Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за Гранд Чероки

    "Грид" от линковете които Боголюб е дал ги ползвам от години, и не съм забелязал да имат "менте мопар", а как го внасят си е техен проблем, за "Тутелата" - "Петронас тутела пауър гиър 4" се внася от "Чефин-ивеко" (или там както е заглавието на фирмата) и по тяхната дилърска мрежа трябва да го има.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за Гранд Чероки

      То може да е съвсем редовно и да няма проблеми с мопара, просто аз съм си малко скептичен. А тутелата така и не я намерих онлайн и не можах да поръчам от никъде. Местния представител на тутела също ми каза, че я няма свободно в мрежата(може и да не му се е занимавало с моите 2 кила мазила...) За сметка на това, мобила за 20л излиза на цена за 3л мопар
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за Гранд Чероки

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        "Специалния" мопар за раздатката не, че не се бутилира, а просто не се внася в европа по официалните канали.
        Никак не се внасят в Европа, ша знаЙш. Затова нетЯ е пълен с незнайни ментета, например:

        https://www.ato24.de/de/all-products-mopar.html

        също така: http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=...3%B6l&_sacat=0

        все едни Цар Кировци са налазили: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_fr...fluid&_sacat=0

        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за Гранд Чероки

          Bogoljub Gagic, прав си бил колега Имало е известно недочуване от моя страна или по-скоро незапомняне За раздатката и скоростната кутия ми е поръчал Мопар, а за диференциалите е Кастрол, който бил вътре с необходимата добавка, която се слага допълнително. Възможно е пак да не съм разбрал или доразбрал нещо, разбира се, ама просто съм нов, както казах и не са ми ясни всички термини и думички в сферата Чета доста последно време, ама си иска още Иначе и Стоян ми спомена за някакво Мопарско масло на 18 лв. литъра, ама каза че според него било менте и изобщо не искал да го пробва Не помня дали беше това за раздатката, за скоростната или за диференциалите.

          Поздрави

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за Гранд Чероки

            С Тутела карам вече четвърта година /в раздатката/!Нямам проблеми!В мазето имам за още две смени!Ама карах камион Ивеко иииии.......с гъзера......
            Иначе да,в официалния Ивеко,вече не знам кой е,си има Тутела!
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за Гранд Чероки

              Абе какво толкова има в тая раздатка на гранда че е такъв каприз?

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за Гранд Чероки

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Абе какво толкова има в тая раздатка на гранда че е такъв каприз?
                Хамериканска мечта.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за Гранд Чероки

                  Първоначално публикуван от bmwfanatic Преглед на мнение
                  За раздатката и скоростната кутия ми е поръчал Мопар, а за диференциалите е Кастрол, който бил вътре с необходимата добавка, която се слага допълнително.
                  Така е.
                  Мопарско масло на 18 лв. / литър не съм виждал откакто имам първия "Jeep" (8 години). Едно време тука във форума се правеха "групови пазарувания" с контейнер от САЩ, организирани от участника joro_CSKA и, въпреки, че там са по 1 $ бутилката пак не можахме да свалим цената под около 20-22 лв. литъра за каквато и да е "Мопарска" течност. При официалния дилър по това време беше по 75 лв. Май с този "митнически канал" вразумихме вносителите и почнаха да продават на по-човешки цени. Появиха се и немски сайтове, които почнаха да доставят в България. Преди около месец отивам при известните тука "Скорпиони" за датчик за налягане на маслото на "Либърти" и гледам "Мопар" от 60 до 100 лв. за литър в зависимост от вида течност. Явно съм направил някаква физиономия като чух цените и ония ме питат: "Що? Какво не ви харесва, това е оригинал, внос от САЩ?" Викам им: "Ами има едни деятели в Г.Оряховица, те продават на три пъти по-ниски цени", а "Скорпионите" ужилено : "Не-не! Не е възможно! Сигурно са някакви ментета!!!"
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за Гранд Чероки

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Абе какво толкова има в тая раздатка на гранда че е такъв каприз?
                    Един мокър съединител и една героторна помпа... Аграрни чарколяци като цяло... Според мопар феновете има елфи, които задвижват валовете с пръцкане и ако не им сипеш да пият Мопар за 50 лв литъра и спират да пръцкат.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за Гранд Чероки

                      "Мопар" е неуспешен опит за монополизиране на консумативите за крайслерови автомобили, порязан от щатската антимонополна администрация. Нищо не произвеждат, даже не бутилират или опаковат - поръчват си продуктите и опаковките при истински (или измислени) производители. Аз каквото със сигурност знам, че може да се вземе от друга марка - примерно течност за чистачки (щото ако прочетете ръководството на джипката - и тя трябва да бъде "Мопар" ), моторно и диференциално масло - взимам от другите. Но форумът е пълен с примери как това задрало, онова блокирало, какъв боклук са "Jeep" и т.н., а то се оказва, че човеко сипАл в скоростната кОтия МХЛ-32 за 3,50 лв. литъра, преди това "добре промил с нафта", па тя, кОтията, боклукът ѝ с боклук, Зела, че се окОтила Друг си сложИл в дЕфРинцЯлите "Нигрол", че по-гъстичко така и безплатно един авер му го дал, че го бил откраднАл преди 30 гОдини от поделението, а онуй ЕП-90 изедниците го пОрдават на цели 3,25 лв./л. и пущината Зела да скърца, накрая блокирАла...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за Гранд Чероки

                        Ся за тия екстремисти няма какво да говорим....

                        Междувременно някой пробвал ли е на Равенол АТФ+4 за кутиите? То разлика с мопара почти няма в цената, но ми излиза доста по-изгодно да купя 2х4литра Равенол, от колкото 1х5+2х2л или 2х5литра Мопар.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за Гранд Чероки

                          Аз карам и двата джипа/2,7 и 3,0/с Равенол.Няма/поне според мен/разлика в работата им преди и след.С какво са били преди това не мога да кажа,2,7 е внесен от Германия,другият е от Италия.Деди препоръчва масово Реванол...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за Гранд Чероки

                            Първоначално публикуван от veso-o Преглед на мнение
                            Деди препоръчва масово Реванол...
                            Това щях и аз да напиша. Подозирам, че "Равенол" произвеждат и част от продуктите на "Мопар", щом един и същи дистрибутор от Г. Оряховица ги продава.
                            Т.е. разликата е само в етикета и в цената.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за Гранд Чероки

                              Надали Равенол пройзвеждат Mopar, особено защото и двете се продават от ГРИД. В американски форуми, чета че Мобил е бил производител на Мопар продукти, но е имало и други през годините. Дали Мопар са дали на Равенол да пройзвеждат нужните продукти за Европа, може само да се гадае. Според мен всичко що е Мопар е направено в УСА. ГРИД може да каже от къде ги внася и какво пише на етикетите за производство.
                              А, че Равенол имат хубави продукти, няма спор. Но аз съм фен на Bardahl особено за 4Т мото двигатели. И те имат атф+4 с крайслерска спецификация, но нямам споделени впечатления от него, тъй като всички скачат на Мопар, Равенол, Тутела...
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за Гранд Чероки

                                Карам с Мотул в АСК и не виждам проблем.
                                Grand Cherokee WJ
                                Dodge Caliber
                                E 430 4-matic-T(S210)
                                GLK

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X