Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнения на МТ гуми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор и сравнения на МТ гуми.

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Че те марковите на третата зима са на пластмаса ти питаш за китайчетата... ма то човек когато много иска сам да се убеди нещо накрая успява де...
    Ясно е, че след 2-3 сезона и читавите гуми си тръгват.
    Идеята на поста беше ако някой ползва от тия дето са "оферта" да сподели, и ако има нЕкво наиграване да сподели Овреме, та да го спести на други колеги.

    Иначе има доста интересни МТ модели на доста марки, и се надявам да стане интересна дискусия и всеки да намери това което е подходящо за него според нуждите му.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Избор и сравнения на МТ гуми.

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В смисъл че даже скромно-маркови като Дебица например вече четвърта година държат колата като в релси. Ама се сменят април месец. Другия комплект ще го погледна какъв е че е различен.
      Дебицата е по-близко до Goodyear, отколкото до китайките! Като почнат да пряват офроуд гуми, първи ще ги тествам!

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Ясене, тук става дума за хора, които искат да карат гумата целогодишно, да влизат в яката кал и да не шуми на асфалт със 120-140... Аз само успех може да пожелая на таквизи люде.

      П.П. За мен карането на МТ гума зимата е базразсъдство, а на мокро е само опасно (с много повишено внимание).

      По темата:
      Карал съм BFG MT, Kumho MT, Silverstone Extreme-117 MT, Superswamper TSL. Нито една от тях не препоръчвам за асфалт. Най-добре е Кумхото.
      Прав си!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Аз пък карам целогодишно стари бфг мт на ужаската. Нищо безразсъдно няма, върви си. Е, трябва да се съобразяваш.
      И ти си прав!

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
      Кой е най хубавия джип?Коя е най хубавата жена ?По добре дълъг и тънък или дебел и къс?...по темата карам съм с много от изброените гуми и нито една не е универсална! МТ 117 на скорости от 100 нагоре си е страшно!Старата шарка на Бф гудрич Мт както и Пирели скорпион лятото са ок но зимата трагедия! За умерен софт офрроуд бива!Новата КМ2 също но за лятото!Зимата в дълбок сняг с МТ 117 и нула на манометъра върви та се къса но на отъпкан два пъти на 180 градуса!Повечето АТта зимата са по добре от МТ но....с поне два комплекта гуми става!лятото с МТта 33ки и зимата за асфалт зимни гуми жалко че няма голям избор от размери но са несравними на сняг с МТ и АТ....за гората поне 35ци мисля за 315 /75 /16 новите Купъри да пробвам !
      И ти си прав - няма универсални гуми, но има компромисни гуми!

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ясно е, че след 2-3 сезона и читавите гуми си тръгват.
      Идеята на поста беше ако някой ползва от тия дето са "оферта" да сподели, и ако има нЕкво наиграване да сподели Овреме, та да го спести на други колеги.

      Иначе има доста интересни МТ модели на доста марки, и се надявам да стане интересна дискусия и всеки да намери това което е подходящо за него според нуждите му.
      Е ако гума за 150 лева се държи като гума за 300 ДА СПОДЕЛЯ ВЕДНАГА
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Избор и сравнения на МТ гуми.

        Айде па да не е очевадна разликата.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Избор и сравнения на МТ гуми.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          И да кажа какво провокира темата.

          Преди няколко дни си ровех за гуми, и ето на какво попаднах:

          [ATTACH=CONFIG]913927[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]913928[/ATTACH]

          Gripmax-а, който е нещо като Toyo и Cooper, ми хвана окото, и като шарка, и като цена.
          Проблема е, че страдам от предразсъдъци към китайските гуми и не ми се кара с пластмасови такива след втората година.
          Обаче цената, съизмерима с другите аналози, е наполовина, а и има ламели отстрани.
          Разбира се, може да не съм прав, и да се окажат попадение като здравина и материал, но колегите които ползват АТ-тата на Gripmax не могат да дадат обективни впечатления за време, тъй като ги ползват от скоро.

          Nexen-а също отдавна ми е направил впечатление, въпреки че АТ-то се одървя доказано, та едва ли МТ-то ще е много по-различно, но предполагам, че смесите може да са други.
          Тук се надявам на впечатления от колегите които го ползват.

          Всички тези размисли са следствие на градският офройд който провеждам ежедневно по дупки, бордюри и други неасфалтирани терени, който като се комбинира са баш оф за скара-бира, се появява нуждата от МТ-та.

          Притесненията са ми само в две посоки:
          1. Да не ми бучат много със 100-120, и
          2. Да не са много пластмасови зимЪска.
          Калния НЕКСЕН се държи прекрасно в сняг. Дори момчетата със Силвъстон Екстриим са учудени колко много може тази гума в снега.
          За кал не е от най-добрите.
          Николай Савов
          Опел Фронтера А КБ, 2.0
          +359885 07 00 92

          Коментар


          • #20
            От: Избор и сравнения на МТ гуми.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ми хвана окото, и като шарка, и като цена.
            ...............
            Хванало ти е окото цената. Затова си ги загледал.
            Вижте регенератите на Малатеста. За 10 г. по-добра гума не съм видял. Минал съм вкл. и 2 смени Гудиер, но са ми много шумни. Другото решение е Бриджстоун Дюлър, аналог на АТ гума.
            Няма евтина и питателна храна!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #21
              От: Избор и сравнения на МТ гуми.

              Зачетох се за МТ гуми и попаднах на класация на BestProducts озаглавена "13 The Best Off Road Tires for Your Truck or SUV 2017"
              1во място - Interco Super Swamper TSL/Bogger Tire
              2ро място - BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 All-Season Radial Tire
              3то място - Mickey Thompson Baja Claw TTC Radial Tire

              Баята ми стана интересна и я потърсих в нета за информация.Интересно ми стана като в Алиекспреса я открих на 49$ ,а в горния сайт е посочена на 235$.
              Питането ми е за размера ,някой може ли да обясни какво означава " Размер на модела: z-t0111 " ?

              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #22
                От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                Зачетох се за МТ гуми и попаднах на класация на BestProducts озаглавена "13 The Best Off Road Tires for Your Truck or SUV 2017"
                1во място - Interco Super Swamper TSL/Bogger Tire
                2ро място - BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 All-Season Radial Tire
                3то място - Mickey Thompson Baja Claw TTC Radial Tire

                Баята ми стана интересна и я потърсих в нета за информация.Интересно ми стана като в Алиекспреса я открих на 49$ ,а в горния сайт е посочена на 235$.
                Питането ми е за размера ,някой може ли да обясни какво означава " Размер на модела: z-t0111 " ?


                Имам странното предположение, че гледаш гуми за радиоуправляем модел:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2017-06-06-08-58-43.png
Прегледи:1
Размер:221.0 КБ
ID:5755988
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • #23
                  От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                  Имам странното усещане ,че си абсолютно прав /засрамен съм/.Сега разглеждам 16" вариантите ,а те са LT285/75R16 - 240,99$ ; LT305/70R16 - 268,99$ ; LT315/75R16LT - 278,99$ .Искаше ми се да са истина тези 50 долара ,ама ха де.

                  п.п. Браузър лентата ми е подобна на твоята ,като вместо фидер риболова съм на карп ,и вместо шиманото гледам спод с друга марка
                  Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                  Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                  Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                  0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                    Случва се. Австралийците ги харесват тия гуми иначе, ама за съжаление цената е наистина далеч от тия 50 долара.

                    П. С. Шаранджийството го спрях преди години, след промяна в географската ширина, заедно със спининга. Пуста забита в трета риболовна глуха добруджа...
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                      Провокиран от една друга тема намерих тези гуми

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2dd1aeas-960.jpg
Прегледи:1
Размер:385.5 КБ
ID:5756288

                      Kingrun М5000

                      Продават ги в Хасково и 31/10.5/15 са по 160лв.

                      Някой ползвал ли ги е ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                        Мисла да пробвам Maxxis M8060 Trepador Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:11.7 КБ
ID:5756289

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                          Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
                          Мисла да пробвам Maxxis M8060 Trepador [ATTACH=CONFIG]917773[/ATTACH]
                          Приятел ше слага 37", че ги има на 16", та след това може да драсна някой ред.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            37", че ги има на 16"
                            Малко пояснения плс ,че изобщо не вдявам /предполагам инч и цол/?
                            На какво отговаря стандартен размер 225/70/16 и какво би било подходящо?
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                              37" на 16" значи 37 инча високи на 16 цола джанта.
                              Надявам се така да съм по-ясен.

                              Та приятел ще слага Trepador защото само от него намира в наличност в БГ 37/12.5/16, а ако/като скъса/среже някоя иска да скочи до магазина или до утре новата да е при него.

                              ... а 225/70/16 излиза 28.4", но е много субективно щото зависи конкретно от модела и шарката.
                              Погледни тук.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-06-17, 22:16.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор и сравнения на МТ гуми.

                                Трудно ще скъса/среже трепадора - 8 платови са, сериозна, здрава, но...тежичка гума - 40.5 кг. е само гумата. Та....трябва як двигател и здрава карантия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X