Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно караваните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса относно караваните

    Здравейте, колеги!

    Незнайно защо ми се върти из главата желанието за пътуване из България и чужбина с каравана. Ровил съм се в интернет, чел съм някои неща, които са ме интересували, но все още има въпроси, на които не мога да достигна до окончателен отговор.

    Като цяло се търси каравана с 4 спални места. Желателно е да има душ, тоалетна, форселт, климатик и разни други екстри. Дължината предпочитам да не е повече от 5 метра, защото не се знае в даден момент къде ще ми се иска да я закарам, а по-дългата каравана едва ли би била по-проходима от по-късата, освен ако не се промени окачването.

    Имам няколко въпроси и те са:

    1. Каква каравана мога да карам само с "B" категория? Чувам мнения, че могат да се карат единствено каравани, които са до 750 кг., а също така срещам и мнения, които гласят, че има опция и за каравана над 750 кг., отново с "B" категория. И аз имам своята теза по този въпрос, но ще оставя по-компетентните да изкажат мнение.

    2. Какво е желателно да се гледа първо при избора на каравана? Предполагам, че както при колата, така и при караваните е желателно да се направи оглед за корозия по рамата и купето. Ако караваната е ниска, как да се случи това? Тъй като не съм много навътре в нещата и терминологията ми няма да е правилна, за което се извинявам, в този случай могат ли да се ползват "криковете" в четирите края на краваната, за да се повдигне и да се направи оглед на рамата и купето?

    3. Как се прави оглед за течове? Какви са слабите места на караваните като цяло? Предполагам всеки модел си има конкретни слаби места. За момента не съм се насочил към конкретен модел, но се оглеждам за каравани до 5 метра около 2000-та година и 4 спални места.

    4. Какво е като цяло устройството на караваните? Гледал съм до момента една (просто информативно), която беше 84-та година и имаше маркучи под нея, които бяха за мръсната вода. При по-новите каравани същата ли е системата или имат вградени резервоари за събиране на мръсната вода и други?

    5. Какво мислите за идеята за взимане на генератор, ако ще се ходи на места, където няма опция за зареждане на ток? Тъй като идеята е не да се ходи по къмпинги, а по езера и разни други интересни места. Опазването на природата ще бъде на възможно най-високо ниво.

    Като цяло това са въпросите, които се сещам за момента. Предполагам с течение на разговора ще излязат и още въпроси, които ще задавам на по-късен етап. Извинявам се, ако има подобна тема или ако темата не е на правилното място.

    Благодаря и поздрави!

  • #2
    От: Няколко въпроса относно караваните

    Каравана и пътуване не се връзват. За пътуване - кемпер.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса относно караваните

      Каравана и пътуване се "връзват",ако пътуваш от т.А до т.В и седиш там 5,10,15,20 дни....
      ако искаш да минеш през т.А,т.В,т.С...и да оставаш за по нощ или две,тогава кемпер е далеч по-удачен избор.
      Отговорите на въпросите,които си задал ще отнемат доста време ,ако трябва да се пише.
      Най-добре посети www.kemper-club.com.Там има доста информация,а и можеш да намериш някой от твоят регион,който на място да ти покаже и обясни за какво става въпрос и тогава сам да прецениш ...
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса относно караваните

        Ако отговорите на някои въпроси ще стане по-лесно.
        1. Бюджет краен за оборудвана каравана;
        2. Какви среднодневни преходи смятате да правите;
        3. Колко дена смятате да оставате на едно място?

        Отговори:
        1. С В кат. може да се дърпа комплект МПС+ремарке като общата маса не надвишава 4250 кг. и МПС-то е по-тежко от ремаркето.
        2. Караваната като всяко друго мпс се оглежда на канал. Желателно е да се направи и освен корозия се проверят спирачки, окачване, теглич, светлини, за удари и дали криковете работят. Също гумите да не са изгорели и стари.
        3. Купува се не посред лятото, а по есенно-пролетно време. Вътре не трябва да мирише на влага, спарено, да няма мухъл. И тест изкуствен дъжд с маркуч.
        4. Имат резервоар за чиста вода, бойлер и резервоар за мръсна вода. Тоалетна с касета. На някои са отопляеми, за да се ползват зимата.
        5. Може с генератор, но е необходим само за захранване на климатика. 1 соларен панел 150 вата обикновено стига за осветление, отопление и телевизия.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса относно караваните

          По въпросите:

          1. Бюджетът ще варира, тъй като все още се прави оглед. За момента е около 5000 лв., като има тенденция за нарастване, в зависимост от състоянието и екстрите на караваната.
          2. На първо време ще се организира разходка из България. В зависимост от дестинациите ще се преценят и дневните преходи. Но да речем, че първия ден ще се изминат ~300 км. до достигане на желания регион за посещаване. Престой от около 2-3 дни (в зависимост от уговорките и желанието на другите спътници), след което отново преход до следващата дестинация, който няма да е толкова голям, колкото първия. И така, докато се обиколят желаните места, след което ще се измине отново по-дълъг преход през последния ден до прибирането ни у дома.
          3. На едно място около 2-3 дни ориентировъчно, а може и повече. Тъй като ще ни е за пръв път, все още нямаме представа.

          По отговорите:
          1. Под обща маса се има предвид масата на състава с товар, масата на състава без товар или друго? Защото, ако джипът е да речем 2 тона по талон, в натоварено състояние с пътници и багаж може да достигне 3 тона, караваната ако е 1 тон и друг багаж, който да тежи 0.3 тона, то тогава надвишаваме въпросните килограми. Но си мисля, че трябва всичко в състава, когато се намира в движение, да не надвишава 4250 кг. и също така МПС-то да е по-тежко от ремаркето, както е казано в тази точка.
          2. Под оглед на канал се има предвид да я заведа на майстор или прегледите в КАТ при регистрация? Защото на техните прегледи нямам доверие.
          3. Решението беше спонтанно. Не, че ще се вземе сега на 100%, но сега имаме такова желание.
          5. Този соларен панел вгражда ли се или просто се поставя на покрива, след което се демонтира?

          Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса относно караваните

            Този бюджет за година около 2000 е недостатъчен.По-скоро за година около 1990...
            За начина на обикаляне,който си описал кемпер е доста по-удачен вариант.
            Соларния панел може да се монтира на покрива,може и да е свободностоящ...но освен него са необходими кабели,контролер акумулатор(и) и малко преправане на инсталацията на караваната..
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса относно караваните

              Бюджета е малък за нещо което да става за такова нещо.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса относно караваните

                И моите 5 стотинки по темата :

                1. При бюджет от 5000лв. няма смисъл да се "рекламират" кемпери. Предполагам, че караваната ще се тегли с Паджерото от подписа, което е много подходящо.
                2. За описаните цели: "2-3 дни", "идеята е не да се ходи по къмпинги, а по езера и разни други интересни места" е най-подходяща по-къса каравана (3.8-4.5) с две седящи групи (които да стават на 2 двойни легла), мокро помещение с корито, тегло празна не повече от 700-900кг. С оглед проходимостта - сваля се малко моста и се мушват по-високи бусови гуми.
                3. Газов бойлер, смесители, съдове за чиста и мръсна вода могат да се монтират и след покупката.
                4. Климатик за каравана струва от 1000-4000лв., иска генератор. Може да минете и без него
                5. На стабилизиращите крикове не може и не трябва да се повдига караваната - с цел оглед - крик зад гумата.
                6. Най-вероятно ще попаднете на Ал-ко шаси, което не гние. Огледайте го за интервенции - дупки, отрязани детайли, прорези / отвори, които може да повлияят на здравината на шасито.
                7. С оглед на независимостта и лекотата на лагеруване, на по-късен етап може да се залепи един соларен панел на покрива, един контролер и един акумулатор (80-100Ач), което осигурява ток за помпи, обдухване, осветление, телевизор, лаптоп.
                8. Позволена максимална маса на автомобил + позволена максимална маса на каравана да не надвишава 4250кг. В България няма шанс да те изтеглят за надвишено тегло, но в чужбина има.
                9. За течове се оглежда състоянието на покрива, алуминиевите лайсни, всички гардероби, шкафчета, ъглите на пода вътре. После лягаш отдолу и с ръка опипваш щертплатовия под, особено под мокрото помещение. Ако не можеш да легнеш под караваната, защото е твърде ниска - това не е твоята каравана

                Бюджетът предполага по-стара каравана, повечко търсене, повече ремонти и подобрения след това. Не прави компромис с неща, които не могат да се променят по твой вкус в последствие! За мен най-ценното в моята каравана е ниското тегло, проходимостта, 2та отделни къта вътре, здравата конструкция.

                Поздрави и успех!
                Камен

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса относно караваните

                  Що не вземеш една под наем и да пробваш, така рискуваш да не ти хареса или да купиш някоя недвижима собственост с тези пари.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса относно караваните

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    Що не вземеш една под наем и да пробваш, така рискуваш да не ти хареса или да купиш някоя недвижима собственост с тези пари.
                    Трудна работа...Особено за малка каравана.
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса относно караваните

                      Както си представяш нещата ..говориш за кемпер. Тук обаче говорим за други цени. ...Ако мога да бъда полезен започваш първо дали има или е имало течове от покрива. Минаваш през оборудването дали работи . После окачването дали е в ред и накрая по машината / ако е кемпер/.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса относно караваните

                        Бюджет 5000 лв .казваш , и искаш форселт , климатик и др. екстри .............?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса относно караваните

                          Той човека като всеки човек иска.Това не значи,че ще може.И аз исках навремето Г-класа за ежедневка и същият бюджет.Ама.....
                          Климатика обаче за мен може и трябва да се сложи.Някакво инверторно животинче може и японче втора ръка ще заспи.
                          И няма да е 5к лева а 500лв.Примерно.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса относно караваните

                            Днес бях на втори оглед на каравана. Въпросният продавач е частно лице. Послъга за някои неща, но както и да е, няма да е тази. Виждайки тези две каравани, едната е 84-ти набор, а другата е 97-ми, започвам да осъзнавам (по-добре късно, отколкото никога), че бюджетът ще нараства. Ще започна да се оглеждам за по-висок клас каравани.

                            Идеята за тест с наем на каравана за няколко дни ми изглежда много добра. По този начин ще усетя горе-долу за какво става въпрос, като също така ще знам какво да търся по-нататък.

                            Нямам нищо против кемпера, но не ми допада идеята да си нося цялата "къща" до магазина. Лично аз нещата си ги представям по по-различен начин. Спираме някъде (например до някой язовир) и се настаняваме. Нямам намерение да пълня и без това малкия хладилник до горе с храна. Все по някое време ще ми се наложи да отида до магазина. Ако съм с кемпер, ще трябва да влача цялата посуда. Ако съм с каравана, отивам с джипа. Това са моите мисли, базирани на разсъждения и без капка опит в областта.

                            Ако някой знае за човек, който си предлага караваната под наем за 2-3 дни (буквално) и се намира в източната част на България, ще се радвам да ме свърже с него.

                            Благодаря!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса относно караваните

                              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                              ...... едната е 84-ти набор, а другата е 97-ми, започвам да осъзнавам (по-добре късно, отколкото никога), че бюджетът ще нараства. Ще започна да се оглеждам за по-висок клас каравани.



                              Нямам нищо против кемпера, но не ми допада идеята да си нося цялата "къща" до магазина. Лично аз нещата си ги представям по по-различен начин. Спираме някъде (например до някой язовир) и се настаняваме. Нямам намерение да пълня и без това малкия хладилник до горе с храна. Все по някое време ще ми се наложи да отида до магазина. Ако съм с кемпер, ще трябва да влача цялата посуда. Ако съм с каравана, отивам с джипа. Това са моите мисли, базирани на разсъждения и без капка опит в областта.





                              Благодаря!
                              Много правилни размисли. Така е на практика. Явно имаш усет за нещата. Камен (Качо) ти е дал доста изчерпателни отговори. Има и тънкости относно височината на караваната - зависи от торсиона, неговата умора и т.н. Представи си две каравани, едната 4м. , а другата 5.5м. Минаваш с едната гума през дълбока дупка - на коя каравана мислиш, че ще застърже задницата по пътя?
                              Успех в избора и намирането на твоята каравана!
                              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X