Обява

Свий
Няма добавени обяви.

регулиране на резачка за дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: регулиране на резачка за дърва

    Винаги проблема идва от засмукването на въздух от карбуратора. Маркучетата на карбуратора са 2 едното е безцветно тънко 3.3мм водещо, а другото ,което връща бензина е черно и е по-дебело. Виж ги и провери системата, възможно да ти е запушено и филтърчето в резервоара. Най-добре ,виж ги едно по-едно и ще си решиш проблена. Използвай силикон за бензин за уплътнение. После карбуратора, трябва да се настрои,но това е друга бира. Успех.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #17
      От: регулиране на резачка за дърва

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Ясно ми е че разхода е голям. Имам храсторез и е много икономичен. Ама за него дадох 1000лв. Обаче баща ми коси доста и си заслужава.
      Цените на марковите храсторези са неоправдано високи. Та затова си купих китайски за 250 лева. ...Хускварната от Майстор + е 350 лв.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #18
        От: регулиране на резачка за дърва

        До преди малко рязах един голям дънер с диаметър 70см. Резачката запали, поработи малко и пак изгасна. Започна да глътне както преди. Побърка ме. Отворих я и започнах да регулирам карбуратора. Като я запалих без въздушен филтър работи много добре. Затворих я и пак глъхне. Пак без филтър​ я запалих и пак е добре. Така сложих филтъра, но без капака. Резачката стана друга. Явно има проблем с захранването с въздух. Миналата седмица като работи добре, не беше влязъл хубаво капака. Понеже сега го бях наместил и и си пролича къде е причината. На капака че пробия дупки за да влиза достатъчно въздух.

        Коментар


        • #19
          От: регулиране на резачка за дърва

          [QUOTE=dimich87;3151475]До преди малко рязах .[/QUOTE

          Семеринги струват 4лв, карбуратор още 14лв и щом сам се оправяш да диагностицираш проблемите в карбуратора, то ще можеш и да ги смениш сам. Семеринги са консуматив, особено при контакт с качественият ни бензин
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #20
            От: регулиране на резачка за дърва

            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
            Винаги проблема идва от засмукването на въздух от карбуратора. Маркучетата на карбуратора са 2 едното е безцветно тънко 3.3мм водещо, а другото ,което връща бензина е черно и е по-дебело. Виж ги и провери системата, възможно да ти е запушено и филтърчето в резервоара. Най-добре ,виж ги едно по-едно и ще си решиш проблена. Използвай силикон за бензин за уплътнение. После карбуратора, трябва да се настрои,но това е друга бира. Успех.

            99%
            от китайските резачки, нямат две маркучета за бензин на карбуратор, моторните коси имат, но резачки не.

            Ииии въпрос имам, къде да го използва този силикон????
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #21
              От: регулиране на резачка за дърва

              Петък се опитах да режа с резачката. Запали, работи 5 минути и изгасна. Не запали повече. Събота сутринта запали и цял ден рязах дърва. Днес пак запали и ряза без проблемно. Предполагам че нещо се разсъхва от стоенето. Загадка е за мене. Комшията го гледам вчера се мъчи също с китайска резачка. Дадох му моята вчера да си срежа едно дърво и му споделих че и моята неизвестно защо работи когато си поиска. Замислил съм се за закупуване на нещо марково, но все си мисля че са прекалено скъпи. Но пък не мога да разчитам на моята. За следващия път ще предвидя от предходния ден едно препалване за да се намокрят уплътненията.

              Коментар


              • #22
                От: регулиране на резачка за дърва

                На китайските резачки и храсторези често се разхлабват болтовете на цилиндъра към картера и в следствие на това изгасва като загрее,ако не се затегнат издухват гарнитурата под цилиндъра и спира да пали.Същата работа е и с болтовете на карба към цилиндъра ,а и гумения маншон между цилиндъра и карба се цепи от старост.Най-добре е да се проверят гарнитурите за тяхната цялост и болтовете да се залепят против само развиване.При затягането на болтовете да се внимава да не се отскубнат резбите.Успех.
                Трагичното не е смъртта, а животът, който
                хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                Чарлз Буковски

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X