Обява

Свий
Няма добавени обяви.

технологични особености на уплътняването на ракиен казан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Разбъркано брашно с вода, докато стане консистенция да може да се маже.Както се забърква гипс. Според мен даже не е и тесто.
    Същото правя и аз,само че в купата потапям лента широка 3-4см от стар чаршаф.Или я режа с ножица или я раздирам към 1,5м,престоява малко докато се понапои с тъй нар. тесто,и я залепвам по диаметъра (ръба) на казана и капака.
    Правя го така от години и не ме е подвеждал номера никога!
    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

    Коментар


    • #17
      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

      Това е ясно. Дайте някоя схема как се зида около казана, така че пушекът да обикаля казана, а не да излиза право нагоре. И с единична или двойна зидария? Ще се зида с плътни единични огнеупорни тухли и огнеупорен теракол.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #18
        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

        Крайно време е да се премине към дестилация с термопомпи. Какви са тия пушеци?

        Коментар


        • #19
          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

          А, не не, караме си по стари тертипи, трябва да има жар за мръвките докато варим ракията.
          Последно редактирано от ivodianov1992; 10-05-17, 18:38.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #20
            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

            При нас един приятел беше купил казан с водна риза подобен на млековарките,но нещо не се оказа удачен. Връзването беше направено със сфери с уплътнители и гайки и вършеше работа,но взеха,че му го откраднаха. В кооперативната изба на село си спомням,че уплътняването на лулата ставаше на конуси и винтова връзка.Иначе традиционно и сега се прави с парцал/тензух/ и тесто.
            Това със зидария позволяваща топлината да обикаля около казана е добра идея и загряването на материала ще става по-бързо.

            А, не не, караме си по стари тертипи, трябва да има жар за мръвките докато варим ракията.

            Че то без мръвки и сладки приказки каква ракия ще стане особено ако не се полее с някоя чаша вино.

            Коментар


            • #21
              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Копеле ебаси якото заглавие
              Що бе , то това си е ритуал ...пепел , тензух , ....
              Аз пък открай време замесвам тесто от вода и пшенично брашно и проблем "съм нямал" . Прозаична и проста технология . И работи безотказно .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                При нас слагаме в брашното и малко трици за арматура,а и много лепят,но с навлизането на модата на здравословното хранене нещо станаха кът.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Що бе , то това си е ритуал ...пепел , тензух , ....
                  Аз пък открай време замесвам тесто от вода и пшенично брашно и проблем "съм нямал" . Прозаична и проста технология . И работи безотказно .
                  Тъй де ...ние по старите говорим , ама младите не слушат .../ Само тесто , но сам да си го забъркаш...не готово, щото готовото има мая и бухва от топлото. /
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #24
                    От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                    Аз пак да питам какъв ти е проблемът с бухването?

                    Коментар


                    • #25
                      От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                      Изпичането е неравномерно,и геврека остава суров
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • #26
                        От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Аз пак да питам какъв ти е проблемът с бухването?
                        Залепва и трудно се почиства после при отварянето. А при другия метод с една шпакла много лесно отстраняваш лепеното. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6785.jpg
Прегледи:1
Размер:476.3 КБ
ID:5752810...наздраве
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #27
                          От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                          И котарака си направил пияница...

                          Коментар


                          • #28
                            От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                            И ако някъде сълзи поръсваш със сухо брашно и ... пиеш
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                              Той не е пияница.
                              ТОЙ е пазителят на огненият бокал...
                              Нищо не мога,и нищо не знам...

                              Коментар


                              • #30
                                От: технологични особености на уплътняването на ракиен казан

                                Братовчед ми е казанджия, вече ползва само хартиено тиксо на Tesa, прави два-три оборота притиска да прилепне плътно и забравя за брашно и тем подобни пумии... аз покрай него съм забравил дори за тази каша...
                                Само като гледам снимката, с този купол май няма да стане. Неговите лягат един върху друг , а тук се разминават ръбовете...
                                Последно редактирано от Juiced; 12-05-17, 20:08. Причина: Edit
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X