Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танков биатлон - НАТО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Танков биатлон - НАТО

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    А за теглото - то трудно ще минат и по някои нашенски мостове натовските машини...
    Те такива знаци у Германия пред всеки мост. И все се каня да питам какво точно означават.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-1a03d5acede73690ebebf458672201fc1572bc83dd2255583a25e3e90944fa26-V.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5752196
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Танков биатлон - НАТО

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      А боеве се водят само на паркета в балната зала?!?
      В калта се кара с по-ниска скорост отколкото на здрав терен, така че ако ще се тества оръдието в движение няма смисъл от кал.
      А за паркетните танкове има всякакви гледни точки

      Коментар


      • #18
        Re: От: Танков биатлон - НАТО

        Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
        Причината да няма кал според мен е в щаденето на машините, да не ги трошат прекомерно. Набляга се на взаимодействието между танковете и работата в екип. Все пак това не е шоу за зрителите, а проверка на някаква бойна готовност.
        Като цяло екипната работа включва и механик водача, в случая той нищо не прави. Причината не знам каква е, но това е чисто стрелкови полигон. За мен не е шоу, карал съм доста често на такива стрелби е малко на по рошав терен, че този а като голф игрище и ти казвам пълна тъпня е за механик водача. За капак на всичко и не е зрелищно.

        Бре ти на този клип ако му викаш, че танка е паркетник, мани мани АААА сега го изгледах до края, този клип с абрамса съм го гледа само не знам как сравняваш локва с над метър вода и рядка кал с тази магистрала дето се заби абрамса
        Това се минава с т 55 с пълна газ и няма и да го усети
        Последно редактирано от Daniel; 05-05-17, 13:07.

        Коментар


        • #19
          От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Като цяло екипната работа включва и механик водача, в случая той нищо не прави. Причината не знам каква е, но това е чисто стрелкови полигон
          Някъде четох, че скоростта на танковете била ниска в това упражнение защото се симулира съвместно придвижване с пехота.

          Коментар


          • #20
            Re: От: Re: От: Танков биатлон - НАТО

            Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
            Някъде четох, че скоростта на танковете била ниска в това упражнение защото се симулира съвместно придвижване с пехота.
            По скоро е ниска, защото не могат да стрелят точно ако е по висока. По принци го има като параметър.
            Ние също намалявахме по време на изстрела, жирото се справя добре но колкото е по висока скороста толкова по трудно се цели мишената. Да се има в предвид че и скороста на въртене на купола и на движение на оръдието не е много голяма, съответно колкото и добре да работи жирото не е ясно механично дали ще може да се обере разликата. Даже го бях коментирал на руския танков биатлон, че китайците стреляха много добре на доста прилична скорост.

            Коментар


            • #21
              От: Танков биатлон - НАТО

              Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
              В калта се кара с по-ниска скорост отколкото на здрав терен, така че ако ще се тества оръдието в движение няма смисъл от кал.
              А за паркетните танкове има всякакви гледни точки
              А кой говори непременно за кал?!? Да речем, че би било доста по-интересно да се види кой как може да стреля в движение, когато танкът пердаши по неравен терен.
              По аналогия с този балет колко ли ще е показателно за нивото на бойната подготовка да накараш кашиците да стрелят спокойничко като на състезание по спортна стрелба, вместо да ги видиш какво могат след като са потърчали през полето с пълно бойно снаряжение и душата им се е качила на зъбите?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                Re: Танков биатлон - НАТО

                Е това е интересно. стрелбите са скука. Вярвам, че като офроудъри също ще е по интересно карането в калта а не разни стрелби от място.

                Коментар


                • #23
                  От: Танков биатлон - НАТО

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  А кой говори непременно за кал?!? Да речем, че би било доста по-интересно ...
                  Това ли искаш да видиш? Ако е твой собствен танка/Ф1 болида/джипа ти сам си решаваш как да го строшиш, но тази техника е държавна собственност и според мен е безотговорно подобно съзнателно рушене на парите на данъкоплатците.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tank veriga.jpg
Прегледи:1
Размер:263.5 КБ
ID:5752217

                  Коментар


                  • #24
                    Re: От: Танков биатлон - НАТО

                    Ами това е биатлон - състезание, а не разходка в парка, да има и такива случаи.
                    Даже аз докато служех един новобранец мина на другия танк през външните резервоари.

                    СЛучва се, но това показва тренираността на целия екипаж, за мен това е състезание.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Танков биатлон - НАТО

                      То и при Ф1 ги трошат без да са тяхни
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Танков биатлон - НАТО

                        Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                        Това ли искаш да видиш? Ако е твой собствен танка/Ф1 болида/джипа ти сам си решаваш как да го строшиш, но тази техника е държавна собственност и според мен е безотговорно подобно съзнателно рушене на парите на данъкоплатците.

                        ]
                        Безотговорно е да харчиш парите на данъкоплатците готвейки "парадна" армия. Армията трябва да се готви за война, а войната не е балетно представление на гладък паркет ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Танков биатлон - НАТО

                          Първоначално публикуван от ardmin Преглед на мнение
                          По-скоро СССР-ски, а не руски. С оглед къде се произвежда още по-малко руски.
                          Причината да няма кал според мен е в щаденето на машините, да не ги трошат прекомерно. Набляга се на взаимодействието между танковете и работата в екип. Все пак това не е шоу за зрителите, а проверка на някаква бойна готовност.
                          На времето в СССР имаше три танкостроителни школи . Харков Т 64 ; Ленинград Т 80 и Нижни Тагил Т 72 . Съответно бяха единствената държава в този свят с три ОБТ от едно поколение на въоръжение по едно и също време . Това е и една от причините които доведоха до фалита на СССР в крайна сметка . В момента реално украинците танкове не произвеждат . Рециклират и модернизират до колкото могат наследеното а то хич не е малко . И какво няма да водим бойни действия в лошо време щото техниката се амортизира повече ?
                          Последно редактирано от sek.1; 05-05-17, 18:23.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Танков биатлон - НАТО

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            ... Модернизирана Т-64В. Машината е с малко странния 5 цилиндров 5TDF - 700hp.



                            ...
                            Това ли е тоя с 5цил. и 10 бутала!?
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Танков биатлон - НАТО

                              Значи от написаното до тук забелязвам обобщително две повтарящи се мнения :
                              - ако на НАТО биатлона танк не мине през калта е трошлив
                              - ако на НАТО биатлона танк не мине през калта е "паркетник"

                              А този танк към кои спада ? Към трошливите или към паркетниците ?



                              Не може да обвиним кемафа - за да е на биатлона трябва да е супер професионалист, не може да обвиним танка - ще е най-подготвеният в цяла Русия, ама Резила е налице. Такива фалове просто могат да се случат на всеки, никой не е застрахован. Няма значение дали е кал, вода, баир, дере .....
                              Ето защо хората не си трошат техниката само за едната показуха, причината е елементарна.
                              Заради глупава показуха хората не искат да стават за резил.
                              Последно редактирано от nitro; 05-05-17, 22:42.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Танков биатлон - НАТО

                                За мен 72-ката, е в ролята на някогашната 34-ка. Ако изобщо се стигне някога до използването на подобни МПС-та за бойни действия 72 ще е най-удачен. Като чета за оборудването на всички нови корейски, френски, еврейски, немски, италиянски и други танкове, ами то двама откачени хакери могат да ги накарат да се самоунищожат! Преди 10-на години бащата на моя приятелка работеше в НАТО в Италия, на някакво учение или нещо подобно при движение в колона в някакъв преход, 5-6 френски танка са получили сериозни смущения и са спрели при преминаване под далекопровод! Може да е било само в свръзките, но са получили смущения в системите!
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X