Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От спортна машина на проходим джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: От спортна машина на проходим джип?

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Абе въпроса е, че А/Т БФГ не става нито за офроуд нито за асфалт. Хубаво МT се държи не по-зле на лед от А/Т на втората година ползване. А/Т БФГ има ужасен аквапланинг. През лятото няма почти никаква разлика на асфалт, а на офроуд винаги М/Т е по-добре. Та кажи ми защо точно да се взема това дърво?

    Ма тая тема е толкова дъвкана, че се очудвам, че още все някой обсъжда тоя безмислен модел.
    Ще ти кажа, защо да вземеш "това дърво", само от уважение към другите, които се интересуват от темата, защото след това дълбоко-мъдрено и аргументирано мнение директно ме губиш за събеседник! Тази гума е един от найдобрите избори (наред с Дуратака) за хора които карат непрекъснато по разнообразни климатични и теренни условия. МТ-то е по-добро само в много ограничен тип кални трасета (тежка и лепкава кал). При всички други условия отстъпва, като поведение и + това са по-шумни. И понеже ги определяш като "дърво" и "безсмислени" ти предлагам експеримент - джантите ми са популярен р-р и е лесно да проведеме един асфалтово/воден тест на моите 3-годишни безсмислени дървенца с/у вундер МТ-та осигурени от теб - там загубиля ше го накажеме някакси! Навитак?
    За зимни и летни нема какво да коментираме те извън пътя няма да те закарат далече, така че въобще не ги разглеждам като вариант. Не изключвам, че има и по-добри варианти от тези два, но аз поне не ги знам - ето шанс да препоръчаш по-гумени гуми от тия дървета.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: От спортна машина на проходим джип?

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Ще ти кажа, защо да вземеш "това дърво", само от уважение към другите, които се интересуват от темата, защото след това дълбоко-мъдрено и аргументирано мнение директно ме губиш за събеседник! Тази гума е един от найдобрите избори (наред с Дуратака) за хора които карат непрекъснато по разнообразни климатични и теренни условия. МТ-то е по-добро само в много ограничен тип кални трасета (тежка и лепкава кал). При всички други условия отстъпва, като поведение и + това са по-шумни. И понеже ги определяш като "дърво" и "безсмислени" ти предлагам експеримент - джантите ми са популярен р-р и е лесно да проведеме един асфалтово/воден тест на моите 3-годишни безсмислени дървенца с/у вундер МТ-та осигурени от теб - там загубиля ше го накажеме някакси! Навитак?
      За зимни и летни нема какво да коментираме те извън пътя няма да те закарат далече, така че въобще не ги разглеждам като вариант. Не изключвам, че има и по-добри варианти от тези два, но аз поне не ги знам - ето шанс да препоръчаш по-гумени гуми от тия дървета.
      Имаш ли снимки от миналата година с какви бфгат галоши бях и къде ходихме
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: От спортна машина на проходим джип?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Имаш ли снимки от миналата година с какви бфгат галоши бях и къде ходихме
        Па може и да имам и от тогава и от други места, ма тука снимки и смислени аргументи не бацат - важно е кажеш, че нещу е дръвце и безсмислено и аре у лево...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: От спортна машина на проходим джип?

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Ще ти кажа, защо да вземеш "това дърво", само от уважение към другите, които се интересуват от темата, защото след това дълбоко-мъдрено и аргументирано мнение директно ме губиш за събеседник! Тази гума е един от найдобрите избори (наред с Дуратака) за хора които карат непрекъснато по разнообразни климатични и теренни условия. МТ-то е по-добро само в много ограничен тип кални трасета (тежка и лепкава кал). При всички други условия отстъпва, като поведение и + това са по-шумни. И понеже ги определяш като "дърво" и "безсмислени" ти предлагам експеримент - джантите ми са популярен р-р и е лесно да проведеме един асфалтово/воден тест на моите 3-годишни безсмислени дървенца с/у вундер МТ-та осигурени от теб - там загубиля ше го накажеме някакси! Навитак?
          За зимни и летни нема какво да коментираме те извън пътя няма да те закарат далече, така че въобще не ги разглеждам като вариант. Не изключвам, че има и по-добри варианти от тези два, но аз поне не ги знам - ето шанс да препоръчаш по-гумени гуми от тия дървета.
          Много насериозно ги вземаш нещата. Преполагам, минаваш през много "климатични" пояси всяка година. Или имаш предвид метеорологични условия?
          И аз моите тестове съм ги направил, само на последната джипка с 2 вида А/Т та и 2 вида М/Т та. Все дървета, но поне вторите знам защо са дървета и им се радвам като се завра в гората.

          Веднага ти препоръчвам - Тойо Open Country M/T, a ако си свидлив като мен - Cooper Discoverer STT.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: От спортна машина на проходим джип?

            Каква е тая агресия срещу БФГ АТ, че даже и срещу собствениците им? Айде, не ви харесват гумите ОК, ама за нищо да не стават, а тия дето си ги купуват едва ли не са баламурници и не знаят за какво да си дават парите... Стига де. Знаем, че по българските форуми непрекъснато се правят разкрития с глобална значимост, ама чак пък толкова

            Аз понеже се излъгах да си купя от тия лоши гуми, все пак мога да дам някакво мнение. На асфалт са малко по-шумни от шосейни, но са МНОГО по-тихи от MTR, които все пак не са най-агресивните МТ-та на света. За мен лично пътуването по асфалт с МТ е ад. На други терени не мога да сравнявам двата чифта гуми, защото МТР-ите ги изтраях 2 месеца. Разбира се с уговорката, че хора всякакви и нужди всякакви, това е просто моята гледна точка. Да, не се заравям в кал до прозорците, но и не карам само по асфалт. Оставам с убеждението, че питащия е с подобни на моите нужди.

            Колкото до това колко бързо се одървят, моите са монтирани вече втора навършена година. Все още са по-меки, отколкото чисто новите зимни Ханкук, които си купих за другата кола. Все още миришат на гума.

            Коментар


            • От: От спортна машина на проходим джип?

              Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
              Каква е тая агресия срещу БФГ АТ, че даже и срещу собствениците им? Айде, не ви харесват гумите ОК, ама за нищо да не стават, а тия дето си ги купуват едва ли не са баламурници и не знаят за какво да си дават парите... Стига де. Знаем, че по българските форуми непрекъснато се правят разкрития с глобална значимост, ама чак пък толкова

              Аз понеже се излъгах да си купя от тия лоши гуми, все пак мога да дам някакво мнение. На асфалт са малко по-шумни от шосейни, но са МНОГО по-тихи от MTR, които все пак не са най-агресивните МТ-та на света. За мен лично пътуването по асфалт с МТ е ад. На други терени не мога да сравнявам двата чифта гуми, защото МТР-ите ги изтраях 2 месеца. Разбира се с уговорката, че хора всякакви и нужди всякакви, това е просто моята гледна точка. Да, не се заравям в кал до прозорците, но и не карам само по асфалт. Оставам с убеждението, че питащия е с подобни на моите нужди.

              Колкото до това колко бързо се одървят, моите са монтирани вече втора навършена година. Все още са по-меки, отколкото чисто новите зимни Ханкук, които си купих за другата кола. Все още миришат на гума.
              Значи за сега три предимства - карат 1000000км без да се разпаднат (Пенчо), продават се скъпо втора ръка (Пенчо) защото всеки новобранец иска пълно щастие (а то не съществува, виж пълно нещастие съществува) и са по-тихи на хAсвалт (Бушидо и Иво). Някакви други сериозни аргументи?


              Това, че били по-меки от зимна гума, ще го приема зa лоша щега с безопасността на хората четящи тук. Имат 50% по-дълъг спирачен път още от завода.
              Последно редактирано от Jimi; 27-07-17, 12:04.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: От спортна машина на проходим джип?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Много насериозно ги вземаш нещата. Преполагам, минаваш през много "климатични" пояси всяка година. Или имаш предвид метеорологични условия?
                И аз моите тестове съм ги направил, само на последната джипка с 2 вида А/Т та и 2 вида М/Т та. Все дървета, но поне вторите знам защо са дървета и им се радвам като се завра в гората.

                Веднага ти препоръчвам - Тойо Open Country M/T, a ако си свидлив като мен - Cooper Discoverer STT.
                Ми на сериозно - говорим си за гуми, ти трябваше да кажеш, още от начало, че се лигавиш. Относно гумите които предлагаш офертата ми за тестове си стои - все ще намерим любознателен колега с такива гуми за едно тестче

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Значи за сега три предимства - карат 1000000км без да се разпаднат (Пенчо), продават се скъпо втора ръка (Пенчо) защото всеки новобранец иска пълно щастие (а то не съществува, виж пълно нещастие съществува) и са по-тихи на хAсвалт (Бушидо и Иво). Някакви други сериозни аргументи?


                Това, че били по-меки от зимна гума, ще го приема зa лоша щега с безопасността на хората четящи тук. Имат 50% по-дълъг спирачен път още от завода.
                Ma супер ти се удава да плещиш глупости с менторски тон - предимството е едно и то е, че няма гума, която да покрива по-добре комплекса от пътни и метеорологични у-вия. По-добра е навсякъде без лед и утъпкан сняг от зимна, по-добра е навсякъде освен на асвалт и мокро от летната и е по-добра навсякъде от калната освен на кал.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: От спортна машина на проходим джип?

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Значи за сега три предимства - карат 1000000км без да се разпаднат (Пенчо), продават се скъпо втора ръка (Пенчо) защото всеки новобранец иска пълно щастие (а то не съществува, виж пълно нещастие съществува) и са по-тихи на хAсвалт (Бушидо и Иво). Някакви други сериозни аргументи?


                  Това, че били по-меки от зимна гума, ще го приема зa лоша щега с безопасността на хората четящи тук. Имат 50% по-дълъг спирачен път още от завода.

                  Виж сега, аз не ги продавам тия гуми, нито съм акционер. Мисля, че нямам мотивация да казвам нещо, което не е истина. И понеже за мен гумите са консуматив, а не покупката на живота ми не се опитвам да си рационализирам избора, щото видиш ли, се чувствам прецакан, че съм се закОпал с тия гуми според мнението на теб и още трима човека Категорично в момента на 2 години са по-меки, отколкото Ханкука в момента, в който ги взех от склада на Примекс. ДОТ 2015 са и двата чифта. Ако някой се съмнява да заповяда да се убеди.

                  Колкото до това какво предимство е шума на асфалт - аз обикновено пътувам 100-150км по асфалт докато стигна до мястото, където излизам извън пътя. И понеже не се тикам на сила в калта за мен разликата в проходимостта между АТ и МТ е минус, който не ме засяга особено, но очевидно ме засяга комфорта на пътуването.

                  Както казах, всичко зависи от нуждите и очакванията. Не виждам какво има да се дърлим за неща, които са въпрос на вкус. Все едно да седнем да си обясняваме кафето със захар или без захар е по-хубаво.

                  P.S. Далеч не съм сигурен, че спирачния път зависи само от твърдостта на каучука и не виждам в каква връзка повдигаш въпроса.

                  Коментар


                  • От: От спортна машина на проходим джип?

                    Четвърта година съм с БФ/АТ дот 2008!Взех колата с тях!Колко ги е карал талянеца-ба ли го!Октомври живот и здраве пак такива ще взема-нови!И се чудя старите да ги пазя ли примерно за летни или да ги засилвам!Три зими с едно наум си стигам до където съм тръгнАл.Сигурно са опечени-няма как да е и друг варианта!Обаче като ми вършат работа как да ги плюя!
                    Не кандърдисвам никого за тез гуми,просто споделям мои вЧепатления!
                    Поздрави!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • От: От спортна машина на проходим джип?

                      Карайте си ги, щом ви кефят. Поне изяснихме, че нито в кал стават, нито на лед и сняг стават, та всеки да си прави сметката. На сух път до сега не съм видял някой да закъсва заради гуми.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: От спортна машина на проходим джип?

                        Абе и аз се дотътрям зимата по джанти, ама не е това въпроса.... За да се изкефи на джипката по-добре да си вземе Toyo-то описано по-горе.
                        Шум та шум... има бмв за комфорт и тишина.

                        Още един глас за МТто. /Тойо/

                        Коментар


                        • От: От спортна машина на проходим джип?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Ти твоите защо ги кара 3 години и после ги продаде за 500 лева, а не ги хвърли в дерето?
                          Все още се надявам на смислен отговор.....

                          Коментар


                          • От: От спортна машина на проходим джип?

                            Темата стана доста пълна с информация, която ми е полезна. Изясних си доста неща. Благодаря за мненията.
                            Преди малко си взех GOODYEAR WRANGLER HP ALL WEATHER 106H 235/70 R16
                            https://www.goodyear.eu/bg_bg/consum...r.WRLHPAW.html
                            Взех ги с приоритет зимно каране. За лятото ще взема някакви АТ кат БФГ или някои подобни.
                            Стана ми ясно че си трябват два чифта гуми (това лично за мен) не че не става само с едни АТ.
                            Изгледах доста ревюта за въпросните гут иъри. Има писано това онова по разни други форуми.
                            Ще дам мнение за тях след време като ги покарам повечко.
                            Пък, ако някой гази/газил с тях може да сподели.
                            Иначе си запазих леката кола
                            Не искам да го казвам, но като че ли стария джип по ме кефи.
                            Докато го карам, знаейки че карам стар модел ленд роувър дискавъри, това ме кара да се усмихвам

                            Изпратено от моят Lenovo A5500-H с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • Re: От спортна машина на проходим джип?

                              БФГ АТ са си много добри гуми, неслучайно са най-караните по света и у нас. Издържат много километри и се пукат трудно и масово се ползват при експедиции.
                              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                              Коментар


                              • От: От спортна машина на проходим джип?

                                BFG АТ KO2 са с индекс Б за сцепление на мокра настилка. Всички останали АТ гуми, а и даже някой чисто шосейни са с по-лош индекс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X