Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко реално струва колата ми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко реално струва колата ми?

    Тя тапицерията и прана и непрана си изглежда по-един и същ начин
    В случея тази е прана, тапицерия, тавана, кори, пластмаси всичко е изчистено но то така си и изглежда, по-свежо от това не може.
    Ще си я карам и тази година да и поизтъркам поне гумите, пък за после ще видим!
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

    Коментар


    • #17
      От: Колко реално струва колата ми?

      Аз бих предложил друго решение. Ако държиш на визията, автобокса би свършил работа. Ако не държиш на визията, правиш си експедиционен багажник и я накачулваш с каквото си пожелаеш. Според мен, ако скоро си правил въпросните ремонти и обслужване, не я продавай сега, а след някоя друга година. Никой няма да оцени вложените труд и части, затова ти им се наслади.

      Коментар


      • #18
        От: Колко реално струва колата ми?

        Всичко е сменяно преди по-малко от година, така и ще направя ...
        Нормално е хората да са мнителни, всеки лъже всеки.
        Миналия ден си поръчах часовник, вчера дойде, платих го, чисто нов от официален дистрибутор на марката, днес им го върнах защото часовника не е нов, а най вероятно носен и върнат поради някаква причина. Ама аз това го установих сам, след по-щателен оглед на чисто новата стока, да не мислите че търговеца ме уведоми предварително какво ми продава
        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

        Коментар


        • #19
          От: Колко реално струва колата ми?

          Джипката е много лачена.Сигурен съм и че е поддържана,но според мен 8 бона са и много.Все пак успех с продажбата.
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #20
            От: Колко реално струва колата ми?

            На пръв поглед наистина изглеждат много, но вече сигурно са над 10 като разходи!
            Мисълта ми е такава, а и вие добре знаете че парите текът като река по-този тип автомобили, та който си купи за 5 много бързо ще подмине 10.
            Няма да я продавам, не я рекламирам, вече само си говорим
            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

            Коментар


            • #21
              От: Колко реално струва колата ми?

              Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
              Мисълта ми е такава, а и вие добре знаете че парите текът като река по-този тип автомобили, та който си купи за 5 много бързо ще подмине 10.
              Te за това се казват текущи разходи Ползваш - плащаш. Това не е "инвестиция", даже не е и "депозит" ами си е чист разход, да не кажа разхищение - дал си едни пари за реминти и подобрения но пък си се възползвал от благата които са ти допринесли. Следващия собственик не е длъжен да ти покрива тези разходи, както и ти вероятно не си ги покрил на предишния който е поддържал, подобрявал и "инвестирал" в техниката, съгласно собствените си виждания.

              Коментар


              • #22
                От: Колко реално струва колата ми?

                Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                Един колега казваше - голяма далавера е това кола втора ръка, купуваш, ремонтираш, караш или не и я продаваш за по-малко, отколкото си я купил
                Шегичка де, да не се засегне авторът на темата, искрено му желая успешна продажба.
                Но опитай се да погледнеш и от позицията на купувач. На мен примерно тази колица ми харесва, но карам малко и газов инжекцион хич не ми е нужен.
                Адмирации за труда по потягането!
                Има и по-голяма далавера: да купиш нова на Близинг, да я платиш Х2 за пет години, и да я продадеш за 1/8 от покупната цена...защото със смущение разбираш, че за елементарно извънгаранционно обслужване на Толкова Нова Кола трябва да платиш половината от пазарната и цена в момента...и, естествено, да купиш пак нова, щото нали, съседите кво ще кажат...
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #23
                  От: Колко реално струва колата ми?

                  В надеждата, че разходите по обслужването на една кола и поддържането й в движение са инвестиция, която ще бъде оценена и възстановена при последваща продажба, няма никаква логика и вероятност да се случи. Ако беше обратното, то старите коли щяха да са по-скъпи от новите. В нормалните страни продажбата на 10 годишна кола се приема като отърваване от старо желязо, както в мизерните, като нашата, е изхвърлянето на старите обувки, например.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко реално струва колата ми?

                    Ще ти дам реален пример с мен, имах ОФА къса база, която я бях направил отвсякъде както си трябва с оригинални части, купени на баснословни високи цени, та чак колегите ми все ме бъзикаха заради това, бях вложил пари колкото за 4 броя джипки ОФА от автокъща, правил съм я с мисълта да остане вечно моя, но в един прекрасен ден семейството ни порасна и колкото и да не ми се искаше, наложи ми се да продам спешно моята къса база Фронти на цена колкото би струвала по обявите без никакви подобрения, обслужвания и т.н., и за да купя, вече е купена, с доплащане за дълга база ОФБ от подписа ми, та няма как да и вземеш реалните пари които си вложил, ако я продадеш на стандартната цена, просто ще имаш удовлетворението че ще зарадваш някой колега и за който да знаеш че ще е в добри ръце, най-важното, всичко е въпрос на приоритети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко реално струва колата ми?

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      ....Тъп народ, всички си мислят, че 20 годишна кошница ще е перфектна, на 20х км, в състояние като от завода и без нужда от каквито и да е ремонти. И повечето гледат външния вид, да е лъскава....
                      Понеже ...
                      Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                      ... вече само си говорим ...
                      ... що да пък да е тъп народа ? Зависи с каква цел се купува колата . Един трезво мислещ човек едва ли смята , че 20 годишна кошница ше е перфектна, на 20х. км.( според твърдението на автоджамбазина) и като нова от завода , та пределно ясно е че нужда от ремонт ще има .
                      И хич не става въпрос за "току що сменени накладки , масла , ремъци , ангренажи , антифризи и т.н." дори да е истина . Това са консумативи , които периодично се сменят .
                      Става въпрос за това , че за 20 години колата е претърпяла някаква ( в по- малка или в по- голяма ) степен на амортизация , което предполага , че в един момент неминуемо ( оставям настрани горните консумативи) ще започнат "да се обаждат" лагери ,зъбни предавки , шарнири , карета , амортисьори и най- вече ... "сърцето" - демек : мотора .
                      Е , при тая ситуация - поне тенекиите да са читави. Като за начало де

                      Що се отнася до "инвестицията" . Тази чуждица означава : "....дългосрочно влагане на парични средства или капитал за придобиване на финансови инструменти или други активи с цел да се постигнат печелившо възвръщане във формата на лихва, друг доход или повишаване на стойността на инструмента..."

                      С други думи : сигурна печалба при продажба на автомобил ( чисто нов , закупен от магазина , или втора ръка) имаше при тоталитарната държава с пълен държавен монопол и дефицит на пазара . В днешно време такъв феномен при наличието на пазар и конкуренция е ...я камилата - я камиларя . Демек : егА се излъже някой.

                      ... пък ако някой смята , че при продажба на 20 годишната си кошница ( закупена втора ръка) ще е възможно да покрие всичките си разходи ( по придобиването , обслужването , ремонтите , че и изразходеното гориво - щото и там са едни от 7-8 хилки и нагоре) , нека да пробва . И дано успее !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко реално струва колата ми?

                        Въпроса е при положение че средната цена на новия внос е около 5000, резонно ли е да се искат да речем 7500 за тази кола при положение че до момента е поела над 10.
                        Един вид предлагаш, малко по-технически притегнат и постегнат автомобил, и това е основанието на което искаш малко по-висока от средната за това цена.
                        Ако исках да си покрия всички разходи които съм направил, трябваше да и искам най малко 12 ... примерно, с включени, труд-нерви-пот и малко кръв
                        Последно редактирано от forski; 06-05-17, 11:58.
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко реално струва колата ми?

                          Всъщност, какъв е проблема да я пуснеш в продажба на желаната от теб цена, няма какво да губиш в случая, за определен от теб период от време, и вече или ще смъкваш периодично по малко цената, или се отказваш да я продаваш, успех с продажбата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко реално струва колата ми?

                            Бях пред подобни терзания преди година.Дълго време карах Peugeot 306 1.9 tdXR 90h.p. комби 1997г.Беше ми работната кола ,пътувах много ,постоянно и зад граница и бях свикнал всичко да ми изрядно до фикс идея по старата кошница.Текущите ремонти се препокриваха от никаквия разход на гориво и евтините части за поддръжка.Края на ноември 2015-та я вкарах в сервиза за основно обслужване - заден мост ,агренаж ,ходова част ,климатик ,всички видове масла и филтри ..... стъпа ми 1400лв.Обух я и с 4 броя нови зимни гуми ,карах я 2 месеца и заприходих още един автомобил.Март/април 2016 реших ,че няма да седна отново "ниско на земята" и реших да зарадвам някой познат или поне градски - горепосочените разходи по обслужването + годишна винетка + годишна застраховка = 1500лв комплексна цена.Така си стоя до края на октомври.Времето на предплатените държавни такси изтичаше ,а никой не се възползва.Прегледах обявите за подобни автомобили в сайтовете за продажба ,като исках да придобия реална представа за цената на моя автомобил.Повярвайте ,бяха от осанна до разпни го.Обиколих няколко адреса /в качеството на купувач/ по автомобили като моя и на близка цена - е останах изумен и отвратен.Спретнах една обява ,пуснах я с платен СМС ,обявих цена 1700лв и продадох колата на 2-рия ден.Купувачът ми звънна ,поиска айбан и ми преведе парите без да е виждал колата на живо /знам ,че чете тук /С удоволствие му напълних багажника с още четири джанти и летни гуми ....
                            В следващите няколко дни телефона ми звъня поне 20 пъти със запитвания.
                            Сега ме е яд ,яд ме е ,че ми иде да се хапя там къде не се стигам!!!
                            Та ... няма невъзможни неща и не винаги цената е показател или гаранция за качество ,както и обратно.На сърбежа обаче ,лека му е основно чесането.

                            Обявявай си твоята цена и да не ти пука какво ще се коментира.Или ще се продаде или не - аз лично не бих дал такава сума за подобна кола.
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко реално струва колата ми?

                              Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                              Бях пред подобни терзания преди година.Дълго време карах Peugeot 306 1.9 tdXR 90h.p. комби 1997г.Беше ми работната кола ,пътувах много ,постоянно и зад граница и бях свикнал всичко да ми изрядно до фикс идея по старата кошница.Текущите ремонти се препокриваха от никаквия разход на гориво и евтините части за поддръжка.Края на ноември 2015-та я вкарах в сервиза за основно обслужване - заден мост ,агренаж ,ходова част ,климатик ,всички видове масла и филтри ..... стъпа ми 1400лв.Обух я и с 4 броя нови зимни гуми ,карах я 2 месеца и заприходих още един автомобил.Март/април 2016 реших ,че няма да седна отново "ниско на земята" и реших да зарадвам някой познат или поне градски - горепосочените разходи по обслужването + годишна винетка + годишна застраховка = 1500лв комплексна цена.Така си стоя до края на октомври.Времето на предплатените държавни такси изтичаше ,а никой не се възползва.Прегледах обявите за подобни автомобили в сайтовете за продажба ,като исках да придобия реална представа за цената на моя автомобил.Повярвайте ,бяха от осанна до разпни го.Обиколих няколко адреса /в качеството на купувач/ по автомобили като моя и на близка цена - е останах изумен и отвратен.Спретнах една обява ,пуснах я с платен СМС ,обявих цена 1700лв и продадох колата на 2-рия ден.Купувачът ми звънна ,поиска айбан и ми преведе парите без да е виждал колата на живо /знам ,че чете тук /С удоволствие му напълних багажника с още четири джанти и летни гуми ....
                              В следващите няколко дни телефона ми звъня поне 20 пъти със запитвания.
                              Сега ме е яд ,яд ме е ,че ми иде да се хапя там къде не се стигам!!!
                              Та ... няма невъзможни неща и не винаги цената е показател или гаранция за качество ,както и обратно.На сърбежа обаче ,лека му е основно чесането.

                              Обявявай си твоята цена и да не ти пука какво ще се коментира.Или ще се продаде или не - аз лично не бих дал такава сума за подобна кола.
                              Това звучи като анекдот, но въобще не е далеч от истината, имаше нещо по-горе за глупавият народ, та в реда на мисли, преди време мой познат направи бар на алеята в Варна. За да пробие на пазара, нямаше такса вход и стоеше празен, след известно дерзание, получи съвет от друг свой "колега" да сложи вход и познайте, щяха да се избият да посетят бара му. Нали са платили

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко реално струва колата ми?

                                Нищо не пречи да я пуснеш за 7500 (нищо не губиш).
                                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X