Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изпревариш дъжда - мото трип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да изпревариш дъжда - мото трип

    Здравейте приятели, в неделя направихме един много интересен мото-трип.
    Интересен, не защото дестинациите бяха нещо особено, а най-вече поради факта, че времето го даваха да се разваля, а на нас ни се караше много.та голямо нагаждане беше и...голяма надпревара с дъжда...
    Пускам ви линк към темата, която поради факта, че доста хора не влизат тук в подфорумите за мотористи решихме с Венци Петров да бъде поствана в основния раздел, а тук да поствам линк към нея, за да можете и вие да я намирате и при интерес да я прегледате.

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...86#post3152486

    Та това е...на който би му било интересно да заповяда и да я прегледа.
    Снимките, са смачкани от форумния софтуер и са с не-добро качество.За който проявява интерес...цък на снимката и след това долу в дясно да си я разпъне на цял екран.
    Мисля, че няма да сбъркате!
    Поздрави на всички!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Да изпревариш дъжда - мото трип

    Да не цапам хубавия пътепис, искам да попитам тук с какъв фотоапарат и обектив са правени снимките? А ползван ли е софтуер за обработка? Защото аз тези дни си купих един Никон Д7100 с обектив Никон 18-140. Пробвам се да снимам и снимките стават доста добре, но не и както тези от разходката ти. Някъде бях чел, че май ползваш същия фотоапарат, но не съм сигурен дали беше точно ти. Сигурно съм много зелен за да правя подобни снимки, но все пак да попитам с какво и как са обработени. Уникални са
    HONDA NC700X '13
    HONDA Wave 110i '13

    Коментар


    • #3
      От: Да изпревариш дъжда - мото трип

      Първоначално публикуван от mutragen Преглед на мнение
      Да не цапам хубавия пътепис, искам да попитам тук с какъв фотоапарат и обектив са правени снимките? А ползван ли е софтуер за обработка? Защото аз тези дни си купих един Никон Д7100 с обектив Никон 18-140. Пробвам се да снимам и снимките стават доста добре, но не и както тези от разходката ти. Някъде бях чел, че май ползваш същия фотоапарат, но не съм сигурен дали беше точно ти. Сигурно съм много зелен за да правя подобни снимки, но все пак да попитам с какво и как са обработени. Уникални са
      Извинявам се за късното включване, но имах да пиша следваща тема...
      Да снимам с Никон D7100, макар и с други обективи, но повечето ми снимки от мото-триповете са с една малка безогледалка на Самсунг NX500.Този "чалък звяр" както възприех да о наричам прави не по-лоши кадри от Никон-на, а е три пъти по-лек и по-компактен.Затова и обикновено мъкна него с мен...
      Принципно имай предвид, че снимката идва не толкова от тялото, а повече от обектива и неговите качества.И второ...за добър резултат, не е достатъчно да си купи човек DSLR и готово...иска се снимане в Raw формат и след това обработка със софтуер.Това е така нар. "проявяване на филма" в цифровия му еквивалент.
      Това го налага факта, че фото-техниката не е съвършена, а и идеалните светлинни условия в над 90% от случаите липсват.в резултат на това и кадъра страда от тези несъвършенства.Именно поради този факт се налага кадъра да му бъдат компенсирани или променени недостатъците породени от по-горе описаните фактори.
      Разбира се, фотографа трябва да се стреми да направи максимално добър изначален кадър, защото калпав изходен материал, колкото и да го обработваш не става...дори може и по-зле да стане...На такива кадри си личи как насилствено си се опитал да ги спасиш, но не се е получило...
      Та така...
      П.П.Имай предвид и още нещо...Това което написах касае само и единствено ...техническата част.Другата част е творческата.Композирането на даден кадър не е толкова проста работа и мнозина фотографи не правят добре композирани кадри.Трябва усет, трябва познание и трябва око...Това е много по-трудно от техническото изпълнение на един кадър.
      Кое и как да го разположиш в кадъра, светлината от къде да ти пада, близък , среден и далечен план, диагонални линии и т.н....
      Сядай да четеш...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X