Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Едва ли има даже замислено по- дървено от балкана. Тежко, зор се върти и каквото сетиш.
    На Школниците превъртаха по 2,3,4 ппъти назад,ако въобще зацепят.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #77
      От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

      Колеги какви са били тея гуми навремето... със тая спирачка някоя съвременна ще изкара максимум седмица и то с уговорката да не се кара на дълги спускания
      0-

      Коментар


      • #78
        От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

        Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
        А помните ли най-старите спирачки .... с лостова система се натиска направо върху протектора?
        E, в сравнение с това контрата си е благинка от всякъде!

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Е па "Балкан" и "Украйна" . Ти не помниш ли ? Ако не , питай баща ти - Епаа вело-парка от соца ги помня достатъчно добре - опитвах се да разбера какво пита колегата

        ...и двете с "контра" .На Балкана контрата беше по- голем боклук и ( в зависимост от експлоатацията ) след 3-4 години почва да изпуска . Поне на моя и на още 3-4 приятелчета от махалата. И въпреки редовното гресиране.
        Те нашите , ловешките така и не се научиха да правят "свободен венец", впрочем . Както и контри впрочем...

        Върха на сладоледа при хлапетиите беше да се докопаме до стара "Мифа" , или "Диамант", ама ше избягаме от темата с тези спомени



        След едно такова "спиране" ( с контра и без ръце) и след среща със земната повърхност ( вследствие от горното действие) , още от 3-ти клас сериозно взех да се интересувам от Физика . В частност : инерционни сили , центробежни сили и ускорения и подобни .... еее и от указване на първа помощ при охлузване на колене и лакти и кръвотечение
        DBRS се бъзикаше със спирането без ръце, Според мен де...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #79
          От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
          На Школниците превъртаха по 2,3,4 ппъти назад,ако въобще зацепят.
          Потдържам с две ръце, балаканчето ми с контра спря...а комшията с "лястовичката" се спря в Пирогов!
          Понякога спирането с контра играеше и лоши шеги...при скокове например.При приземяването като я натиснеш без да искаш следва пребиване.

          Коментар


          • #80
            От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

            Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
            Потдържам с две ръце, балаканчето ми с контра спря...а комшията с "лястовичката" се спря в Пирогов!
            Понякога спирането с контра играеше и лоши шеги...при скокове например.При приземяването като я натиснеш без да искаш следва пребиване.
            Сгъваемо Балканче живя при мен и брат ми 4-5 години. С такъв тормоз, че чак се чудя как въобще е оцеляло. И контрата за цялото това време не подведе един път! Гумите отиваха за около година максимум. Особенно задната!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #81
              От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              ..
              DBRS се бъзикаше със спирането без ръце, Според мен де...
              Мне, тва ми беше една от тинейджърските гордости, не става с всяко колело но е голям кеф (беше де, сега сигур ще се пребия )
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #82
                От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                Що колко му е да спреш без ръце... Най-много да цунеш кормилото

                Коментар


                • #83
                  От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Сгъваемо Балканче живя при мен и брат ми 4-5 години. С такъв тормоз, че чак се чудя как въобще е оцеляло. И контрата за цялото това време не подведе един път! Гумите отиваха за около година максимум. Особенно задната!
                  Май ще трябва да направим тема със снимки за "балканчета" , на тавана трябва да има две... плюс Турист и Спорт шосе.За жалост големия Балкан се разходи до Надин без връщане...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                    Говорим за голям балкан и не за здравина, а за възможност да стигнеш с него барабар с останалите. Контрата е най- малкия проблем за спирането, крачето с цървула или гуменката на предна или задна гума е патентовано у нас. Имаше и с масльонка на контрата, не гресьорка!!!
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #85
                      От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                      Предлагам да се върнем в темата!
                      Днес видях на живо едно фикси. Даже го повъртях два пъти - за първи и последен!

                      Този който го е измислил е някакъв изтънчен мазохист! Тежко, неудобно, несигурно.
                      И като попитах юнака защо го кара, отговора беше "ами да не ме боли като го счупя"!

                      Извод за мен! Никога повече фикси.

                      Т
                      Good guys drive Land Rovers!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                        Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                        Предлагам да се върнем в темата!
                        Днес видях на живо едно фикси. Даже го повъртях два пъти - за първи и последен!

                        Този който го е измислил е някакъв изтънчен мазохист! Тежко, неудобно, несигурно.
                        И като попитах юнака защо го кара, отговора беше "ами да не ме боли като го счупя"!

                        Извод за мен! Никога повече фикси.

                        Т
                        Че няма практическа стойност тази концепция и има много недостатъци ОК , но от къде накъде пък тежко?!?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #87
                          От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                          Явно видяното вчера фикси е било родено в тъмен и прашен гараж - беше си тежко все едно рамката е от плътни железа.

                          Но кеф цена няма...

                          И ми идва въпрос на ум - тези от Джирото толкова ли са прости, че не минат на фиксита и светлината да ги догонва?

                          Т.
                          Good guys drive Land Rovers!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Че няма практическа стойност тази концепция ... ?!?
                            Що не съм чул, че са закрили колоезденето на писта?
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              Що не съм чул, че са закрили колоезденето на писта?
                              И каква точно му е практическата стойност на фиксито? По тая логиката, що не си влизаш в колата през люка - танковете нямат врати и сигурно е доста практично...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #90
                                От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                И каква точно му е практическата стойност на фиксито?
                                Зен
                                Развиваш повече мускули, краката ти се движат в перфектно кръгче, изисква повече концентрация върху пътя, такива неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X