Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-тиха работа на 2-тактов двигател...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По-тиха работа на 2-тактов двигател...

    Привет колеги, имам оригинална и заводски направена тротинетка с двутактов двигател - 71cc, карбуратор Walbro, имам го от чисто нов, върви страшно бързо, но и реве яко и ми се ще да е една идея по-тих, понеже при 2-тактовите двигатели, знам че е много важно съответния заглушител-гърне да е правилно изчислен, има ли къде да ми го изработят с подходяща форма и да е изчислено правилно? За София става въпрос?
    Ето снимка на въпросния оригинален заглушител, и снимка на такъв с допълнително гърне но за съжаление никъде ги няма тук в БГ.

    Оригинала:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0.jpg
Прегледи:1
Размер:327.4 КБ
ID:6132071


    С допълнително оригинално гърне което го няма в БГ и къде може да ми го изработят правилно с нужните изчисления:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:6132072

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:6132073

  • #2
    От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

    Това което си показал е тунинговано!И ще е в пъти по шумно и по бързо от твоето.Спортния филтър който са сложили и той увеличава шума.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Това което си показал е тунинговано!И ще е в пъти по шумно и по бързо от твоето.Спортния филтър който са сложили и той увеличава шума.
      Ясно, тогава какъв е варианта за да работи по-тихо, наясно съм че ще е за сметка за мощността?

      Коментар


      • #4
        От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

        Варианта е от косачка, прибизително с твойта кубатура и фланец. Аз лично имам Волф Сенатор 170 кубикова и е в пъти по-тиха от тези с двигателите Бригс.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          Варианта е от косачка, прибизително с твойта кубатура и фланец. Аз лично имам Волф Сенатор 170 кубикова и е в пъти по-тиха от тези с двигателите Бригс.
          Повечето косачки нали са четиритактови, не трябва ли да търся от двутактови двигатели?

          Коментар


          • #6
            От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

            Моят съвет е да си ползваш подписа.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

              има едни 'джаджи' db killer може да потърсиш в нета за картинки

              Коментар


              • #8
                От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

                Шумът не е само от изпускателната система. Бих казал, че е 50-50 със шума от засмукването през филтъра.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • #9
                  От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

                  Благодаря за мненията ви колеги, мислех че ще е нещо лесно изпълнимо, но при тези условия наистина май не си струва да се занимавам чак толкова, всъщност какво ще стане ако сложа по-плътен въздушен филтър, доколко ще се намали шума и освен по-големия разход и намалената мощност, какви други негативи ще има?

                  Коментар


                  • #10
                    От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

                    Проба-грешка и така на татък.Тази планчица на изхода от ауспуха ако я имаш завъртия от другата страна и ти ще го чуваш по малко.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

                      Привет колеги, да не отварям нова тема, става дума за тротинетката от снимките по-горе с 70 кубиков 2Т двигател, той е с центробежен съединител, днес при едно спиране забелязах че двигателя на празен ход работи под напрежение и че върви сама напред, викам си нещо с центробежния съединител не е наред, веднага се прибирам в нас леко полека и хоп блокира напълно задното колело.

                      Понеже никога не съм ремонтирал въпросния центробежен съединител, какви са стъпките при разглобяването му, как да търся нов такъв центробежен съединител, има ли си номер нещо, ще се радвам да ми помогнете с ремонта му, стъпка по стъпка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: По-тиха работа на 2-тактов двигател...

                        Писах в друга тема, вие сте специалистите, ударете едно рамо, пишете на тематата ми на линка:



                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...66#post3346266

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X