Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

    Ето в кои случаи според правилника МОЖЕ да се дисквалифицира екипаж.

    6. ДИСКВАЛИФИКАЦИЯ

    Чл.47. (1) Санкцията дисквалификация се налага при неспортсментско поведение, безотговорно (лудо) каране в бивака, в населени места или по време на свързващите етапи. Състезателите са отговорни за действията на обслужващите и съпровождащите ги лица, като могат да бъдат дисквалифицирани в случай, че тези лица проявят безотговорно, хулиганско поведение, преминат без разрешение маршрута по трасето или при безразсъдно каране в бивака.

    (2) Участникът може да бъде дисквалифициран при

    • манипулация на контролния карнет;
    • манипулация на автомобила след техническия преглед, т.е. промени, които не отговарят на задължителното оборудване;
    • грубо, небрежно или преднамерено застрашаване на други лица;
    • не оказана първа помощ;
    • при навлизането на асистентски автомобили в трасето по време на състезание
    • шофиране без задължителните предпазни средства (каска, предпазен колан)
    • движение през обработваеми площи (ниви, градини и др.) Дисквалификацията важи и когато има движение по азимут!
    • при три наказания за скорост/“STOP“ в един и същи етап
    • при управление на автомобила от навигатор без свидетелство за управление на МПС



    А дали или не го решава организатора!



    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

    Коментар


    • #17
      От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

      Миленчо тук си много отворен, Мехата с виетнамката та би и всички състезатели ти помагаха и ти свършиха работа а ти наи нагло снимаше. Ако искаш си го направи еднолична фирма не ми пука за трофито.

      Коментар


      • #18
        От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

        Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
        Миленчо тук си много отворен, Мехата с виетнамката та би и всички състезатели ти помагаха и ти свършиха работа а ти наи нагло снимаше. Ако искаш си го направи еднолична фирма не ми пука за трофито.
        Отказвам се!
        Ти си прав.
        Аз съм гъбар и то мързелив....хората ми вършат работа,а аз снимам
        "АСК ЗАГОРА 4х4"
        0897937797....по всяко време!

        Коментар


        • #19
          От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

          Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
          Миленчо тук си много отворен, Мехата с виетнамката та би и всички състезатели ти помагаха и ти свършиха работа а ти наи нагло снимаше. Ако искаш си го направи еднолична фирма не ми пука за трофито.
          Ааааа Валерка няма съ обиждаме на джипове ся....ХА ХА ХА ХА
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • #20
            От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

            Още две ситуации. Миналата година Тераното се забива в екстрема, няма къде да закачи лебедката, няма и джип осигурен от организатора. Добрев минава извън лентите и му застава като котва. Имаше спор тогава, дали е правилно или не. Добрев не е финиширал и се състезава в него момент.

            И последния.
            То не е и казус де, ама все пак. На третия Мехата и Чаро се отсвирват по точките и бият към финала. Взимат си двата екстрема но би трябвало да има наказание за трак. В класирането не видях такова. Аз ли бъркам нещо?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

              И аз да питам -Как организатора решава кога да удължава времето за преминаване на етапа .Как и кога състезателите по трасето трябва да разберат че се удължава времето им.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • #22
                От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Още две ситуации. Миналата година Тераното се забива в екстрема, няма къде да закачи лебедката, няма и джип осигурен от организатора. Добрев минава извън лентите и му застава като котва. Имаше спор тогава, дали е правилно или не. Добрев не е финиширал и се състезава в него момент.

                И последния.
                То не е и казус де, ама все пак. На третия Мехата и Чаро се отсвирват по точките и бият към финала. Взимат си двата екстрема но би трябвало да има наказание за трак. В класирането не видях такова. Аз ли бъркам нещо?
                Да ,прав си.Нещо се е объркало,но вината не е наша.ние си знаехме,че ще имаме 2ч.наказание за трак ,но предпочетохме да си вземем финала.Грешката ще я поправим на Нова Черна и ще връчим купите на реално третите в състезанието -Любо и Милен.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #23
                  От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                  Не съм казал, че имате вина. Просто се чудех какво става.

                  Не знам защо другите състезатели не се включват с други спорни положения. След завършване на етапа, сума народ ръмжи за нещо, ама като трябва да се каже право куме во очи-няма никой.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                    Станало е грешка за което съжелявам .....Любо и Милен са на трето място.Нооооо никой организатор не поясни как и въз основа на какво се удължава времето за преминаване на етапа ... как аз като състезател трябва да науча за тая промяна...Щото всеки организатор може да подпре или закопае даден екипаж. ....Нека -Чаро- Бакалов - Любо и Наско да се изкажат по въпроса.Варна вече мина .........там участвах три пъти от които два пъти си удължи времето .
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                      Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                      Станало е грешка за което съжелявам .....Любо и Милен са на трето място.Нооооо никой организатор не поясни как и въз основа на какво се удължава времето за преминаване на етапа ... как аз като състезател трябва да науча за тая промяна...Щото всеки организатор може да подпре или закопае даден екипаж. ....Нека -Чаро- Бакалов - Любо и Наско да се изкажат по въпроса.Варна вече мина .........там участвах три пъти от които два пъти си удължи времето .
                      Чл.14. Задължително е преминаването на точно определен маршрут, описан в пътна книга, трасета, маркирани с колчета и/или лентова маркировка, зададени GPS точки и други. Трасето в свързващите етапи се счита за част от състезанието и не спазването на описаният маршрут в пътната книга довежда до наказание .
                      Чл.14 казва че има наказание , но тъй като не е посочено какво е наказанието , няма как да се приложи на практика . Наказанието от 2 часа за липса на трак е друго нещо - наказанието се дава ако GPS-а ти не е записал поради някаква причина част от трака . Така че ако има всички CP , WP и не си съкратил някъде с цел облагодетелстване , няма защо да ти се налага някакво наказание .
                      По втория ти въпрос - в правилника няма такова понятие като удължаване или съкращаване на времето за преминаване на етапа , единственото което може да се промени е мястото на финала
                      Чл.32. Организаторът може да промени мястото на финала при черезвичайни условия. Тогава финалът трябва да е на физическа контролна точка и не трябва да има екипажи движещи се по трасето след тази физическа контролна точка.
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        Чл.14. Задължително е преминаването на точно определен маршрут, описан в пътна книга, трасета, маркирани с колчета и/или лентова маркировка, зададени GPS точки и други. Трасето в свързващите етапи се счита за част от състезанието и не спазването на описаният маршрут в пътната книга довежда до наказание .
                        Чл.14 казва че има наказание , но тъй като не е посочено какво е наказанието , няма как да се приложи на практика . Наказанието от 2 часа за липса на трак е друго нещо - наказанието се дава ако GPS-а ти не е записал поради някаква причина част от трака . Така че ако има всички CP , WP и не си съкратил някъде с цел облагодетелстване , няма защо да ти се налага някакво наказание .
                        По втория ти въпрос - в правилника няма такова понятие като удължаване или съкращаване на времето за преминаване на етапа , единственото което може да се промени е мястото на финала
                        Чл.32. Организаторът може да промени мястото на финала при черезвичайни условия. Тогава финалът трябва да е на физическа контролна точка и не трябва да има екипажи движещи се по трасето след тази физическа контролна точка.
                        Пак да си изпея моята "песничка" . Кое е основното в този вид състезания ? Дали е ориентирането по пътната книга или екстремите? Дали наличието СР и WP е по важно?
                        В едно от състезанията имах случай когато GPS-а не беше записал трак понеже трасето описано в пътната книга минава през дълбоко дере. На края на дерето Организатора бе поставил Контрола . Липсата на трак не бе зачетена защото достигането до тази контрола не би била възможна от друго място освен през дерето.
                        Какво правим обаче ако един път си излязал от контролния трак , върнал си се в трасето, после пак си излязал и пак си се върнал.
                        Според мен всяко излизане от контролния Трак би следвало да бъде наказано с 2часа.

                        КАК ПО ДЯВОЛИТЕ СИ СТИГНАЛ ДО СЛЕДВАЩА КОНТРОЛА АКО ТРЯБВА ДА СПАЗВАШ МАРШРУТА ОТ ПЪТНАТА КНИГА , маршрута се е пазил в тайна до последно , не се знаят къде са контролите , не се знае къде е финала?. Ами ако финала е променен какво правим?
                        Екипажа на Радослав и Георги на отминалото варненско състезание не знаят къде е финала. Не си предават кърнета и GPS-а и получават DNF. Класирането е като за DNF.
                        Състезанията по ориентиране ли са или по прецакване?

                        Как екипажа нарушител е научил къде са точките , екстремите и финала. Явно са с ясновидски способности. Мехата и Чаро нека обяснят как става това . Аз съм се опитвал но не ми се е получавало.
                        Последно редактирано от banjo; 16-05-17, 07:20.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                          Тръгнали са след състезател който знае на къде отива.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                            Следотърсач казваш . Той Чаро е стар трапер , умее ги нещата
                            Последно редактирано от banjo; 16-05-17, 08:03.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                              Който не се е губил да хвърли първия камък.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тема за спорни ситуации в Трофи шампионата.

                                Който умее да се ориентира не се губи а само се обърква. Важното е да можеш да разбереш къде е грешката както при теб на Варна трофи 2011 до чешмата на Чукурово. Е повечето ходиха на църква но може да са се обогатили духовно.

                                Смятай го за камък.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X