция

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Айде бе.
    Като не искаш станция си слагаш най обикновен контейнер и лайната ти не текат в двора на съседа
    С този "най-обикновен контейнер" обаче има следният проблем: Едно съвременно домакинство харчи доста вода. Примерно, от порядъка на 15-на кубика на месец. Което означава, че трябва да викаш медарката минимум по 1 път месечно, щото иначе контейнерът ти започва да прелива. Цената на удоволствието май е от порядъка на 100-ка и отгоре. Ама уловката е, че това е порядъкът на цените за района на София и други големи градове, където има доста предлагане на всякакви услуги.
    Ако обаче ямата ти е в Долно Нагорнище и в целия район има само една "Вома" на местната ВиК, положението става интересно. Щото нали знаеш какво става с цените в условия на дефицит ...
    Отделно, дето хич не е сигурно, че ще поискат да ти свършат работа, дори и срещу солено заплащане. Щото си на 30,40, 50 км от базата; щото улиците били тесни и било трудно да се мине (еле пък зимата); щото машината нямала дълги маркучи и трябва да стигне непосредствено до ямата, пък то физически невъзможно; щото ...

    Ха познай от 1 път какво става при такива предпоставки!

    Отделно, дето в ЗУТ понятие като "пречиствателна станция за еднофамилна къща" не се споменава, а се говори само за изгребна яма, та хората дори и с пречиствателни станции ги узаконяват като ями, за да не се вкарват във филми.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-06-17, 14:31.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Пречиствателна станция

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ако обаче ямата ти е в Долно Нагорнище и в целия район има само една "Вома" на местната ВиК, .
      Там където имат Вома са късметлии . Всички останали разчитат на Прага V3S или в най добрия случай на ИФА . Поне аз по моя край нищо по съвременно от Прага не съм видял .
      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Айде бе.
      Като не искаш станция си слагаш най обикновен контейнер и лайната ти не текат в двора на съседа
      99% от септичните ями са попивен тип и са изграждани доста години преди да ги забранят . Ако ямата е правилно оразмерена няма как да прелее . На времето като зидаха моята майстора каза едни размери ама аз му изкопах с багера два пъти повече . Сега има голям избор от химикали за третиране на ямите та почти нищо не остава вътре и ако къщата не се ползва за целогодишно обитаване специализирания камион ще ти трябва един път на десетина години .
      Последно редактирано от sek.1; 02-06-17, 08:15.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Пречиствателна станция

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        Ми ще псува! Като си метне някоя кака превръзките в тоалетната ...
        За съжаление не само дамските превръзки не виреят в ямите.
        Дори тоалетната хартия не е препоръчителна - но обикновено го разбираш по трудния начин
        Чак като се нагъзваш над ямата всяка седмица.
        А с навиците на жените и тъщите да хвърлят мазнотиите в канала най трудно се преборвам.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #34
          От: Пречиствателна станция

          Добре де, нали имат някакви утайници на входа, където попадат едрите и твърди частици, та да се разградят. Не вярвам да не е помислено. То иначе става съвсем аграрно да си имаш кошче за хартията...

          Росене, би ли споделил впечатления (оставам с впечатление, че си имаш станция) малко по-обширно за фирма, марка на станцията, недостатъци и т.н. Може и на ЛС. Благодаря

          Също така ако някой друг има преки впечатления ще съм благодарен да сподели.

          Ще има ли сериозен проблем с "изразходването" на пречистената вода? Т.е. къде отива тя ако нямаме достатъчно домати за поливане? А зимата? Чета за разни попивни полета, ама в софийско с тия високи подпочвени води да не стане двора на оризище...

          Коментар


          • #35
            От: Пречиствателна станция

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Добре де, нали имат някакви утайници на входа, където попадат едрите и твърди частици, та да се разградят. Не вярвам да не е помислено. То иначе става съвсем аграрно да си имаш кошче за хартията...

            Росене, би ли споделил впечатления (оставам с впечатление, че си имаш станция) малко по-обширно за фирма, марка на станцията, недостатъци и т.н. Може и на ЛС. Благодаря

            Също така ако някой друг има преки впечатления ще съм благодарен да сподели.

            Ще има ли сериозен проблем с "изразходването" на пречистената вода? Т.е. къде отива тя ако нямаме достатъчно домати за поливане? А зимата? Чета за разни попивни полета, ама в софийско с тия високи подпочвени води да не стане двора на оризище...
            утайници за едрите отпадъци си имат но хартията се разлага и минава филтъра.
            Филтъра хваща найлони и играчки, люспи от домати няма как.
            Принципно малко количество хартия не пречи на станцията - ако ползваш по един два листа хартия на ходене проблем няма.
            Обаче явно ние ползваме повече хартия И станцията се беше разпенила с 3 педи пяна по повърхността И съответно затлачила.
            С поставянето на кошчета за хартия проблема отшумя.
            Ами впечатленията от търговеца са отлични.
            Софийска фирма, продават чешки станции аеробни само.
            Марката е енви пур - пиши в гугъла И излиза всичко.
            За 2 години един път ми е трябвала помощ И се отзоваха.
            При мен имам попивна яма 15-20 кубика за станция с капацитет 6 човека и не се пълни почти - един път за 2 години се наложи поизпразване поради много валежи.
            Аз празня с маркуч в съседната пустееща земя.
            Недостатъци според мен моята аеробна станция няма - е с канализация е по добре но при нас шансове за такава няма.
            Харчи ток за компресора средно 50 вата постоянна консумация
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Пречиствателна станция

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Софийска фирма, продават чешки станции аеробни само.
              Колко 4000€?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Пречиствателна станция

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Колко 4000€?
                Ахам - нещо от сорта
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #38
                  От: Пречиствателна станция

                  Потърси и Biorock, имат българско представителство и уебстраница (Faq все още им е на английски и цените са в евро ). Работи без електричество, има минерален пълнител.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пречиствателна станция

                    Къде са им цените на тия биорок - нещо не им се ориентирам на сайта?
                    Иначе има поне на две фирми оферти около1.5к€
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пречиствателна станция

                      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                      ...- Работи без електричество, има минерален пълнител.
                      Тъй де! Икономисваш от ток, ама ...

                      ... The cost for replacing the media bags is currently estimated at approximately GBP 700 for a 6PE system.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пречиствателна станция

                        Моята е на Ермакс от Пловдив .Започват от 3 500 лв . .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пречиствателна станция

                          Gy6ter, би ли споделил какви са ти отзивите от пречиствателната на Ермакс?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пречиствателна станция

                            Здравейте, писах в една по-стара тема, преди да видя, че има и нова.
                            Въпросът ми е за узаконяването на пречиствателна станция, някой правил ли го е или всички по проект са с изгребна яма, а реално слагат пречиствателна станция? И друго - от общината идват ли на проверка за изгребната яма, може ли да споделите опит?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X