Обява

Свий
Няма добавени обяви.

80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

    Да по онова време беше правил и плаване с жълтия Nord. След това лодката стоя с години на кея в Каварна. Мисля че беше я подарил на морския клуб в града. Браво дано и на 100 да направи такава​ обиколка.

    Коментар


    • #17
      От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

      Първоначално публикуван от BENZBOSS
      Кор Кароли е Картер 30
      За това ли става дума?

      http://sailboatdata.com/viewrecord.asp?class_id=1111

      Някой може ли да каже какъв е модела на лодката с която е извършена обиколката?
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #18
        От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

        Да, това е типа на яхтата, с която обиколи света кап.Г.Георгиев... "Кор Кароли" е изложена във военоморския музей във Варна (снимка от нета)...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2KorKaroliVMM07082011.jpg
Прегледи:1
Размер:255.0 КБ
ID:5753612

        А на д-р Куртев явно е по-дълга с около 2 метра...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

          Първоначално публикуван от slowtraveler
          Това е типа на яхтата на кап.Г.Георгиев - Кор Кароли... Изложена във военоморския музей във Варна...
          За Кор Кароли е ясно питам за стоматолога.

          Извинявам се ако съм бил неясен!
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #20
            От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

            "Одесос" е самоделка по български проект, разработен на времето съвместно от Мариел Самсонов, Владимир Христов и Неделчо Куртев. Нека някой ме поправи, ако греша. Тогава са направили матрица, от която са произведени няколко лодки: "Аквариус" на Владимир Христов, "Самсон 2" на Мариел Самсонов, "Одесос" на Неделчо Куртев, "Карела" (бивша "Бойка"), на която в момента собственик е Стефан Караманлиев, а Боян Боянов, който я е строил, преди 10-тина години построи още една лодка от същата матрица, която явно още съществува някъде в София.

            Това е, което аз знам или поне си мисля, че знам
            There's someone in my head but it's not me...

            Коментар


            • #21
              От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

              Браво на доктора. Бях при него в Каварна преди 5 години, преди да литна за Ирландия да купя Фолкбота. Питах го за етровия автопилот, човекът ми го показа в гаража му. Снимах и замерих. Норда е Фолкбот отдавна доказана, много от тях са пресичали всякви океани. Джестър, която е дървен Фолкбот със джонково стъкмяване със много шкипери е пресичака Атлантика, включително и по северния път, срещу преобладаващите ветрове.
              Браво и да е жив и здрав.

              Коментар


              • #22
                От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

                Браво на Доктора!

                Дай Боже всекиму!

                Коментар


                • #23
                  От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Браво на Доктора!

                  Дай Боже всекиму!
                  АА не,ще стане навлица по океаните
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.


                    "Имах мечта и я изпълних, аз съм щастлив човек", бяха първите думи на Куртев, изречени, след като привърза лодката си на кея на Морската гара.

                    Още едно потвърждение на това ,че не е късно човек да осъществява детските си мечти .

                    ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Като почнеш да правиш разлика от лодка до лодка то пак се обади,все едно Суифт със самурай да сравняваш.......Майко мила.

                      Кор Кароли е Картер 30,оставям на теб да се чудиш това 30 от къде идва,какво е Кор Кароли и каква лодка е,после намери за какво идеше реч та да разбереш,че казаното е истина - със смотана не 30 ми 60 не можеш да пресечеш в даден сезон по дадена дестинация и е го на,още не е тръгнал па за пресичане дума да няма.

                      Жив и здрав,плюене по нещо което не разбираш ти се отдава обаче
                      Бъркаш ме с някой. Това дето си го написал не е за тази тема!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #26
                        От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

                        Аз ли бьркам......ти ли.........ма как да е,щом казваш аз да съм
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

                          Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
                          "Одесос" е самоделка по български проект, разработен на времето съвместно от Мариел Самсонов, Владимир Христов и Неделчо Куртев. Нека някой ме поправи, ако греша. Тогава са направили матрица, от която са произведени няколко лодки: "Аквариус" на Владимир Христов, "Самсон 2" на Мариел Самсонов, "Одесос" на Неделчо Куртев, "Карела" (бивша "Бойка"), на която в момента собственик е Стефан Караманлиев, а Боян Боянов, който я е строил, преди 10-тина години построи още една лодка от същата матрица, която явно още съществува някъде в София.

                          Това е, което аз знам или поне си мисля, че знам
                          И "Бизоне". "Одесос" и "Бизоне" бяха в халето зад Аско Деница в Младост, София.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 80 годишен стоматолог, с 11м. лодка обиколи света сам.

                            Одесос и Бизоне са отляти в Шумен по проект на Мариел Самоков и братя Куртеви.Да не пропусна да спомена щедрата подкрепа от завода за алуминий в лицето тогавашният директор инж.Димитров създал и яхтите микро600.Матрицата беше до скоро при Димитров.Ако има мераклии да си построят подобна яхта да го потърсят в Шумен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X