Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко реално струва колата ми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко реално струва колата ми?

    Здравейте колеги, по-принцип нямам някакви сериозни оплаквания от колата, като цяло е пушка и всичко по-нея работи.
    Но има един сериозен недостатък за нас, а именно това че ни е тясна. Колкото повече пътуваме, толкова повече този проблем или недостатък излиза на преден план. От друга страна в ежедневното/градско ползване това че е по-малък джип е в плюс, но като цяло като тръгнем на път и не можем да се съберем, хора и багажи ...
    Та започнах да се чудя ако утре реша да я пусна за продажба колко реално мога да взема за тази кола?
    Купих я миналата година за 5500лв. на нов внос гола като пушка, в момента всичко по-нея е ремонтирано, сервизирано, и няма нещо което в момента да е за ремонт и да налага смяна!
    ГИ, нови гуми, нов съединител, комплект вериги и обтегачи, кадърно изкърпена вежда и праг, всичко сменено и обслужено, без ръжди, без удари и без забележки. Лична кола която се кара всеки ден, и с която си возя семейството.
    Каква е реалната или реалистичната цена която може да се търси на тази кола?
    Слагам и няколко снимка за обща представа, според вас могат ли да се търсят да речем 7500-8000лв.
    По-принцип знам че кола пари не връща, но и разходите които очакват всеки закупил кола нов внос са сериозни. Като тук например само ГИ и гумите са 2000лв. а съединителя и веригите още толкова, другите неща няма да ги изреждам, вие знаете по-добре от мен кое колко струва.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5292.JPG
Прегледи:3
Размер:818.4 КБ
ID:6131992Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5293.JPG
Прегледи:3
Размер:848.3 КБ
ID:6131993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5299.JPG
Прегледи:3
Размер:735.8 КБ
ID:6131994Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5295.JPG
Прегледи:3
Размер:745.4 КБ
ID:6131995Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5298.JPG
Прегледи:3
Размер:570.9 КБ
ID:6131996Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5296.JPG
Прегледи:3
Размер:715.2 КБ
ID:6131997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5300.JPG
Прегледи:3
Размер:804.4 КБ
ID:6131998Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5294.JPG
Прегледи:3
Размер:777.8 КБ
ID:6131999
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

  • #2
    От: Колко реално струва колата ми?

    Реалната цена е тази, която е готов да плати евентуалният купувач. Същият този индивид никак не го интересува колко кинти си набутал за ремонти и подобрения, никой няма да каже "Евала за старанието, искаш 5000, аз давам 10 000...Продажбата на кола винаги е набутване, в най-добрия случай получаваш парите, които си дал при покупката. Това са реалностите на пазара, всеки иска да купи евтино и добро, и да продаде възможно най-изгодно...ама няма как, иначе нямаше да е пазар, а благотворителна акция.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Колко реално струва колата ми?

      Този въпрос зададе ли си го и когато си купуваше колата, ако да - отговорът е същият, ако не чукаш некой голем сайт и зяпаш цени...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Колко реално струва колата ми?

        Абе той проблема е такъв че като цяло колата не ми се продава, и за без пари няма да я дам, ама ни е тясна и като тръгнем за някъде започват упражненията с багажа, и за това се чудя какво да правя!
        Купих и греди, и автобокс, ама решава проблема частично!
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #5
          От: Колко реално струва колата ми?

          Един колега казваше - голяма далавера е това кола втора ръка, купуваш, ремонтираш, караш или не и я продаваш за по-малко, отколкото си я купил
          Шегичка де, да не се засегне авторът на темата, искрено му желая успешна продажба.
          Но опитай се да погледнеш и от позицията на купувач. На мен примерно тази колица ми харесва, но карам малко и газов инжекцион хич не ми е нужен.
          Адмирации за труда по потягането!

          Коментар


          • #6
            От: Колко реално струва колата ми?

            Добър съвет от патил човек и то прясно препатил: Купи си още една кола. по-едър джип или достатъчно голям ван, зависи къде си возиш семейството, а тая си я остави за ежедневна кола.
            причините: каквото и да вземеш голямо, то:
            1. На ежедневно градско лапа яко. Няма голяма кола, която да гори 5/100.
            2. С голям автомобил паркирането започва да става проблемно, а ако караш из Габрово (съдейки по номерата), може да стане и много проблемно, особено по супер-център. То там и Смарт няма къде да натикаш всеки път.
            3. Можеш да си избереш нещо наистина голямо, което, след като няма да е ежедневно возило, може да си позволи и по-сериозен разход и повече глезотийки и повече обем.
            4. Винаги имаш резерва с достатъчно добри възможности.

            Минусите са: място за съхранение, данъци, винетки и т.н., но там вече всеки си решава сам кое му е по-важно.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Колко реално струва колата ми?

              Тъпото в случая е, че никой няма да ти повярва, пък и не го интересува дали си направил, какво си направил и колко добросъвестно си направил каквото и да е по колата и вината не е в самите купувачи изначале, а в това, че дълги години са лъгани от "добросъвестните" джамбази, като едва ли има някой, който да не е гризнал дръвцето от тях /лично мнение , не ангажирам никого / Ако съдя по себе си , миналата година есента, като реих да си купя същата такава, тръгнах да търся с ясното съзнание, че ще дам за ремонти и дооправяне поне толкоз, колкото ще дам за колата и на скъпи оферти не съм обръщал внимание без значение, какво пише че е сменено или направено по колата, особено пък обяви като "сядаш и караш".
              +1 за мнението от предния пост, на колегата tef4o
              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

              Коментар


              • #8
                От: Колко реално струва колата ми?

                "Парен каша духа" с това съм съгласен, мен също са ме прецаквали, и то не веднъж, дори и със Сузукито, въпреки че прецакан с 20 годишна кола е малко образно казано, и въпрос на гледна точка
                Ще мисля какво да правя, за ежедневна употреба ми е ОК, за зимата е ОК, само като тръгнем да товарим катуна става проблем.
                Аз за това си пазя всички стари части които сменям, защото казал - рекъл ред не хваща.
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #9
                  От: Колко реално струва колата ми?

                  Общо взето гледа се средната цена, на аналогичен автомобил в ..билето и след това:

                  се свалят 10% от цената, за да е привлекателна цената. Повечето хора предпочитат кола нов внос, не пипана от местни майстори, при една и съща цена.
                  се свалят още 10% от цената, като свалиш гумите
                  и се свалят още 10% от цената, за да получиш доста добър шанс, бързо да я продадеш и да си купиш друга кола.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колко реално струва колата ми?

                    Местните майстори бързо ще влязат в уравнението защото след номерата и винетката отиваш при тях
                    Дали ще я купиш вече минала от там, или тепърва ще започват експериментите, четенето по-форумите, търсенето и купуването на части вече е въпрос на личен избор.
                    Средна цена за регистрирана Витара V6 99г. 5500-6000лв.
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колко реално струва колата ми?

                      Само споделям лични впечатления.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колко реално струва колата ми?

                        Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                        Местните майстори бързо ще влязат в уравнението защото след номерата и винетката отиваш при тях
                        Дали ще я купиш вече минала от там, или тепърва ще започват експериментите, четенето по-форумите, търсенето и купуването на части вече е въпрос на личен избор.
                        Средна цена за регистрирана Витара V6 99г. 5500-6000лв.
                        Дръж си на твоята цена,все някой ще оцени какво си направил по джипа.
                        Успех!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колко реално струва колата ми?

                          Аз все още не съм решил дали да я продавам, въпроса е че аз не търся печалба или далавера, не съм търговец на коли.
                          Инвестирал съм време и пари в колата, и повечето неща, са видни дори и тубите от маслата стоят в мазето с по два пръста масло в тях.
                          Чудех се точно това, дали ако я предложа на малко по-висока от средната цена, с всичко което съм правил и сменял за да е в това състояние ще може да се продаде. Инъче ми е пределно ясно че никой нищо не признава, и че всеки търси цена, но в крайна сметка тези пари ще се дадът по-един или друг начин.
                          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колко реално струва колата ми?

                            Когато съм си продавал кола/мотор съм писал фермани какво е обслужвано и подобрявано, пускал съм много и хубави снимки. Нулев интерес.
                            Пускам обява с минимум информация от типа "перфектен, качваш се и караш" и звънят.
                            Тъп народ, всички си мислят, че 20 годишна кошница ще е перфектна, на 20х км, в състояние като от завода и без нужда от каквито и да е ремонти. И повечето гледат външния вид, да е лъскава.
                            За цената не коментирам, няма да я продадеш на цена над средната за пазара.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колко реално струва колата ми?

                              Всичко е доста субективно, аз лично относно твоят автомобил бих казал: или продаваш много евтино оголена като пушка, тъй като е масов джип и няма с какво да изпъкне или го набутваш пълен с екстри да няма такъв на пазара в България и в съседите, че и на Запад. Има хора, които са по-малко на брой, но биха платили прдостатъчно за да седнат и наистина да карат и да имат всички екстри. На пръв поглед от снимките ти свалям 500лв от евентуалната цена, която търсиш, изброявам:
                              1. Преден булбар, нагънат, стои грозно и аз не бих карал с такъв - 200лв
                              2. Личи, че отпред е подпиран, удряна, бронята седи на криво или калника е сменян -минимум 150лв
                              3. Задният никелиран калъф е огънат -100лв.
                              4. Тапицерия за пране, тази е от най-гадните, много бързо се замърсява - 50лв
                              Ето ти 500лв, а още не съм започнал да я оглеждам на живо, металните джанти за продажбени снимки са голям минус, повечето хора карат с алуминиеви, че даже и по два комплекта.
                              Давай я на жена си да я кара и си купи нещо по-голямо и ново, но гледай да е евтино, защото така или иначе ще налеееш още толкова.
                              Успех.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X