Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

    Здравейте колеги,

    Главата е свалена, понеже има пропуск на компресия в охладителната система. Моля за съвет, на базата на вашия опит - заслужава ли си да се ремонтира тази глава? Главата е ремонтирана преди 7г. /наваряване на единия от цилиндрите, шлайф и сменени керамични бренери с метални/. Оттогава има навъртяни 100 хил. км. Сега има визуални пукнатинки на останалите три цилиндъра, водна проба още не е правена, не се знае дали пукнатинките пропускат, най-вероятно-не. Там, където е било наварявано преди 7г няма проблем - евалла на майстора! В сегашната ситуация вариантите са:

    1. Ремонт на стойност 700-800 лв.

    2. Нова глава за ок. 1000 лв.

    3. Оригинална глава от морга с последващо обслужване - цена приблизително като на новата.

    4. В случай, че водната проба покаже, че главата не е спукана - каране колкото Господ й е отредил

    5. Вариант 4, съчетан със смяна на джипката. Който препоръчва този вариант, моля да препоръча и достоен заместител за лов в до умерено тежки условия.

    Иначе джипката е в много добро състояние като трансмисия, рама и ходова част, редовно поддържана и обслужвана. Харесвам си джипката и Супер Селекта, който не веднъж ме е вадил от батака От последните произведени бройки за модела е.

    Благодаря предварително за съветите и препоръките!

  • #2
    От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

    Първоначално публикуван от oldfirehand Преглед на мнение

    Иначе джипката е в много добро състояние като трансмисия, рама и ходова част, редовно поддържана и обслужвана. Харесвам си джипката и Супер Селекта, който не веднъж ме е вадил от батака От последните произведени бройки за модела е.
    В такъв случай аз бих отишъл към точка 2.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

      Колега, предвид писаното в първият пост, и аз мисля, че нова глава е най-добре, с която ще пенсионираш джипа.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        В такъв случай аз бих отишъл към точка 2.
        Благодаря за препоръките. Да вметна само това, което вероятно се разбира от самосебе си - новата глава естествено не е оригинална, по декларацията на майстора е италианска, а не изключвам вероятността и да е китайска. В този случай отново ли остава препоръката за точка 2 ?

        Да използвам случая и да попитам за мнение и по другия въпрос. Откакто карам джипката, вече почти 12г, моторът гори по 1 л масло /15W40/ на около 2000 км. Днес отидох да разгледам отворения мотор и турбината. Турбината няма никакъв аскиален луфт и има умерен радиален. По думите на майстора много от новите турбини, които монтирал, били с по-големи луфтове от моята Измерих един от цилиндрите, износването е ок. 3 стотни. Та питането е дали си струва да се хвърлям към смяна на сегменти или да си карам така?

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

          Аз бих избрал новата глава при всички случаи. Предполагам след това ще падне и разходът на масло. Хубаво е да се прегледа и филтърът за картерните газове в капака на капаните. Ако той е задръстен, пак се вдига разходът на масло. Сегменти сменявам само с нови ризи или шлайфане.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

            Аз съм за нови сегменти и биелни лагери, при липса на желание за по -голям ремонт. В краен случай, само биелни лагери, но сегментите трябва да се проверят за спичания, да се замери аксиалния и радиалния им луфт. На всичките си коли съм правил тази операция, със смяна на сегменти и лагери, и нямам оплаквания освен едни бразилски сегменти дето ми набутаха в евро 08.

            Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

              Колега, сега проверих, испанска глава AMC може да се намери на около 1700, а на Джапан партс за около 900, зависи от отстъпките, като втората е с неясен произход.
              Както и колегата в предният пост е казал, ако джипа ти харесва и ти върши работа, така и така сте го отхлупили, смени му биелните лагери и сегментите, и му се радвай.
              Относно главата, сядай с молива и го решавай.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Колега, сега проверих, испанска глава AMC може да се намери на около 1700, а на Джапан партс за около 900, зависи от отстъпките, като втората е с неясен произход.
                Както и колегата в предният пост е казал, ако джипа ти харесва и ти върши работа, така и така сте го отхлупили, смени му биелните лагери и сегментите, и му се радвай.
                Относно главата, сядай с молива и го решавай.
                Въпросът с главата доби еднозначния си отговор по естествен път - водната проба показа спукване на първи и трети цилиндър и наченки на пукнатина на втория. Специалистът по главите отказа да се занимава с нея, понеже това означава заваряване на три места, за да стане като хората. Практически здрав е само първия цилиндър, там където го беше заварявал преди 7г. Оригинална моргаджийска глава не можах да намеря, тъй че ще е нова. Май ще се откажа от другите ремонти, понеже това означава сваляне на двигател и работата задебелява и технически и финансово, а и винаги в такива моменти ме гложди въпросът с риска от смяната на оригиналните части с неоригинални Самият майстор, извършващ ремонта беше достатъчно откровен да ми каже, че и той на мое място не би отишъл на по-сериозен ремонт. Дано да не бъркам...

                П.С. Апропо, звънях в Ратола, оказа се, че оригиналните биелни лагери са четири цвята, предполагам, че това са ремонтните размери и са на доставка за 1м, както и сегментите.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

                  Колега, не си написал от къде си.
                  Ако искаш ми звънни да ти спестя малко пари и нерви.
                  0898 82 О1 82, когато ти е удобно, ама да е след 11:00.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Колега, не си написал от къде си.
                    Ако искаш ми звънни да ти спестя малко пари и нерви.
                    0898 82 О1 82, когато ти е удобно, ама да е след 11:00.
                    Благодаря за отзивчивостта, колега. Утре, т.е. днес, след 11:00 ще ти звънна

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при ремонт на глава на 2.8 TDI Super Select

                      Малко да повдига темата и да попитам какво се случи с ремонта и как е след него.
                      Позрави !!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X