Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за УАЗ

    Моля колегите с УАЗ-ките да споделят с какво масло карат-лятно и зимно време
    Какво е добре да се сипва в двигатела и какво в дифовете и кутийте
    Аз лично карам с ЕП-90 в кутийте и дифовете и с М-16 на Приста в двигатела.
    Ще ми бъде полезно да разбера какви са правилнитъе масла които трябва да се ползват за УАЗ.

    П.П. Търсих подобна тема но не намерих за съжаление(или аз не се оправям с търсачката).

  • #2
    До: Масло за УАЗ

    Aз карам с 15W40 на ARAL в двигателя, не го сменям зима-лято, а на пробег, в диференциалите и скоростите карам с така натречения "Нигрол"
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: Масло за УАЗ

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Aз карам с 15W40 на ARAL в двигателя, не го сменям зима-лято, а на пробег, в диференциалите и скоростите карам с така натречения "Нигрол"
      В дифовете и кутийте и аз карах известно време с Негрол-но като стана по студено времето и със голям зор включвам на скорост-затова го смених с ЕП-90.

      Коментар


      • #4
        До: Масло за УАЗ

        УАЗ-ите ги караме с моторно масло 10W-60 VR Racing на Valovoline когато участват в дълъг преход или се очаква яко каране... В другите случаи и за всекидневна експлоатация 10W40 Valvoline полу-синтетично...

        За диференциали Valvoline 75W-90 GL5 а за скоростна кутия и раздатка Valvoline 75W-90 GL3..5 100% синтетично

        Комбинацията от масла е доказано ефективна!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Масло за УАЗ

          Нашите уазки дивжат с 15w на 50 минерално зимата, лято 15w 50 полусинтетика, тъйкато си запазва смазочната характеристика без да се повлиява от температурата. За дифовете си слагаме еп 90 на приста.И грес на приста, литиум 3 грес за виско триещи се компоненти - бялата.

          Коментар


          • #6
            До: Масло за УАЗ

            Аз ползвам Приста 15W50, а за диференциалите и кутиите Приста EP85W140. С Нигрол в диференциалите БТР-ските блокажи работят по-"твърдо"- тоест понякога сипвам и Нигрол
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #7
              До: Масло за УАЗ

              а може ли да попитам колко струва това масло валволина
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #8
                До: Масло за УАЗ

                Я кажете аз нямам радИАторче за охлаждане на маслото. Така го купих. Сега се сетих като четох за маслото. Да сложа ли, от кЪде да си купя, има ли ги нови
                0885 297985,мтел-Радо
                0876 556870,виваком като домашен

                Коментар


                • #9
                  До: Масло за УАЗ

                  Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                  Я кажете аз нямам радИАторче за охлаждане на маслото. Така го купих. Сега се сетих като четох за маслото. Да сложа ли, от кЪде да си купя, има ли ги нови
                  Колега толкова години я карам без радиаторче, и в най-топлото несъм имал никакви проблеми
                  Една беля по-малко
                  sigpic УАЗ-452

                  Коментар


                  • #10
                    До: Масло за УАЗ

                    много благодаря не ми трябва а лошо е че обичам всичко да ми е наред ама може и без това
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Масло за УАЗ

                      Здравейте , имам един въпрос . Каква е разликата в разхода на гориво между масло 75W-90 и 85W140 в диференциалите и кутиите ?! От скоро съм с Уаз ,така че се образовам упорито

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Масло за УАЗ

                        Не ми се вярва да успееш да откриеш някаква разлика.
                        Луд умора нема,само се поти!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло за УАЗ

                          То на УАЗ, 2 литра усещат ли се?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло за УАЗ

                            Ще засека разхода точно преди и след смяна на масло и обработка с добавки в мотора и кутиите . Тая уазка просто няма инерция

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло за УАЗ

                              Първоначално публикуван от plamen3 Преглед на мнение
                              Тая уазка просто няма инерция
                              С какво я сравняваш инерцията на УАЗ?
                              Ако мислиш,че ще е като на на лек автомобил,бъркаш!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X