Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

    Здравейте колеги.Искам да попитам за маслото на кутията и диференциалите,че ми се появи гаден "проблем" след смяна на маслото на кутията и силно ме съмнява,че не са сипали достатъчно.Та някой може ли да ми каже колко събира кутията и диференциалите.По щека на запален мотор гледам графата HOT на щеката и там има една чертичка това минимума или максимума е понеже моето е на половината между началото на щеката и чертичката въпреки,че не е мерено много точно.Това е като гледам ХОТ на загрят мотор ако това означава.А проблема,който се появи след смяната на маслото в автоматика е,че при постоянна скорост на 4та примерно с 80км или 110км колата при еднакво подаване на газ понякога оборотите почват да падат примерно на 100 е на 2500 започват да падат бавно до 2300 и после изведнъж пак отиват на 2500 и така,но това не винаги го прави и се появи след смяна на маслото.Масло не знам какво са сложили напълно се доверих на сервиза само знам,че е 26лв/лтр.Казахаче са сложили 4л за кутията и 2л за диференциалите,което не знам дали е достатъчно.Иначе кутията си работи идеално(да чукна на дърво)Няма ритане,блъскане не се усеща,че сменя скорости,реди си нормално предавките превключва си когато трябва само това с оборотите та ме притеснява да не са наляли по-малко масло и да износя бързо кутията от тогава съм минал около 400км.

  • #2
    От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

    Имаш си проблем с торка вероятно.Опитва се да заключи ,но не заключва. При частична смяна на флуида горе долу толкова изтича.
    Нормално загряла кутия флуида трябва да е точни на отметката.

    Коментар


    • #3
      От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

      Кутията събира близо 8 литра, та се сменя не всичкото, а колкото излезе......... за да имаш проблем след смяната или е малко маслото или не е правилното.
      ето инструкциите за проверка при Тусона, предполагам за твоето е същото:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tuscon_automat_oil.jpg
Прегледи:1
Размер:340.3 КБ
ID:5753611

      При мен на пръчката пише да се мери на неутрал, а сега виждам в ръководството че може и на Р. Вчера мерих моето, над мах е , но не знам от къде се излива
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

        Да поясня, че 75 градуса на двигателя, не значи 75 градуса на кутията.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #5
          От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

          Ами то аз не знам колко градуса е това в кутията . Иначе имам книжка ще прочета и там. Аз колата я имам от 20 дена хората,от които я взех казаха,че само маслото на мотора е за смяна и,че ремъците и ролките са сменяни миналата година имаше си си и бележки лепнати от сервиза,но викам за хубаво уш да сменя сичко барабар със маслото на кутията и диференциалите.Та автоматик преди не съм имал и не знаех,че за да се смени цялото трябва на машина,а в сервиза където я оставих и им казах да я обслужат на 100% и да огледат дали има нещо за смяна не ми казаха,че явно нямат такава машина щом само 4л са сипали....От малък град съм и тука има 2 големи и реномирани сервизи,а аз в единия от тях отидох уш ходят много хора и правят и скъпи коли,но имат доста работа и бързат и не знам дали не са претупали нещо. Уш има масло кутията днеска пак я гледах.Отидох на магистралата да я тествам около 60-70км карах само 2-3 пъти ми го направи това в началото като започнах да карам по-продължително на 4та и после спря.Пробвах на различна скорост 80/100/120км/ч повече не го направи.Спрях изредих всички предавки на пълна газ до максималната и скорост около 160/170км/ч,която поддържах 5-6 минути не ми го направи и тогава залепено си беше на 4000 оборота,а предавките си ги сменяше нормално.Та не знам сега май ще търся сервиз за автоматици с машина да ми сменят цялото масло както трябва понеже това сега има кафяв цвят,а уш трябва да е червен,но явно е омешано старо и ново и затова.Малко двойна работа става ама в сервизите би трябвало да ти обясняват такива работи все пак аз си плащам за тая услуга....страх ме е вече от сервизи имам чувството,че след сервиз по-зле става колата. Та така ако някой знае сервиз за автоматици в Хасково и областа(може и Стара Загора) да каже. И да попитам и еднщо нещо,което малко ме дразни лампичките за натиснато копче не ми светят(там,където са копчетата за халогените,авариините таз редичка и левите копчета за климаторника тези за температурата) някой да има идея от какво е?Да не е от бушон?И дясната лампичка на тавана тази отпред също не ми свети някой знае ли как се сваля за да си е сменя понеже само тази от страната на водача свети.
          Мерси за отговорите.

          Коментар


          • #6
            От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            Да поясня, че 75 градуса на двигателя, не значи 75 градуса на кутията.
            то си го пише /макар и на руски/ 70-80 градуса температура на маслото в кутията, което се постига с 10 мин. шофиране
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

              Малко развитие . Днес ходих до друг сервиз да сменя маслото.Изтече около 4л.Наляхме на Мотул масло 3.500 някъде.Маслото,което изтече беше кафеникаво,а не червено не знам защо и не знам и какво са налели в предния сервиз.Поне нещо като промивка стана с 2 смени за 400км. Проблема май се оправи покарах я така 30-40км извън града не ми го направи,но може и да е просто съвпадение ще видим като имам някъде по-дълго извънградско дано да се окаже,че е било от маслото,но божа работа. Сега пък да добавя едно като скърцане се чува от време на време отзад в дясно като от амтортесьор,но се чува при почти спряла кола с 2-3км/ч на равно на гладък асвалт и понякога нещо леко поскърцва,а преди 1 седмица бях на сервиз да ми гледат цялата ходова част и имах само 1 биелетка за смяна,но не знам дали са гледал изадните амортесьори ....предния ги гледаха,но отзад може да се пропуснали нещо не знам.

              Коментар


              • #8
                От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

                за маслото в автоматиците важи правилото за жълтия сняг /такъв няма и съответно не се яде/....... по-добре намери къде да ти го сменят цялото с машина.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

                  Ами те ул имаха в сервиза,но я ползвали на коли,които кутията била отзад имало маслен радиатор и някакви подобни ми ги говориха...за моята нямало да стане обаче от 8л 4л изтичат.Това беше другия реномиран сервиз в града доста голям с доста техника и ул добри специалисти.Сега мисля да я покарам така пък ще видим ако забележа проблем ще търся в друг град,но би трябвало да се е сменило по-голямата част все пак 2 смени направих по 4л.А това,което изтече имаше странен кафеникав цвят,а ищуш предните са го сменили 4л значи преди това е било черно!?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

                    Ами остана донякъде проблема.Основно на байр забелязвам,че го прави това и то не винаги,но на равно май не го прави.На 4-та примерно със 80-100км/ч като се качвам по байра и започват да падат оборотите примерно от 2500 падат на около 2100 без пробмяна в скоростта и след малко изведнъж пак се дигат на 2500.Така си карам за момента понеже рядко го прави и не ми създава някакви проблеми даже ако не гледам оборотомера няма и да го забележа съвсем леко се усеща.Но от какво може да е?За сега не мисля да се вкарвам във филма и да отваряме кутията понеже си работи нормално сменя си мазно без удъри и подобни,ръчното сменяне също си работи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Santa fe 2.0 crdi 115hp 2003

                      Ще използвам темата на колегата, за да запитам - защо на всякъде казват, че са източили различно количество масло от тази кътия? Тук колегата казва 4 литра, на друго място четох за 6 литра, а в един друг форум беше споменато малко над 7 литра.
                      Не за друго, но се чудя колко литра масло да купя преди да започна да го сменям.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X