Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на диференциал - Мицубиши L200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

    С по-бързи диференциали няма да ти се увеличи максималната скорост - просто двигателя няма да има необходимата мощност. Сложи си оригиналния размер гуми и карай.

    Коментар


    • #17
      От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

      Колега McNicko,в първите постове съм писал какво искам.10км отгоре не е решение. Ползвал съм други калкулатори,но сега пробвах и твоя,въпреки че са горе долу еднакви всички. Резултатите са следните:
      При сегашния ми диф със 4,900:1 / 5000 оборота и сегашните ми гуми 245/70/16 - макс.скорост - 144км.
      При диф 3,923:1 / 5000 оборота и 245/70/16 - макс.скорост - 180км.
      При 4,900:1 / 5000 оборота и по-големите гуми 265/70/16 - макс.скорост - 149,5км.
      При диф 3,923:1 / 5000 оборота и 265/70/16 - макс.скорост - 186,5км.

      Както се вижда смяната само на гумите не ми решава проблема.Да не говорим че за да поддържам нормална скорост от около 130 км на магистралата, не е нормално например, до Пловдив да я държа на 4500 оборота почти постоянно. За това търся друго решение.Попаднах на един друг калкулатор който ми даваше повече информация за да мога да сравня между трите дифа за които питам.
      Вижда се че при сегашните гуми , диф 4.900 и 3.923 , 100 км/ч се постигат съответно при 3500 обор. и около 2800 обор. или разлика от 700 обор.
      Логично погледнато постигането на 100км/ч при по-ниски обороти на двигателя би трябвало да намали разхода. Което означава че той не се натоварва колкото ако е със 700 оборота отгоре.Прав си че ще загубя теглителна сила във варианта на директна предавка, но се надявам че няма да му е проблем на 3 литров, 6 цилиндров двигател да се справи с 800кг товар.
      Надявам се да не греша,по-горе питах именно дали някой е правил това упражнение за да сподели реални резултати. Ако няма такъв, явно ще действам по принципа проба-грешка.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:245-70-16.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5752990Натиснете снимката за да я уголемите

Име:265-70-16.jpg
Прегледи:1
Размер:203.2 КБ
ID:5752991

      Коментар


      • #18
        От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

        Автомата ми,на нисан терано, не е наред,и при мене е високи обороти/километри.Когато тръгне е удоволствие да се кара.
        Таа..ще ходя в Пловдив-знаете къде.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #19
          От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

          Колега, сметките и калкулаторите са хубаво нещо, но това е суха математика.
          Смятат се разни обороти, и колко от тях стигат до колелата, и като се умножат по обиколката на гумата-излизат някакви чисала.
          Дотук супер, няма нищо грешно.
          Но сметките са верни, ако имаме двигател с неограничена мощност. Който изобщо да не се замисля през какво рамо върти колелата.
          А на практика такъв двигател няма. Рамото от горното изречение е разстоянието от центъра на главината, до земята. Колкото е по-голямо-толкова е по-трудно на двигателя да върти колелото. Та двигателя започва да работи в по- тежък режим, оттам и по-тромавото поведение, и повишения разход на гориво.
          Стига се дотам, че някои малолитражки с немощни двигателчета постигат максималната си скорост на 4 предавка. Просто на 5 не им стига мощност да въртят гумите и да преодоляват въздушното съпротивление.

          С това искам да ти кажа, че само простите сметки не ти решават проблема. Биха го решили, ако имаш много сериозен двигател, който не му пука от няколко сантиметра по-дълго рамо, но в обикновените машини обикновено се слагат доста по-нормални двигатели, и вярвай ми, 4-5 см разлика във височината на гумата(даже не и радиуса, а диаметъра) се усещат много добре. Та сметките на сухо са едно, а реалността е много по-различна.
          По-горе ти казаха-слагай гуми според стандарта, и си карай.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            От: Избор на диференциал - Мицубиши L200

            Той има V6 с барем 150к.с. Става въпрос и за пикап, който трябва да носи 800-1000кг, и пак да си вдига скоростта от каталога. Без товар, сметката за максималната скорост при същата мощност е друга.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X