Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

    Не бъди черноглед, веригата струва около 40 - 50 лв. в бюджетния марков клас.
    За сравнение с верига за свободен венец 15 - 25 лв.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #32
      От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

      Драги Емо,

      Не ми става ясно що за неразумност е да се кара велосипед, без спирачки и скорости? Аз карам колело отпреди както се помни света и не мога, ама въобще да разбера защо трябва да късаш колена и стави по наклона, като можеш елегантно да си нагласиш оптималната скорост и да преодолееш градусите! Как ще качиш с фиксито участъка на Раковски от бул. Дондуков до площада на Св. Ал. Невски? Или от х-л Хемус нагоре към Баучер? Може, ама ако си Робокоп, допингирал си се като змей и хиляда дявола ти дишат във врата... Още по-интересна ми е обратната задача - спускането по същите участъци... тогава в долната част задължително трябва да чака линейка за събиране на каквото остане от теб.

      Апропо - имам неотразими предложения за шосейки, с мънички гумета, леки като перце и спират като магаре на мост!

      И цената е хуманна - на лс!

      Всичко добро

      Т
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #33
        От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Не бъди черноглед, веригата струва около 40 - 50 лв. в бюджетния марков клас.
        За сравнение с верига за свободен венец 15 - 25 лв.
        То като се засилиш надолу и ти се скъса веригата, цената на новата ще ти е най-малкия проблем

        Коментар


        • #34
          От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
          Пак не разбрах, има ли някакво техническо предимство
          Има по-малко части, но изискванията към тях са по-сериозни. Към колоездача също.

          Практическото предимство се прояввява ако искаш да седиш на колелото с вдигната предна гума и да се качваш по стълби скачайки на задната или просто да си приказваш с някого, поклащайки се.

          Коментар


          • #35
            От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

            Еми просто не се къса.... ЪъъЪЪ
            Верига на X – хикс/BMX виждал ли си? Знаеш ли какви брутални удари изяжда...

            Коментар


            • #36
              От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

              Фиксито си е поредното хипстърско (да не кажа ЛГБТ ) извращение без ясна полза.

              Коментар


              • #37
                От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                Докторе, от няколко месеца въртя с "фикси" из София (а десет години се кълнях, че за този град само планински велосипед става).

                Плюсове:
                - за същите пари е по-лек от шосейка с предавки (или наполовина по-евтин от шосейка със същото тегло, както предпочиташ)
                - опростена конструкция, не трябва да му се втелясваш след всяко каране в дъжд и гняс, веригата не се огъва настрани и живее по-дълго
                - доста по-добра тренировка си правиш за по-малко километри - краката работят и за ускоряване, и за намаляване на скоростта
                - наистина може да го оставиш за малко и под око дори и без заключване - ако апашът не е сериозен велосипедист, пречукването на следващия ъгъл му е гарантирано

                Минуси:
                - слизането от по-висок бордюр е критично - ако курбелът се падне в най-ниска точка и удари в земята, става кофти.
                - не е идеалното решение за дълги ежедневни маршрути с много скорост и много спускане

                Изисква се малко по-различен стил на каране. Не става за каране на принципа "газ-спирачка", доста по-отрано трябва предвидиш кога да намалиш. За сметка на това доста по-плавно се придвижваш. С правилно подбрани венци на светофар се изстрелва като ракета, по нанагорнище също няма проблем. На високи скорости - над 40 км/ч - става досадно бързото въртене.

                Най-добре е да почнеш с главина тип "флип-флоп" с два венеца - от едната страна фиксиран, от другата свободен. Кеф ти едното, кеф ти другото. Предната спирачка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА - никога не знаеш кога на копъра отпред ще му хрумне да набие кучките за случаен клиент. Не случайно в Англия е забранено да се карат фиксита без нея. Случва ми се да не я пипна нито веднъж, но когато съм уморен, помага да не се хабя излишно.

                Полезна екстра е колчето с вграден амортисьор - със същите 700/23 мм гуми като на шосейката ми, фиксито вози доста по-меко. Само 1-2 см ход има, но действат. Няма нужда от педали с автомати, обикновените педали с "чехли" са предостатъчни. Но краката трябва да са фиксирани за педалите при всички случаи.

                Накратко - всички приятели, на които съм го давал за кръгче, почнаха да се оглеждат за нещо подобно.
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                  Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                  Как ще качиш с фиксито участъка на Раковски от бул. Дондуков до площада на Св. Ал. Невски? Или от х-л Хемус нагоре към Баучер? Може, ама ако си Робокоп, допингирал си се като змей и хиляда дявола ти дишат във врата... Още по-интересна ми е обратната задача - спускането по същите участъци... тогава в долната част задължително трябва да чака линейка за събиране на каквото остане от теб.
                  Единият от тези ми е в ежедневния маршут, другият - не толкова често, но се случва. А съм мноооого далеч от отлична форма...
                  Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                  TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                    Има един момък в Пловдив,кара такова колело,но не знаех че е фиксирано така,пък аз се чудя що върти толкоз тоз....
                    Като предимство не виждам нито едно,всеки ден карам колело,по точно всяка вечер по 10-20 км. Обаче забелязвам че се движи бързо,нещо към 30 км.си ги държи.Това по нашите велоалеи,а те са нови и много дълги и безпроблемни ,особенно в жк.Тракия.За Пловдив не виждам проблеми да се кара такова,в смисъл инфраструктурата ни е може би най-добрата за предвижване с колела без пречки и т.н.За София мисля е голям проблем,за градове като Троян, Велико Търново и други е мъка?
                    Последно редактирано от Roninn; 15-05-17, 17:32.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      ... един контра-въпрос - защо държиш да се пробваш с такова чудо на техниката?
                      За момента разпитвам, може и да опитам.

                      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                      ... главина с два венеца...
                      Малко подробности, ако може

                      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                      Накратко - всички приятели, на които съм го давал за кръгче...
                      И аз искам.

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Обаче забелязвам че се движи бързо, нещо към 30 км. си ги държи.
                      Това към предимствата ли да се брои
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                        Снощи си гледал един филм и реши да опиташ, но филмите са едно а действителността е съвсем друго...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          ...Това към предимствата ли да се брои
                          И да е предимство, то не е на колелото а на колоездача!

                          Иначе за няма и 2 кг. разлика в теглото с обикновенна шосейка не оправдава липсата на спирачки и скорости!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #43
                            От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                            Да. Според мен нормален велосипед със сменяеми скорости и спирачки би бил много по - гъвкав и удобен. Еле пък за градско. Това ми звучи сякаш да карам автомобила или мотоциклета си на една предавка(е не точно де). Падам си по удобствата.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #44
                              От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                              Драги Емо,

                              Не ми става ясно що за неразумност е да се кара велосипед, без спирачки и скорости? Аз карам колело отпреди както се помни света и не мога, ама въобще да разбера защо трябва да късаш колена и стави по наклона, като можеш елегантно да си нагласиш оптималната скорост и да преодолееш градусите! Как ще качиш с фиксито участъка на Раковски от бул. Дондуков до площада на Св. Ал. Невски? Или от х-л Хемус нагоре към Баучер? Може, ама ако си Робокоп, допингирал си се като змей и хиляда дявола ти дишат във врата... Още по-интересна ми е обратната задача - спускането по същите участъци... тогава в долната част задължително трябва да чака линейка за събиране на каквото остане от теб.

                              Апропо - имам неотразими предложения за шосейки, с мънички гумета, леки като перце и спират като магаре на мост!

                              И цената е хуманна - на лс!

                              Всичко добро

                              Т
                              Може ли и на ме едно лично
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #45
                                От: Велосипед с директна предавка и БЕЗ спирачки - ДА/НЕ?

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Да. Според мен нормален велосипед със сменяеми скорости и спирачки би бил много по - гъвкав и удобен. Еле пък за градско. Това ми звучи сякаш да карам автомобила или мотоциклета си на една предавка(е не точно де). Падам си по удобствата.
                                Защо трябва да е лесно, щом може да е трудно Да кажем, че си падам по автомобилите с „атмосферен дизелов агрегат".
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X