Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танков биатлон - НАТО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Танков биатлон - НАТО

    Не ги подценявайте нашите мостове. Всички са изчислявани на НК-800, което си е близо 90 тона, друг е въпроса в какво състояние са.

    Коментар


    • #32
      Re: От: Танков биатлон - НАТО

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Това ли е тоя с 5цил. и 10 бутала!?
      Точно тоя е.

      Коментар


      • #33
        Re: От: Танков биатлон - НАТО

        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
        Значи от написаното до тук забелязвам обобщително две повтарящи се мнения :
        - ако на НАТО биатлона танк мине през калта е трошлив
        - ако на НАТО биатлона танк не мине през калта е "паркетник"

        А този танк към кои спада ? Към трошливите или към паркетниците ?



        Не може да обвиним кемафа - за да е на биатлона трябва да е супер професионалист. Такива фалове просто могат да се случат на всеки, никой не е застрахован. Ето защо хората не си трошат техниката само за едната показуха, причината е елементарна.
        И точно къде прочете това. Или важното е всички да прочетат компетентното ти мнение.


        Този танк се обърна защото преди него друг танк изора мястото и съответно се получи дупка която рязко му спря дрифта. В казармата сме си правели такива метлички непрекъснато.
        Грешката е на механик водача, минавал е от там много пъти и си е позволил рутинно да влезе с висока скорост.

        Искам да ми обясниш как се става добър механик водач на асфалта. Обещавам че ще си хвърля книжката за механик водач, ако ме просветлиш.

        Това което гледах за състезанието на НАТО са чисто и просто стрелби на полигон, нищо интересно.

        Коментар


        • #34
          От: Танков биатлон - НАТО

          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
          Ето защо хората не си трошат техниката само за едната показуха, причината е елементарна.
          Заради глупава показуха хората не искат да стават за резил.
          Аз от бронирана техника разбирам колкото от духова музика (очевидно - за разлика от теб). Но ако правилно схващам тезата ти, то служебния ми пассатор е офройд звяр, дето всичките напудрени/лифтирани и тем прочее жипове у форумо могат само да му дишат изгорелите газове. На жълтите павета. В слънчево време. Без дъжд.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #35
            От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

            Ами достатъчно ми е да вярвам на очите си, за да кажа "компетентно", че единия удави, а другия обърна танка.
            Или да чакам някой друг да ми каже на какво да вярвам ?

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ... преди него друг танк изора мястото и съответно се получи дупка която рязко му спря дрифта....
            Кой клип гледаш бе колега ? Пуснах оня дето удави танка
            Че другият в края на клипа е акробат, е друга тема, но със същото подзаглавие - "Ненужна Показуха" - ако я нямаше в сценария, нямаше и да се изложат. Сега разправяй колко са им хубави танковете и колко била виновна бабунката "съответно се получи дупка която рязко му спря дрифта" .... Туй ако не е паркетник, здраве

            Че затова колега, на НАТО биатлоните се спират от подобни екшън резили.
            Последно редактирано от nitro; 05-05-17, 23:34.

            Коментар


            • #36
              От: Танков биатлон - НАТО

              Че биатлона е показуха(ПиАр-нали трябва да сме модерни) и изобщо не дава реална представа за подготовката и силата на съответните армии-две мнения няма! Предполагам и на децата е ясно , че това са танкисти(нямащи нищо общо със средностатистическите) , които в продължение на седмици и месеци специално са тренирали за биатлона (май казАха беше тоя който го каза в прав текст-никакъв лимит на гориво и боеприпаси).Много трябва да си наивен за да повярваш,че щом руснаците са спечелили състезанието , то непременно те имат най-добрите бронетанкови войски в света.Ама ей на-има и шарани и тия шарани кълват.

              От друга страна това което видях на клипа за НАТО-вския "биатлон" ме кара да си мисля , че това по-скоро е състезание по точна стрелба и нищо повече.
              Последно редактирано от ЕМО; 06-05-17, 03:20.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #37
                От: Танков биатлон - НАТО

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Значи от написаното до тук забелязвам обобщително две повтарящи се мнения :
                - ако на НАТО биатлона танк не мине през калта е трошлив
                - ако на НАТО биатлона танк не мине през калта е "паркетник"

                ...
                Аз пък до тук видях най-вече коментари, касаещи характера на мероприятието. Ама пусто ЗКПЧ-то заподозря неправилно отношение към техниката на братските армии ... :-)
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Танков биатлон - НАТО

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  Това ли е тоя с 5цил. и 10 бутала!?
                  Това по същество са 2 двутактови дизелови двигателя в един корпус . Има два колянови вала ляв и десен . Голяма дивотия е . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:62462844.jpg
Прегледи:1
Размер:64.7 КБ
ID:5752241
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    Re: От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Ами достатъчно ми е да вярвам на очите си, за да кажа "компетентно", че единия удави, а другия обърна танка.
                    Или да чакам някой друг да ми каже на какво да вярвам ?



                    Кой клип гледаш бе колега ? Пуснах оня дето удави танка
                    Че другият в края на клипа е акробат, е друга тема, но със същото подзаглавие - "Ненужна Показуха" - ако я нямаше в сценария, нямаше и да се изложат. Сега разправяй колко са им хубави танковете и колко била виновна бабунката "съответно се получи дупка която рязко му спря дрифта" .... Туй ако не е паркетник, здраве

                    Че затова колега, на НАТО биатлоните се спират от подобни екшън резили.
                    Господин Нитро+ според теб какво сме правили в казармата. Взимаш танка почваш да лъска и само гледаш мамин златен да не се изцапа. В танковите поделения са 2 дисциплини, кормуване и стрелба. Практикуват се отделно. Ако си мислиш че на кормуването няма изцепки и потрошени машини жестоко се лъжеш. Можеш да прочетеш в спомените на танкистите.

                    Стрелбите са точно копие на НАТО вското състезание.

                    Танковия биатлон са събрани двете дисциплини със съпътстващите ги препятствия и мишени. Както и със сакатлъците, на 2 те машини нищо им няма, бъди спокоен не са отишли за скрап. Точно този формат е интересен защото участва целия екипаж и се доближава до реална ситуация. Интересно е как уморения екипаж стреля точно по мишените, как се справя механик водача с препятствията, как командира указва мишените и посоката. Всичко се прави за норматив, влизането на екипажа в танка, зареждане на боеприпаси.
                    Всъщност какво се мъча да ти обяснявам.

                    Относно останалото, не мога да те разбера, хейтър ли си или спамер. Виждаш нещо което не е интересно но е майдън и започваш да му се кланяш. Моля те бъди по обективен или не цапай темите. Показуха виждаш само ти. Аз виждам биатлон какъвто трябва да бъде.
                    Последно редактирано от Daniel; 06-05-17, 08:25.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                      Ами достатъчно ми е да вярвам на очите си, за да кажа "компетентно", че единия удави, а другия обърна танка.
                      Или да чакам някой друг да ми каже на какво да вярвам ?



                      Кой клип гледаш бе колега ? Пуснах оня дето удави танка
                      Че другият в края на клипа е акробат, е друга тема, но със същото подзаглавие - "Ненужна Показуха" - ако я нямаше в сценария, нямаше и да се изложат. Сега разправяй колко са им хубави танковете и колко била виновна бабунката "съответно се получи дупка която рязко му спря дрифта" .... Туй ако не е паркетник, здраве

                      Че затова колега, на НАТО биатлоните се спират от подобни екшън резили.
                      Танка по концепция е настъпателно оръжие. В повечето случаи времето и мястото на боя не го избираш ти а противника така че екипажите трябва да владеят машините до съвършенство и да могат да използват максималните му възможности при всякакви условия . От край време основната му защита е скоростта и маневреността .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Искам да ми обясниш как се става добър механик водач на асфалта.
                        Може би една от причините е че НАТО танковете струват доста повече от руските и затова ги пазят повече. Руснаците винаги са залагали повече на количеството отколкото на качеството.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: От: Танков биатлон - НАТО

                          Аз лично с огромен интерес бих гледал натовски вариант на биатлона. Така ще се види кой танк какво може. В момента всички западни машини можеш да се опиташ да прецениш само по т.т данни, външен вид и някое друго клипче не показващо нищо интересно.

                          Не знам какво би станало с т 90 ако му махнеш вюрт винтовете, а и не ми пука. Важна а самата машина а не къде е направена. Ей това ви пречи на правилната преценка.
                          Последно редактирано от derhunter; 07-05-17, 22:10.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                            https://youtu.be/lkCzu9KKV2E

                            Е тук има случайни добри кадри на леото. Кажи къде съм хейтил машините и си взимам веднага поука.

                            Значи може. Ето такъв формат биатлон ще ми е много интересен. Да не говорим, че навигацията и мерните прибори ще са много по добри от дърта 72 ка. Мяркат се кадри със стрелба на доста висока скорост.

                            А най би било интересно да има всякакви машини.

                            По въпроса ти за танка. Дали е нато или ссср няма значение. Нали си говорим за техника а не за политика или бъркам?

                            Сложи ги всички в група танкове и да си ги сравняваме. Така ще е по интересно, отколкото да гледаме кой къде е направен и да го слагаме за база за сравнение.
                            Последно редактирано от derhunter; 07-05-17, 22:10.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              https://youtu.be/lkCzu9KKV2E

                              Е тук има случайни добри кадри на леото.
                              На 5:34 се виждат гумени тапи по веригата при все че танка е в калта?? В нета е пълно с подобни филмчета и от Абрамс и други. Някакви идеи защо е така?

                              Коментар


                              • #45
                                Re: От: Re: От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

                                Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                                На 5:34 се виждат гумени тапи по веригата при все че танка е в калта?? В нета е пълно с подобни филмчета и от Абрамс и други. Някакви идеи защо е така?
                                Такава им е концепцията. По този начин веригата е по безшумна и много по добре се държи на асфалт и бетон също и по твърд терен. За мен не е подходяща за кал. Погледни на клипа как спира на цимента. Това ако го направя със 72 ка, ще спра чак в калта. Металните вериги много се пързалят на пътя. В парка са ми изигравали доста шегички. В горна баня с влекача се въртях като пумпал заради тях. Дежурния парк се возеше с мен и после го беше страх да се качи - беше свързочник до колкото помня.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X