Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танков биатлон - НАТО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Re: От: Re: Танков биатлон - НАТО

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Не нямат. Само Меркавата има.
    Както и целия танк е малко особен и в това отношение не прави изключение . В автомата за зареждане има само 10 снаряда и има пълнач в екипажа . При франсетата на Льклерк в АЗто има 22 снаряда от общо 40 в боекомплекта но екипажа е от трима човека и като свършат кой зарежда на ръка не е ясно .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Танков биатлон - НАТО

      Хм, че то има ли непушлив дизел? Аз поне не съм срещал такъв досега, па било то и мерцедес, ауди или бмв.
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • #78
        Re: Танков биатлон - НАТО

        Моя грешка и франсетата имат. Както и някои не толкова известни. А бе колкото повече различни машини участват в биатлона, толкова ще е по интересно. Аз бих искал да видя и АРМАТА заедно с Лео и другите, ама май има само хартиена парадна версия все още и на дали някога ще стане общ биатлон с всички ОБТ.
        https://youtu.be/0IjgndIFhgU

        Коментар


        • #79
          От: Танков биатлон - НАТО

          Автоматично и ръчно зареждане: https://www.youtube.com/watch?v=bOg0AQeI_sw
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #80
            От: Танков биатлон - НАТО

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Хм, че то има ли непушлив дизел? Аз поне не съм срещал такъв досега, па било то и мерцедес, ауди или бмв.
            По принцип няма но при добра поддръжка пушека е много малко и е практически невидим. Има го само при някои крайно натоварени и неблагоприятни за двигателя режими . 20 годишен френски турбодизел без катализатор ; ФАП филтри ; ЕГР и прочие дивотии . Колко са му реалните километри един господ знае . Аз като го взех по километраж беше на 211 000 километра . https://www.vbox7.com/play:a74e1a091...604&order=date
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #81
              От: Танков биатлон - НАТО

              Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
              Прави ли ви впечатление как докато се движат немските машини почти не се вижда дим от двигателя, докато Т64-ките от предното филмче с разтоварването на място одимиха всичко.
              Т 64 е с двутактов дизелов двигател който го коментирахме по нагоре . При него самия принцип на подаване на горивото е малко особен като всичко в този двигател . Като цяло отзивите за Т 64 от руснаците са преобладаващо лоши и то още от времето преди да стане украински . https://www.yaplakal.com/forum7/topic1238613.html
              «У меня в роте… в КДВО (Краснознаменный Дальневосточный военный округ. — Прим. Э.В.) было 25 танков Т-72, 10 танков Т-80 и 2 танка Т-64. Поверьте, было с чем сравнивать. Вздохнул свободно, только когда Т-64 сдал в капремонт» (Е. Зац)
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #82
                От: Танков биатлон - НАТО

                Точно този тип двутактови дизели са много икономични, но заради конструкцията - доста сложни и чупливи...
                Неслучайно дори и немците не са успели да се преборят с техния 6-цилиндров Jumo 205 макар и чисто конструктивно да са го направили доста по-добре от руснаците (все пак е бил авиационен дизел)..
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  Re: Танков биатлон - НАТО

                  То и този на т34 е бил авиационен дизел. Само дето е станал много тежък и не достатъчно мощен. Руска му работа. Първо направили двигателя после го мерили.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Танков биатлон - НАТО

                    Голяма държава каквото и да произведеш все ще намериш за какво да го използваш Двигателя В 2 наистина е лек за дизелов двигател дори и по днешните стандарти . В различните си вариации тежи между 750 и 850 килограма . По принцип за самолетен мощност не му стига . Двигателя на Ил 2 Микулин АМ 38 при тегло 860 килограма развива 1600 конски сили ама е бензинов .
                    Последно редактирано от sek.1; 10-05-17, 19:30.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #85
                      От: Танков биатлон - НАТО

                      Временно класиране.

                      Интересното е че Австрия с Лео 2А4 е преди Германия с 2А6 и Полша с 2А5?

                      И още малко клюки...?
                      Последно редактирано от ardmin; 12-05-17, 15:58.

                      Коментар


                      • #86
                        Re: Танков биатлон - НАТО

                        Доста лежерно, но се забелязват стрелби на доста прилична скорост. Жалко, че не показват дали нещо е отцелил.
                        Лео2А4 е много по лек и ако има скоростни отсечки е логично да ги бие. За сметка на това бронята му е много по слаба.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Танков биатлон - НАТО

                          Относно автоматичното и ръчното зареждане, спорен е въпроса кое е по-добро (бързо).

                          Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #88
                            Re: От: Танков биатлон - НАТО

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Относно автоматичното и ръчното зареждане, спорен е въпроса кое е по-добро (бързо).

                            Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
                            Хич не е спорен. Метни няколко снаряда в оръдието в движени по пресечен терен и пак ще си говорим. Не е като да не сме имали пълначи в ротата.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Танков биатлон - НАТО

                              Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                              Интересното е че Австрия с Лео 2А4 е преди Германия с 2А6 и Полша с 2А5
                              Ниво на подготовка .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #90
                                От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                Хич не е спорен. Метни няколко снаряда в оръдието в движени по пресечен терен и пак ще си говорим. Не е като да не сме имали пълначи в ротата.
                                Спорен е и още как. Представи си следната ситуация: Т-72, транспортьор с 3 вида снаряди, всяка касета записана както трябва. Трябва ти К, но то се оказва последен такъв, 40-ти под ред. Докато транспортьора се завърти до желания снаряд и докато зареди от касетата снаряд и заряд може вече да е късно. И да не забравяме, че зареждаме снаряд, тогава, когато имаме цел, защото според нея избираме типа на боеприпаса. Сега съгласен ли си, поне до някъде?

                                Изпратено от моят Lenovo K53a48 с помощта на Tapatalk
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X