Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танков биатлон - НАТО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Танков биатлон - НАТО

    От край време основните ремонти на нашата бронетанкова техника се извършват във ВРЗ Хан Крум Търговище . Завода още работи . По не знам си кой план към 2015 година БА трябваше да има 160 танка само че колко реално има и колко са в експлоатационна годност е военна тайна За миналия гергьовден (2016) имахме поне 4 в движение https://www.youtube.com/watch?v=VWRLWKB2TGk
    Последно редактирано от sek.1; 17-05-17, 04:55.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Танков биатлон - НАТО

      Да, завода работи, но май доста от уникалните машини бяха 'реализирани' като ненужни.... Така, че със сигурност възможностите не са такива, каквито бяха на времето...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Танков биатлон - НАТО

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Да, завода работи, но май доста от уникалните машини бяха 'реализирани' като ненужни.... Така, че със сигурност възможностите не са такива, каквито бяха на времето...
        Поне на сайта им пише че извършват основни ремонти и модернизация на Т 55 ; Т62 и Т 72 .
        http://targovishte.terem.bg/
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Танков биатлон - НАТО

          Не мисля, че ако бяхме там щяхме да се изложим.
          Е, най-вероятно ще сме в долната половина на класирането, но няма да е излагане.

          Поне аз след две седмици "запас" и стрелби, за припомняне кое как беше, се наемам да участвам в такова състезание.
          Само да спомена, че за две години имам 71 дни награди за отлична стрелба.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Танков биатлон - НАТО

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Не мисля, че ако бяхме там щяхме да се изложим.
            Е, най-вероятно ще сме в долната половина на класирането, но няма да е излагане.

            Поне аз след две седмици "запас" и стрелби, за припомняне кое как беше, се наемам да участвам в такова състезание.
            Само да спомена, че за две години имам 71 дни награди за отлична стрелба.
            Кольо с нашите стройни телеса дали ще минем през люковете Когато ми се налагаше да влизам в такива машини бях 75 - 80 кила сега устойчиво подминавам 90
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Танков биатлон - НАТО

              Станьо, ако някога се видим наживо-напомни ми да ти разкажа за Жеко баницата. Механик водач на батальонния. Тогава капитан-Галимир Пехливанов.
              Голям смях ама е дълго, а не ми се пише толкова.

              Та един доста шкембелив фатмак си помагаше с ръце да набута шкембето през люка на кемафа, и почти успяваше да се впише 7-те секунди. А люковете на куполата са по-широки.

              А докато се кача до люковете с кекаквите си колене-ще има ОХ, мамка му, и т.н.
              Сега съм малко над 100, а тогава бях 76. И ми викаха, че съм дебел за танкист. Но бях пружинка, лапе на 19-20, какво друго да е... Имах и доста хъс, и стимул.

              Сега ако се добера до седалката на мерача-почти наизуст знам да си пусна стабилизатора, да си настроя мерника, и да стрелям.

              Мамка му, няма ли как човек да си плати за да влезе в танк и да си постреля???
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • Re: Танков биатлон - НАТО

                Аз си влизам без проблем😁 ама нямаа..
                И аз бих покарал някой танк, няма значение какъв.

                Коментар


                • От: Танков биатлон - НАТО

                  Хаха, момчета, като ви чета и се сещам за един разговор от преди няколко месеца. Та приказваме си с един офицер от едно близко поделение тука /военно формирование му викали сега/ по разни военни работи. та същия, като твърде млад още присъствал на един от последните лагер сборове със запасняци дето са били войници много преди края на Варшавския договор... Та идва една разпасана команда от натежали чички, отдавна необличали униформа. Криво ляво се наместват по машините, но буквално няколко минути им трябват /аве командире, туй копче за ко беше ве/ и после - Дааай сичката газ... Профитата гледат отстрани...
                  Аз като бивш кашик го преживях това преди 2-3 години на едно казармено стрелбище. С АК и СВД свалях мишените се едно не беше минал четвърт век..., ммм миризмата си е същата.. Жалко че нямаха ПК, да направя показно
                  Кольо, давай за Жеко Баницата, се пак си от добрите разказвачи у форума

                  Коментар


                  • От: Танков биатлон - НАТО

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Като знам колко зле протичат морските учения за нашите...пълна аматьорщина, а уж сме с професионална армийка, на стрелбите на Шабла също скръбни заключения! Ако се стигне до някакъв конфликт ще има много дезертьори! Защо изобщо се харчат пари за заплати - не знам! Половината състав не са от мъжки пол и почти всички са с персонални канцеларийки! В случая с натовския биатлон, мисля, че резултата е красноречив - подготовката и уменията на екипажа са по-ценни от тези на танка!

                    Не е така, значи едната част са дезертьори, втората част незнаят за кво става реч, и над 50% неразположени, че има и от мъжки пол неразположени.
                    Тва не е армия а хора от хранилката на баце БоМБо де ла Банк - Ибрикчи

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: Танков биатлон - НАТО

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Не нямат. Само Меркавата има. Нямат и адекватна защита от кумулативни. Пак само руснаците и израелците имат.

                      За пушлявението предполагам, че машините са били студени. Не е чак толкова пушилката даже на т55.
                      Льоклерка е с автоматично зареждане

                      Коментар


                      • Re: От: Re: От: Re: Танков биатлон - НАТО

                        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                        Льоклерка е с автоматично зареждане
                        Не знам защо франсетата все ги забравям. Прав си.

                        Коментар


                        • От: Re: От: Re: От: Re: Танков биатлон - НАТО

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          Не знам защо франсетата все ги забравям...
                          По навик от Втората световна...
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X