Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

    Здравейте, имам Daihatsu Feroza 1994 1.6 i , интересува ме къде се намира стъпковото моторче за празен ход, понеже искам да го почистя. Благодаря предварително.

  • #2
    Re: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

    Някъде по всмукателният колектор до дроселовата клапа(незнам точно за кията) не се опитвай да го завъртиш, защото после ще го изхвърлиш. Почисти му нагара и отлаганията със спрей чистител за спирачки. Самото легло на буталцето със същия спрей чистиш нагара.

    Коментар


    • #3
      От: Re: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      Някъде по всмукателният колектор до дроселовата клапа(незнам точно за кията) не се опитвай да го завъртиш, защото после ще го изхвърлиш. Почисти му нагара и отлаганията със спрей чистител за спирачки. Самото легло на буталцето със същия спрей чистиш нагара.
      Спреят е за чистене на карбуратори, колега!
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #4
        Re: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

        Ефекта е същия. Особенно като знаеш къде пръскаш.

        Коментар


        • #5
          От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

          Ферозата няма моторче за празен ход. Има нещо като автоматичен повишител на оборотите - един проход пуска повече въздух в зависимост от температурата, а компира обогатява сместа в зависимост от температурата.

          Не пръскай със спрей за карбуратори. Вземи спрей за спирачни дискове на TRW (червен флакон - има го масово по магазините) и пръскай с него.

          ...и не очаквай чудеса.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Re: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
            Спреят е за чистене на карбуратори, колега!
            За чистене на спирачни дискове е тоя, за който аз говоря. Не е толкова агресивен като някои спрейове за карбуратори - не съдържа ацетон, не съдържа и разни други неща (киселини например), дето ги има в спрейовете за карбуратори.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ферозата няма моторче за празен ход. Има нещо като автоматичен повишител на оборотите - един проход пуска повече въздух в зависимост от температурата, а компира обогатява сместа в зависимост от температурата.

              Не пръскай със спрей за карбуратори. Вземи спрей за спирачни дискове на TRW (червен флакон - има го масово по магазините) и пръскай с него.

              ...и не очаквай чудеса.
              Е да не очаква - щот му препоръчвате да ползва спрей за спирачки, а не за карбуратори
              Това е нещо като да пържиш картофи с вода ... мож и да стане, ама пък не очаквай чудеса.

              Какво като ако ползва спрей за карбуратори? Нали за това е направен. Най-много да му падне лака ... на ноктите.
              НО .. от друга страна ако не знам къде се намира въпросното моторче ... аз не бих се заел с подобно деяние... да пръскам разни работи с други разни работи.

              Коментар


              • #8
                От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                Какво като ако ползва спрей за карбуратори? Нали за това е направен. Най-много да му падне лака ... на ноктите.
                НО .. от друга страна ако не знам къде се намира въпросното моторче ... аз не бих се заел с подобно деяние... да пръскам разни работи с други разни работи.
                Пак - моторче НЯМА!!! И имам някои съображения като му казвам да НЕ ползва спрей за карбуратори, специално за това. Може да чисти всичко останало по колектора със спрей за карбуратори, но там не бих пръскал с такъв. Правил съм го, знам последствията, а те са че на моята и трябваше година да се освести след ползване на спрей за карбуратори. Не знам причината, защото не е разглбяемо или поне не съм се опитвал да разглобявам и не виждам от къде би било възможно да се разглоби. Мога само да предполагам че там има нещо чувствително на ацетон или другите гадости в спрея за карбуратори. Може и да не съм прав, но резултата след спрея е твърде вероятно да е същия като при мен, а именно задействане на тоя механизъм след втория-третия опит за палене, и "омалял" мотор примерно в първата минута каране след това, както и невъзможност за регулиране на оборотите до номинал, както е по книга, защото или са ниски при студено време и мотор, или са високи при загрял такъв. След година каране от баща ми (което е нещо като 2000-3000км), тия неща се оправиха сами.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                  Ааа ъъъ .. добре де, а то моторчето все пак къде е ?

                  П.С. - Спарки - благодаря за пояснението. Странна работа с това моторче .. такова едно чувствително

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                    "Моторчето" е термостат, задействан от температурата на антифриза, регулиращ байпас за допълнителен въздух, прескачащ дроселовата клапа. И в ръководството пише "при повреда на тоя механизъм се сменя тялото", разбирай целия входящ колектор със все дроселова клапа и прочие полюции по него. Тоци там няма, нито някакво друго управление. Някакво подобие на автоматичен смукач се явява.

                    Отделно има клапанче за повишаване на оборотите (което пак е въздушен байпас), което се управлява от компютъра когато пуснеш някакви консуматори, например фаровете или нагревателя на задното стъкло. Оборотите на празен ход се регулират от трети байпас с болтче.

                    Компютъра на ферозата регулира въпросния клапан за повишаване на оборотите, ЕГР-а, когато такъв има, и подаването на гориво от дюзите. Нищо повече. Чете MAP сензор, ламбда сонда (класическа тяснообхватна без нагревател), температура на входящ въздух, температура на антифриза, и импулсите от Хол сензора в делкото. Управлението на мотора е просто като фасул и надеждно точно толкова. Проблемите, когато ги има, обикновено са от старост.
                    Последно редактирано от sparkybg; 03-05-17, 01:06.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                      Спарки, май скоро не си карал Короза, спреят за карбуратор решевава нещата веднага. Вярвай ми!
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                        Ферозата стъпково моторче няма, както е казал Спарки.
                        Обаче темата ми стана интересна, щото се доближава до мойте проблематики с корозията.
                        При мен, държи високи обороти и като загрее. Все едно е студена.
                        Получи се внезапно и не намерих никаква логика. Просто смених маслото и закачих маркучето от клапанчето за маслените изпарения на капака на клапаните, където си му е мястото. Т.е, преди дросела. Преди по грешка бях го закачил за клапанчето на хидроусилвателя на волана.
                        Оттогава не мога да му сваля оборотите на желязото. Понеже нямам време да разглобявам каквото и да е (доколкото е разглобяемо както казва Спарки), върнах маркучето от маслените пари на хидроусилвателя, охлабих докрай де що има регулировка механична и ги досвалих с центровката на запалването.
                        Ся върви малко странно, но върви и не се реже на празен ход.
                        Направи ми впечатление, че когато въпросното маркуче си беше правилно свързано, като го стисна и оборотите падат, но отпусна ли го, се вдигат все едно е студена.
                        Аз мисля когато имам време да почистя дроселното тяло и клапата. Повече от това не знам какво мога да сторя.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                          Спарки, май скоро не си карал Короза, спреят за карбуратор решевава нещата веднага. Вярвай ми!
                          Еми при мен ги влоши веднага. Всичко светеше, ама докато беше мръсно вървеше по-добре.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Стъпково моторче /празен ход/ DAIHATSU FEROZA/

                            Благодаря за изчерпателните отговори, ще пробвам да го почистя и после ще пиша какъв е бил ефекта

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X