Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко киловата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко киловата?

    Аз за 130 паунда го вземам ако запали и светне крушка.

    Коментар


    • #17
      От: Колко киловата?

      "Briggs & Stratton Vanguard generator 6KV, model 185432, type 009001, delivers 110 and 240 AC,start quickly runs well, recent oil change"
      това са думите на продавача, как да не го вземе човек.
      Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

      Коментар


      • #18
        От: Колко киловата?

        Поне тия двигатели са железни. Имам мотоблок с такъв 5,5 коня. След цяла есен и зима (около 5 месеца), запали от второто дърпане. Без да го "черпя", без нищо. И без да съм изпразвал бензина. А е на над 20 години.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Колко киловата?

          Понеже сме двама желаещите за бекЪп на къщите, има и още един и се двоумя, кой от двата да си оставя.
          Този е другия-

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kava1.jpg
Прегледи:1
Размер:357.7 КБ
ID:5751685

          Мах 4кв иначе 3500реални.
          Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

          Коментар


          • #20
            От: Колко киловата?

            Не е 6 kW, еле пък на 9 коня мотор. За 6 kW номинал ти трябва 15 коня мотор, актуалния модел на Briggs & Stratton с 6 kW номинал е с 16 коня мотор, модела е Promax 7500EA, с 10 коня може да извадиш до под 5 kW номинал, модела е Promax 6000. При китайските варианти е подобно, на 6 kW номинал не съм виждал под 15 коня мотор, говоря за истински киловати, а не тези по пазарите, където от 6,5 коня са залепили лепенка 5 kW, няма как да стане.

            Коментар


            • #21
              От: Колко киловата?

              Явно това, моето е някакъв стар вариант на Promax 6000, щото гледам, че алтернатора е почти същия, което мен ме устройва.
              Това което имам да захраня са 10на лед лампи по 20тина вата, помпата на парното, хладилник(200в)пик., телевизор 180в. два рутера. и два тв-приемника.
              Бойлера и котлоните са ми на газ.
              И това всичко само като ни резнат тока, щото тука е малко планина и като рече някой бор да се стовари върху жиците, по три дена ни държат на тъмно и студено.
              Последно редактирано от zmiata29; 29-04-17, 08:49.
              Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

              Коментар


              • #22
                От: Колко киловата?

                Да, сменят ги през няколко години. Ако ми кажеш номера, имам достъп до базата на Briggs & Stratton и ще видим какъв е, но на 10 коня няма генератор 6 kW номинал. По-скоро е 4,5 - 5 kW, за тези пари е екстра. Имай предвид, че такъв двигател 9 коня в момента се продава нов за 1 100 лв само двигателя. Части има или се поръчват с доставка.

                Коментар


                • #23
                  От: Колко киловата?

                  Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                  Да, сменят ги през няколко години. Ако ми кажеш номера, имам достъп до базата на Briggs & Stratton и ще видим какъв е, но на 10 коня няма генератор 6 kW номинал. По-скоро е 4,5 - 5 kW, за тези пари е екстра. Имай предвид, че такъв двигател 9 коня в момента се продава нов за 1 100 лв само двигателя. Части има или се поръчват с доставка.
                  Това което е на снимките и описанието е всичко което имам за сега Briggs & Stratton Vanguard generator 6KV, model 185432, type 009001,
                  Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко киловата?

                    Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                    .... има и още един и се двоумя, кой от двата да си оставя.....
                    Бригса....
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко киловата?

                      Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
                      Това което е на снимките и описанието е всичко което имам за сега Briggs & Stratton Vanguard generator 6KV, model 185432, type 009001,
                      Това са данните на двигателя от номерата, на тази марка за поръчаш части трябва да знаеш модел, тип и код. Обикновено са набити някъде по ламарините или картера. Не дава яснота за генератора, но ако работи го взимай направо.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко киловата?

                        Много благодаря за вниманието! Живот и здраве, другия месец към 12ти-13ти, ще трябва да съм го подкарал с БГ бензин и ще разправям какво-що. Иначе там на място ще го пробвам с някаква тяга и ако бачка и уляа у багажника на CRV-Honda, може и зимъска да светя като НДКто.
                        Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко киловата?

                          генераторите обикновено са обявени във VA, а не във W. Респективно дискутираният модел вероятно е 6kVA, а не 6kW.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко киловата?

                            дискутираният модел вероятно е 6kVA, а не 6kW.
                            Моля за превод?
                            Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко киловата?

                              Волт ампер - пълна активна мощност (пример ламбЪ). Ват същата ама реактивна ( пример ел мЪтор) х 0.6-0.8
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко киловата?

                                На този тип обикновено е 0,8, та реално са 4,8 kW, ако са максимални, номинала е някъде около 4,5 kW. Все тая, пак си заслужава. Много производители си играят с надписите по генераторите и често написаното на резервоара не са киловатите, а модела. Човек, който не разбира и го купи от магазин в който няма кой да му обясни си мисли че е това, което пише на резервоара. Briggs & Stratton не биха излъгали за параметрите, вероятно по генераторната част е имало табелка, която е паднала.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X