Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно караваните

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса относно караваните

    Бюджета е крайно недостатъчен спрямо изискванията. Всичко за кемпери и каравани е скъпо, много скъпо.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса относно караваните

      Затова според мен заложи първо на каравана под наем и после виж ако ти хареса и ви се ходи по-често на подобни места за покупка на каравана или кемпер .

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса относно караваните

        Защо не посочите на човека от къде да вземе каравана под наем,и след това да давате подобни съвети?
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса относно караваните

          в Пазарджик се дават доста и различни видове. За източна България нямам наблюдения къде какво има.
          Hyundai Galloper 3.0 V6

          0885 44 60 16

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса относно караваните

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Всичко за кемпери и каравани е скъпо, много скъпо.
            И кое е това много скъпото,питам защото не разбирам много?

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса относно караваните

              Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
              И кое е това много скъпото,питам защото не разбирам много?
              Потърси в нета Movera и им дръпни каталога.

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса относно караваните

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Потърси в нета Movera и им дръпни каталога.
                Нищо няма да дърпам на лъскави фирми с дебели цени ами ще си променя въпроса.

                Кое е това пре скъпо което няма много по евтин вариант да стане?

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса относно караваните

                  Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                  Нищо няма да дърпам на лъскави фирми с дебели цени ами ще си променя въпроса.

                  Кое е това пре скъпо което няма много по евтин вариант да стане?
                  Примерно: климатик за горен монтаж, вграден агрегат, истинска синусоида 220 волта инвертор с мощност да захрани климатика, хладилник комбиниран, автоматична сателитна телевизия, автоматична система за нивелиране...
                  Дори плоскостите за мебели са скъпи.
                  Намерете ми ги евтино, че си търся.
                  Ако
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса относно караваните

                    Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                    Нищо няма да дърпам на лъскави фирми с дебели цени ами ще си променя въпроса.

                    Кое е това пре скъпо което няма много по евтин вариант да стане?
                    А за мен евтин заместител на мувър ако може да предложите. Ама не да си возя 2-3 тъмно зелени, които да бутат...
                    Или пък какво да прави, ако караваната е без форселт, и на човека му се прииска вместо стар, неясно ще пасне ли като размер, захабен, закъсан, изцапан яко и с може би липсващи части такъв от продавалника, да се обзаведе с нов или по-запазен? Да си вземе градинска шатра от Метро?
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса относно караваните

                      А по темата:

                      Ако автора на темата не е като средностатистически американец, който ако не държи климатика в колата и в дома си/закрити помещения поне 20 градуса под външната температура, климатик изобщо не ви трябва. Особено щом не говорите за позициониране на караваната под слънцето на някой гръцки плаж.
                      Поне моя практически опит от миналото лято го потвърди. При температура около 30 навън, караваната без сянка, без тенти, форселт и т.н. с отворени прозорци, люк и врата вътре е достатъчно хладно. Отделно караваната не е нещо в което ще седите дълго време вътре. А при голяма разлика външна-вътрешна температура и чести преходи между двете, аз бих предпочел акклиматизация с външната, или поне малка разлика, която така или иначе ще има и без клилматик.

                      В този бюджет бойлер ще намерите само в английските каравани. А те до колкото съм чел и виждал, са доста по-уморени, захабени и с някои различия от европейските, за мен специално разпределението им вътре е крайно непрактично.

                      Предвидете си и неудобствата от пътуване с каравана из България. Сега може аз нещо да съм крив, но всеки път чак като отмина Серес (точно преди него има отвратително друсаща отсечка) се отпускам и шофирам комфортно. Из страната ни е невероятно друсане, дърпане, подскачане на състава и т.н. Скоростта е доста по-ниска (ако искате да пристигнете с цяла каравана или поне мебелите да си останат по местата). Стара каравана ако се подлжи на такава експлоатация не знам до кога ще продължи да не тече или нещо по-сериозно.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса относно караваните

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        Примерно: климатик за горен монтаж, вграден агрегат, истинска синусоида 220 волта инвертор с мощност да захрани климатика, хладилник комбиниран, автоматична сателитна телевизия, автоматична система за нивелиране...
                        Дори плоскостите за мебели са скъпи.
                        Намерете ми ги евтино, че си търся.
                        Ако
                        Нещо май ме взе за мезе.

                        Понеже ти го твърдиш я вземи пусни една анкета в кемпер форума,аджеба в процентно съотношение колко от кемперите в България ги имат всичките изброени от теб екстри.

                        Аз имам трима приятели с кемпери,единият е за 15К,вторият е за 30К,третият за 70К.
                        Нито един от тримата ги няма всичките тия шукарии.
                        Запиши и техният резултат в статистиката за да сме точни.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса относно караваните

                          Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                          Нещо май ме взе за мезе.

                          Понеже ти го твърдиш я вземи пусни една анкета в кемпер форума,аджеба в процентно съотношение колко от кемперите в България ги имат всичките изброени от теб екстри.

                          Аз имам трима приятели с кемпери,единият е за 15К,вторият е за 30К,третият за 70К.
                          Нито един от тримата ги няма всичките тия шукарии.
                          Запиши и техният резултат в статистиката за да сме точни.
                          Това са стандартни екстри , и много си ги имат . Автоматичната система за нивелиране се ползва основно при каравани , и е по рядко срещана . Изискванията на всеки са различни , може и без екстри - голо врабче , не може да лети но поне върви .
                          Моите са следните .
                          За кемпер - Минимум 4 места с колани , клима , теглич , гараж , темпомат , маркиза - другото е бонус , а това задължително .
                          За каравана - Места поне 4 , трапезария в средата - детска и спалня за родители в краищата а бянята до къта за възрастни . Маркиза ( за моя начин на ползване е по удачен от форселт) клима , мувер , може и система за нивелиране не бих отказал .
                          Има и много други неща , но това ми е лист задължително . Имал съм и двата варианта , всеки си има предимствата и минусите . Като си оправя паркинга смятам да заприходя пак нещо .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса относно караваните

                            Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
                            Нещо май ме взе за мезе.

                            Понеже ти го твърдиш я вземи пусни една анкета в кемпер форума,аджеба в процентно съотношение колко от кемперите в България ги имат всичките изброени от теб екстри.

                            Аз имам трима приятели с кемпери,единият е за 15К,вторият е за 30К,третият за 70К.
                            Нито един от тримата ги няма всичките тия шукарии.
                            Запиши и техният резултат в статистиката за да сме точни.
                            Сори, че се меся!
                            Моята я взех за 18к. 2014г.произведена. Изглежда неизползвана. 2+2 легла.
                            Горен климатик /топло-студено/, отоплителна печка на газ, баня и хим. тоалетна, хладилник на 220, 12 и газ. телевизор/ за сега без сателит/.Котлони и мивка.
                            В момента и слагам 12В отделна инсталация със солар и 100Ач акк.
                            Ще има и генератор за 220В 2000Вата.
                            Тепърва мисля за навеси и задвижвания,
                            да е надам че няма да прехвърля 30к.
                            Последно редактирано от Пенчо; 12-05-17, 20:09.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса относно караваните

                              Пенчо каква инсталация на 12 в. правиш? В таблото се прави един мост , и всичко си тръгва от захранването на колата . За солар и акумолатор ясно , ама един е колкото да не е без хич .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса относно караваните

                                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                                Пенчо каква инсталация на 12 в. правиш? В таблото се прави един мост , и всичко си тръгва от захранването на колата . За солар и акумолатор ясно , ама един е колкото да не е без хич .
                                Такава, че да не съм зависим от 220В и от колата. Поне за осветлението, компа, радиото, талавизора, газовия бойлер и хидрофора.
                                Може и да забравям нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X