Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сметка за една ограда.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Сметка за една ограда.

    Не Ник,кофража се вдига на здравото над изкопа,кофража може да се спъне външно,може и вътрешно със шпилки.Ако нямаш нужда от дренаж,няма нужда да се оставя или прави подобен.Арматурата е стандартна,всеки арматурен двор я предлага,нарежда се двуредово с напречни пръчки,основните може да са 12мм,другите може и по тънки.Бетона може стандартния предлаган Б20,ако искаш малко по високо ниво на цимент Б25,за твоите цели няма нужда,особенно ако смяташ да я облицоваш после.Колони се правят когато ще се изидва допълнително с тухли или коминни тела,ако е бетонна е по описания начин -няма нужда.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #17
      60 см основа за 60 см подпора стена ми се виждат доста , 20-30 стигат , може основата да е малко по-широка от опорната стеничка , армарурата трябва да е обемна , обхващаща бетона от всички страни , а не просто плоска решетка . За 3 м3 бетон не е нужно бетоновоз - мобилна бъркачка - 5-6 бъркала и леене на място , в основата може да се хвърлят малко камъни за спестяване на бетон ( брутобетон ) . Аз съм си правил терасиране с насип под наклон и паркинг плочи , долната е леко вкопана в земята , като прорастнат с троскот и няма мърдане . Ако се прави с бетон е добре също да е с наклон срещу тераската

      Коментар


      • #18
        От: Сметка за една ограда.

        Уффф....
        И на мен ми предстои тая галимация!Тва лято тряа да правя 25 метра ограда на вилата!Като в нея ще влиза и порта за колата и портичка входна.Портичката съм я купИл и отлежава у мазето на същата!Има една бригада у наше село,с тях съм се пазарил,иначе те са от Златоград.Цената,около 2500,дано не отиде още нагоре!Кривото при мен е че двора е с около метър под улицата!Демек ще трябва бетоновата стена да се вдигне поне 10 сантима над бордюра!И ще остане около 80см за нещо като тротоар!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_000523.jpg
Прегледи:1
Размер:449.7 КБ
ID:5784395

        Почнах да правя нещо ма се отказах че нямам време!Е те тва цялото зелено тряа да изчезне и да стане ограда!
        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
        0888854582
        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

        Коментар


        • #19
          От: Сметка за една ограда.

          Ник, не пускай 60см дълбоки основи, това е само излишен разход!
          Пускаш - 30, 35см дълбоки на около 25см широки/минимум/ и над земята правиш куфража.Може да се нахвърлят и камъни във бетона в земята, но винаги Чисти без кал и Мокри!Трамбоваш със прът докато не стигнеш ниво на земята, после лееш бетон нагоре причуквайки платната за трамбовка.Купуваш блокчета/бетонови/ 20/20/на 40 и зидаш няколко реда да кажем 3 или 4, а после нагоре зидаш със блокчета 15/20/40/Става красота!Цена на блокчета от възел - големите 0,85ст, а на по тесните , 0,75ст.Бетон от най - близкия възел земновлажен.Като го докарат работниците да го обърнат с вода и да го наливат.Това е!Питай, ако има нещо не ясно.
          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

          Коментар


          • #20
            От: Сметка за една ограда.

            Ник, ако ме питаш, даже вместо да наливаш бетон в основите - копаеш и пускаш - борд1рни тела от бетонов възел купениТе са много здрави и качествени/тежки са много/Оставяш през 2м. по около 25см за колона/да вкараш там арматурата и да залееш/После директно върху тези бордюри си зидаш с блоковете!Тези бордюри са много поздрави от всяка една основа/правена с бетон Б20/, защото имат добавки!
            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

            Коментар


            • #21
              От: Сметка за една ограда.

              В региона ти е една от големите фирми за огради-в Клокотница. Що се мъчиш не мога да разбера.
              Правят огради от тези с платната.
              Към 25 лева е едно платно,30 лева е един кол. Дупчиш, бетонираш кола в земята и редиш платната. 18 метра се изпъняват за не повече от три дена. За каменния зид-викай булдозера и продай камъните. Търсят се.
              За ей такава ограда става въпрос:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:evrozabor-v-kieve.jpg
Прегледи:1
Размер:437.2 КБ
ID:5784454
              Строителстовто и технологиите са се променили доста в сравнение с края на 18-ти век.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Сметка за една ограда.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                В региона ти е една от големите фирми за огради-в Клокотница. Що се мъчиш не мога да разбера.
                Правят огради от тези с платната.
                Към 25 лева е едно платно,30 лева е един кол. Дупчиш, бетонираш кола в земята и редиш платната. 18 метра се изпъняват за не повече от три дена. За каменния зид-викай булдозера и продай камъните. Търсят се.
                За ей такава ограда става въпрос:
                [ATTACH=CONFIG]951898[/ATTACH]
                Строителстовто и технологиите са се променили доста в сравнение с края на 18-ти век.
                Това нящу е супер грозно и неестетично сравнено с каквато и да е ограда от камък.
                След няколко месеца избелява от слънцето и от километър се разбира че си спестил пари....
                Не мога да разбера тези дето слагат грозни(те всички са грозни по презумпция освен най скъпия грес) имитации на камък където и да е ама неисе.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Сметка за една ограда.

                  Има поне 100 вида шарки и още толкова варианти за оцветяване. Каменната имитация и на мен не ми харесва, но снимката беше само пример за какъв вид ограда става дума.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Сметка за една ограда.

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Не Ник,кофража се вдига на здравото над изкопа,.....
                    Благодаря за тази информация, че опита ми е 0.
                    И аз съм под асфалтиран път, има бордюри и отвежда вода при пороен дъжд, но все пак влага прониква и в двора.
                    Tочно под пътя има три големи дюли и колегата UPI, като идва ми каза в никакъв случай да не ги режа, защото те крепят почвата.
                    Наклона е малък и за следващите 5 метра ми трябва стеничка 60 см, за да терасирам и да подравня,

                    Въпрос, след като багерчето изкопае основите на стеничката с дължина 12 метра, трябва ли някак си да трамбовам пръстта, след като няма да слагам кофраж ?
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #25
                      От: Сметка за една ограда.

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      В региона ти е една от големите фирми за огради-в Клокотница. Що се мъчиш не мога да разбера.
                      Правят огради от тези с платната.
                      Към 25 лева е едно платно,30 лева е един кол. Дупчиш, бетонираш кола в земята и редиш платната. 18 метра се изпъняват за не повече от три дена. За каменния зид-викай булдозера и продай камъните. Търсят се.
                      За ей такава ограда става въпрос:
                      [ATTACH=CONFIG]951898[/ATTACH]
                      Строителстовто и технологиите са се променили доста в сравнение с края на 18-ти век.
                      Може ли сайт на тез огради?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Сметка за една ограда.

                        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                        Ник, не пускай 60см дълбоки основи, това е само излишен разход!
                        Пускаш - 30, 35см дълбоки ...
                        Те ти ограда с 2-30 санта дълбоки основи ...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050229.JPG
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5784464

                        Икономиите са хубаво нещо, ама понякога излизат соленко ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Сметка за една ограда.

                          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                          Ник, не пускай 60см дълбоки основи, това е само излишен разход!
                          Пускаш - 30, 35см дълбоки на около 25см широки/минимум/ и над земята правиш куфража.........
                          Проблема е, че двамата комшии, които са до мен, са терасирали с плитки основи и оградите им са се наклонили след няколко години.
                          Затова мисля по-дълбоко. Може би с нещо като греди през метър и половина, които проникват на около метър в земята ?
                          Ще им сложа яка арматура и хубав бетон, за да задържат. Но не съм сигурен, колко това би свършило работа ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #28
                            От: Сметка за една ограда.

                            Аз съм правил подобна ограда. Надолу 60-70 санта, над земята към 50. От по ниската старана на терена, за сигурност, отлях и няколко стъпки, които идват като "г" на оградата и са под земята с армировка едно към гьотере. Ми, държи си конфигурацията - от 2005 е.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Сметка за една ограда.

                              С плитки ивични основи си вкарваш таралеж в гащите. Ако се наклони, какво правиш?
                              За оградите от снимката: сайт
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Сметка за една ограда.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                За оградите от снимката: сайт
                                Боже Боже колко мъка има на този свят Боже......
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X