Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Абе перки, радиатори...
    Най-обикновен варел 200 литра, а в него медна тръба Ф15, 5 метра, навита на една бетонова тръба за калъп. Във варела е без бетоновата тръба де. Това обслужва казан 90 литра, като в лятно време се налага веднъж да се сипят няколко кофи студена вода. А ако си мераклия(а явно си)-с подходящите тръбички за вход/изход, и маркуч, на тънка струйка няма нужда от смяна на вода с кофа.
    През зимата не се налага да се сменя вода, просто от студения въздух си има достатъчно охлаждане за да изкара една варка.
    Грехота е да режеш неръждавейката...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Слушай Кольо, варел с изход горе,вход отдолу. Бързи връзки и два маркуча. Не се притеснявай за разхода на вода -даже и кубик да използваш.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        Варел имам 200л. От старите, здрав с отрязано едното дъно и е готов за употреба, но все си мисля, че ще е малко... тая цистерничка от 15 години стои, ама не ми се срезилява нещо...
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Вно все си мисля, че ще е малко...
          Туй младите сте много вироглаво нещо...
          Няколко пъти вече ти се писа-200 литра са си съвсем достатъчни, ако си осигуриш някакво постъпване на студена вода, ама явно искаш да се учиш от собствените си грешки.
          За сведение-може и с 10 литров съд, в който да има постоянен приток на студена вода, с нужния дебит. Съответно-охладителя може да не е от тръба навита на серпентина, а в някаква друга форма, стига да осигурява достатъчно топлообменна площ за кондензиране на парите.

          Ама аз в теб виждам себе си, когато бях на 20 и няколко, та те разбирам.
          Но все пак не режи неръждавейката.

          Във всеки охладител водата започва да се стопля отгоре надолу. Има си доста добре различима граница между студената и топлата вода. с пипане с гола ръка се усеща много добре.
          Та когато тази граница стигне до половината на варела-аз доливам няколко кофи студена вода. Брата долива де, че той е главния казанджия, аз само купувам захар и пия ракията. Пиех, вече съм я отказал.
          Стигали сме и до 1/3 от варела студена вода, а от там нагоре-топла, като най-отгоре вече започва да вдига пара. И нищо лошо не се е случвало, ракията от чучура си тече студена. Което показва, че и 1/3 от охладителната площ, съответно и от обема на водата са си достатъчни. Просто когато водата е малко-ще се стопля много по-бързо, и трябва по-често да се сменя.

          Изобщо-нямаш драма с обема на съда за водата. Ако е голям-няма да сменяш вода по време на варката, а ако е малък-доливаш студена, или си правиш система за постоянен приток на студена и отток на топлата. Това което те касае е да осигуриш достатъчно охладителна площ. както казах по-горе-за 90 литра казан-5 метра тръба Ф15 са напълно достатъчни, че и артисва. Колко е площта на тръбата оставям да си сметнеш сам, елементарна геометрия е.
          Последно редактирано от Кольо; 12-06-17, 21:44.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            Няма сми, за нещо друго ще влезе в употреба.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              И аз това си мисля. Друг начин е да резна дъното на старата цистерна, то е по - проблемно и да кажем 30тина см. Над дъното, да купувам парче ламарина 4-5мм. И да заварям ново дъно, нагоре се вижда да е здраво. Въпросът е, че си е занимавка и разходи, и нямам идея дали ще стане. Ще иска сериозно заваряне, ако изобщо стане. Или да си спестя няколко дни безмислен труд и да си закупя по - големичък Бидон - нещо около 300-400 литра. Дали би могло да стане?
              Последно редактирано от ivodianov1992; 12-06-17, 22:20.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                ... пия ракията. Пиех, вече съм я отказал.
                Кольо, вярно ли прочетох?

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                ... да си закупя по - големичък Бидон - нещо около 300-400 литра. Дали би могло да стане?
                Разбира се, че ще стане. Ама пак - ако имаш приток на вода и много по-малък ще ти свърши работа.

                Коментар


                • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Притока на вода, както казах - кладенец за вода на 15тина метра, който не пресъхва и пусната в него потопяема помпа, която има дебит колкото Вида 5 с нови набивки. Ще я мъдря някаква. Серпентината ми е навита 6м. Ф35.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Помпата може да я изключваш повечето време. По рецептата на Кольо за нивото на студената вода.

                    Коментар


                    • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Кольо, вярно ли прочетох?
                      Що така никой не ми вярва???
                      Вече над половин година не пия концентрати. Е, не съм се клел да не пия изобщо, но само при сериозен повод, или ако нещо много ми се допие. Ама не ми се пие толкова, явно не съм развил зависимост.
                      И вино почти не пия, карам си на биричка, и ми е много рахат. Няма махмурлук, няма червени очи и недоспиване...
                      Само дето си мислех, че ще спра да забравям, ама не би... Явно егенето се ебава вече.

                      Мамка му.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Да ти има егенето ...наздраве мъжки
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          Ясен да ви глоби три щайги бира, че ми спамите темата наздраве момци ))
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            Дошли по сигнал акцизните у бай Иван и хоп - намират казана, прибран под навеса.
                            - Сега, бай Иване, ще те съдим за незаконно варене на ракия.
                            Почесал се той по главата, па рекъл:
                            - Вие по-добре ме съдете за изнасилване в такъв случай, повече ще ме осъдите.
                            - Защо пък за изнасилване, бе, бай Иване? - чудят се те.
                            - Еми щото аз и за изнасилване имам инструмент, ама вие за казана се хващате.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Дайте някакъв вариант за съд за охладител. Имам една цистерна цилиндрична 1000литра, но се оказа, че ръждата я е поизяла и след няколко, не успешни опита за кърпене, мисля няма да я бъде. Имам една цистерничка от неръждавейка, но е 320 литра някъде и мисля ще е малка. Ще ми се да е нещо 500-700 литра. Някакви идеи?
                              Щом мислиш , че 320 литра ще е малка - минавай на това , което ти се ще : 500-700 литра. Имам и идея : ще ти я врътна (цистерната 500-700 литра) от неръждавейка , та да нямаш проблеми през следващите 30-40 години . Като за наш човек от Форума ше ти направя отстъпка : демек нема да ти легне повече от 5 бона . Стискаме ли рЪка ?

                              ПС. Някой да каже къде са емотиконите за сарказъм ?!
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Той с неръждавейката проблеми няма да има, ама ако дойдат бирниците да прибират бакъра, по принцип земат и охладителя...

                                П.п. И аз с емотикон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X