Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

    Надявам се колегите, живеещи в Калифорния / запознати с разпоредбите там да подскажат:
    - наша близка се "преселва" в Калифорния, от средата на август тази година, с виза F1, (ще се дообразова в университет в Сан Франциско, но ще живее в Пауло Алто), за 3-4 години;
    -съответно за придвижване ще и трябва някакъв автомобил...

    Единия вариант в да си докара от Европа собствения (бензинов), срещу около €2к за транспорт от Хамбург до Източния бряг (Балтимор или Брунсуик) или до Лос Анджелис, за почти два пъти повече
    - тук питането е: колко струва / как се прави регистрация в Калифорния, колко струва застраховката ('94 г., 2.3 литра / 158 коня), какви други такси, разходи, прегледи има

    Алтернативно - покупка на (употребяван) автомобил или лизинг на нов на място; познати монтьори, сервизи и прочее
    - какви са таксите, разходите при този вариант

    Почти сигурно е, че покупка на поддържан автомобил на място е по-смислено отколкото внос на собствен вече на доста години, но бих искал да я съветвам опирайки се на по-конкретни цифри...
    Бюджет за операцията - не повече от това, което би платила за да си закара собствения от Европа до Калифорния
    (Интернет търсачките "вадят" поне 15 хиляди автомобила, ама как да се ориентирам ? Освен това: идея си нямам как чужденец с виза F1 (студенти, аспиранти) може да регистрира автомобил в Калифорния
    Предварително благодаря за 'подсказванията'

  • #2
    От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

    Калифорнистан е странно място, по-добре такъв с местен тайтъл.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

      Ей сега ще се обадят от флота и ще препсуват калифорнийските еконорми заради които не могат да купят почти нищо от извън щата.

      Коментар


      • #4
        От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

        Регистрацията на европейски автомобил в САЩ е тегаво и доста рядко явление, в Калифорния е вероятно да е невъзможно.

        Без да съм напълно наясно с кредитния статус, който ще получи, може смело да се огледа за нещо ново за изненадващо добра цена.

        Коментар


        • #5
          От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

          Да си закараш кола у щатите е все едно да носиш диня ако ще ходиш на бустан.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Да си закараш кола у щатите е все едно да носиш диня ако ще ходиш на бустан.
            Особено в Калифорния!

            Коментар


            • #7
              От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

              Да и на Калифорнията родителката......така,почнах,е по темата как си трябва.

              Калифорния няма да ти разреши да регистрираш нищо което не е одобрено за регистрация тук,а при вкарване на автомобил неразрешен се унищоожава като това става за твоя сметка или едни 6-10 000 долара.Нормите които автомобила трябва да изпълнява за регистрация са доста п като почнем от изгорели газове та се стигне до размер и форма на фаровете,тип мотор,системи за безопасност.........пък аз 94та кола която да си заслужава не се сещам да има.

              С една дума този вариант го забравяш,а да не говорим после какъв ужас става с частите - тук на Европейско или японско му липсват поне половината модели мотори та един филтър няма от къде да вземе,едни накладки няма кой да и смени.Да е Тестароса да се опита човек ма ако беше нямаше да я има темата.


              Най-доброто,лесно и евтино е закупуване на място - не от друг щат,а на място.Пререгистрацията от друг щат ще и струва около 800 долара,а риска да има катализатори неодобрени от майката на Калифорнията не си заслужава мьката - на моята кола са по 800 долара бройката пък колата не струва толкова примерно.

              Закупуването на кола от тук на изплащане ще е малко скъпо защото няма да има никакви кредитна история / бам цената горе / няма да,има Калифорнийска книжка / пак Бам / и няма никаква история като шофьор тук.Не говорим за невъзможно - има дилъри които на честна дума ще ти продадат каквото искаш,но цената няма да е като тая за мен или за брата.

              Колата трябва да е минала тест за изгорели газове в последните 3 месеца по спомени,това на ПРОДАВАЧА му струва около 70 долара,други прегледи и тестове няма.При продажбата ти дават така наречения Пинк Слип където е описана колата и продавача се подписва,че я продава,готов си,честито.
              Смяна на регистрация става в тукашния КАТ като ти искат доказателство за местоживеене / сметки за ток,вода,данъци......./ или се обаждаш в една агенция и те ти подават документите без да си губиш времето в КАТ,струва около 160 долара,номера и документи за колата си получаваш по пощата.

              Застраховката важи от много фактори - дали е твоя колата или на лизинг,колко е стара / по-старите по-малко парици / каква история имаш като шофьор тук,колко караш на година........все неща които тя ги няма или в класа кола която ще купи си говорим за едни 150 долара на месец застраховка само,аз за 5 литра 15 годишна плащам 50 като примерен шофьор не хванат да се движи с 230.......

              Сервизи и монтьори знам в мойто село,за Пало Алто трябва да питам ма няма как да гарантирам дали стават или не.За 6-7000 долара може да се вземе десетина годишна Европейска кола в много добро състояние или да се дадат за първоначална вноска на нова Тойота,Хонда,Нисан нисък или среден клас като на месец вноската ще е още едни 200-250 долара плюс 150 застраховка плюс 350 на година регистрация / моята е 80 /.На нова кола гаранцията може да е 160 000 километра,тестове за изгорели газове след 3 години и това е,друго няма.

              Аз поне знам как се отваря преден капак,знам защо се движи една кола и имам познати които знаят доста повече нова кола,не бих купил,но това съм аз.
              Мога да и намеря кола,това не е проблем ма никакъв,но ще е втора ръка и проверена от моите механици,грам гаранция няма обаче,това не е дильра да го тормозя за всяко нещо.Другия фифел е,че моите с Хондички не се занимават,една Е класа в литра на около 150 000 километра в много добро състояние ще е около 5,регистрацията около 200 или 300 / не ги знам вече колко са,мина времето последната регистрирана ма брата ще каже,миналата година взе за жена си S430 2002 май беше на 150 000 за 4 бона / и за около 6 ще има нормална кола.
              Добре е такова нещо да има кой да го гледа за да не я плакнат в дольра,че смяна на спирачки са и 690 долара вместо 200.В Пало Алто както казах идея нямам кой ги работи тия.

              Закупуване от дильра нова или сертифициран втора ръка / вьрнат лизинг да речем / или автокъща втора ръка е лесно - влиза,трябва ми кола до тия пари........и са и продали след 25 минути,АЗ обаче 5-600 долара на месец за кола не давам па ако ще МП3ки да свири.

              Питай друго какво ви интересува и ще помагам до колкото мога,но от сега я съветвам да се оглежда на кого да продаде нейната стара,това тук НЯМА РЕГИСТРИРАНЕ и ще стърчи като ташак в тава,сама с него на пътя няма да мине и 10 мили преди Батман да я налази с бурканите.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                Всъщност ако е над 25 години е друга бира
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Да и на Калифорнията родителката...
                  Казах ли ви аз?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                    https://sfbay.craigslist.org/sfc/ctd/6085045748.html

                    Те ти пример - 72 000 мили са около 110 000 километра,АБСУРД ДА ЛЪЖАТ В КИЛОМЕТРИТЕ,това е подсъдимо,проверява се лесно и на всеки 2 години това минава тест газове където се записва на какви мили е колата,казват 72 и тя е на 72,тук 2 мнения няма.

                    5900 и за регистрация и искат Паспорт,300 долара вноска,някаква поща за доказателство къде живее и да е над 18 годишна,пляс ЧЕСТИТО.
                    Е ще и вземат отделно 200-300 долара такса регистрация и ще трябва да се обади по телефона на застраховател с данните на колата за да си получи застраховката по пощата до седмица,но ще може да я кара веднага или поне аз това го мога,за нея с тоя паспорт не знам,на 99% си излиза с тая кола от паркинга до половин час.

                    • Identification (We accept passport, military ID or out of state ID)

                    • Down Payment of $299 (For most vehicles here)

                    • Proof of Residency (Piece of mail or lease will do)

                    • You Must Be Over 18 to Get Financed Through Us.


                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                      https://sfbay.craigslist.org/pen/cto/6031469345.html

                      И долу горе какво има за по 7-8 бона,това си иск прьч обаче и без познат механик който да го огледа и подържа ТВЪРДО НЕ / да не се чудиш защо не знам как са Хондите,толкова пари за Хонда АЗ не давам /

                      Ясене тя Калифорнията кога и да и теглиш един майна пак и е късно,караш ли по течението е лесно,опитай се да регистрираш Дизелова 80ка и гледай шоу,ще ти струва 2 ЦЛа пари като рискуваш други 2 за унищожаване......па после защо османци на корем,ми това има и това се кара
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                        Забрави да си закараш колата до Калифорния, че и да я регистрираш. Има смисъл, ако колата е над $500.000, ама и тогава е малко под въпрос. Ясен е прав, първото нещо при регистрация, е тест за изгорели газове. Без да я знам колата, ти гарантирам, че няма да мине, ако мине, мажа я с майонеза, и я ям за закуска.

                        Шифиорака книжка- тука е тегаво, трябва да можеш да ходиш по права линия дъвчейки дъфка.
                        Отиваш в DMV, носиш си паспорта с визата и някаква сметка /като си отвориш сметка в банката, тоя документ доказва къде живееш/, сядаш за 4 минути на тест, минаваш теста, снимат те и получаваш документ, че можеш да караш с инструктор /инструктор е всеки имащ шофиорска книжка и е над 21 годишен/. Учебната кола е всяка кола с регистрация и в полуизправно състояние. Насрочваш си час за тест за каране. Минаваш теста, караш като гламав. Цялата дандания е под $50.00

                        Купуване на кола- Мерцедес!!!!
                        Ако ще е нова, ще те одерат от лихви- като нямаш кредитна история, лихвата ше подминава луната. Иначе отиваш до дилъра, хващаш една за рогата, проверяват ти кредита, и ако са навити да ти отпуснат кредит, след 10 минути караш като гламав. Ако няма номера, дилъра се оправя с документите, номерата идват по пощата /приготви си отверка, ти си ги слагаш, ако паднат и ги загубиш, търчиш до DMV да си искаш други, пак около $50.00/.

                        Кола на старо- искаш сертификат за минал тест за изгорели газове!!! Теста не трябва да е по-стар от 3 месеца. Всякакви врътки от рода "ама нямам време, ти си я прекарай" ги отсвирваш на място и веднага!!! Като се разберете за цената, и имаш теста за гЪзовете, продавача взима талона /pink slip/, попълва си неговите данни, ти си попълваш твоите данни, и в момента в, който се подпишете, си горд собственик на кола. И караш като гламав. Имаш там някакво време да си направиш застраховката и да си оправиш регистрацията пред DMV. Моя съвет е, в момента в, който се подпишеш на талона, хващаш си телефона, звъниш на застрахователна компания, даваш им адреса си, номера на шафиорската книжка и VIN номера на колата /номер на рама/. Казват ти какви са ти вариантите колко да плащаш, съгласяваш се на някой, и имаш застраховка.
                        Бъди готов да запишеш номера на полицата си някъде /да не е на салфетка, че като си избършеш ръцете, полицая не може да я разчете. Салфетката НЕ трябва да има холограма! Хахаха. И караш като гламав?

                        Карайки гламаво, отиваш до DMV, плащаш си около 10% от стойността на колата /данъци, регистрация, дивотии/, и си чакаш бумажките по пощата.

                        На 2003 V8 5000 кубика каруца годишна регистрация ми е под $100.00. Другите ми каруци са по-евтини. Застраховките са ми $700.00 на година за 3 каруци, като това е най-евтината застраховка, която намерих /на мене застраховка ми трябва колкото да съм легален на улицата, аз карам прежалени коли, даже ме мързи да ги заключвам понякога/.


                        Кажи на колежката да не се стяга, тука е направено за завършени идиоти. И да не се ядосва, работи с хора за, каквито е направена системата.

                        Най-добре е да има някой да и ги покаже на място тия неща. Пращам телефона си на лични, ама съм на 8 часа с кола от СФ та няма как да помагам на място.

                        DMV.CA.GOV е местния КАТ. Кликай там, има много информация. За битак за коли, craigslist san francisco /или който град те интересува/.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Да и на Калифорнията родителката......така,почнах,е по темата как си трябва.

                          Калифорния няма да ти разреши да регистрираш нищо което не е одобрено за регистрация тук,а при вкарване на автомобил неразрешен се унищоожава като това става за твоя сметка или едни 6-10 000 долара.Нормите които автомобила трябва да изпълнява за регистрация са доста п като почнем от изгорели газове та се стигне до размер и форма на фаровете,тип мотор,системи за безопасност.........пък аз 94та кола която да си заслужава не се сещам да има.

                          С една дума този вариант го забравяш,а да не говорим после какъв ужас става с частите - тук на Европейско или японско му липсват поне половината модели мотори та един филтър няма от къде да вземе,едни накладки няма кой да и смени.Да е Тестароса да се опита човек ма ако беше нямаше да я има темата.


                          Най-доброто,лесно и евтино е закупуване на място - не от друг щат,а на място.Пререгистрацията от друг щат ще и струва около 800 долара,а риска да има катализатори неодобрени от майката на Калифорнията не си заслужава мьката - на моята кола са по 800 долара бройката пък колата не струва толкова примерно.

                          Закупуването на кола от тук на изплащане ще е малко скъпо защото няма да има никакви кредитна история / бам цената горе / няма да,има Калифорнийска книжка / пак Бам / и няма никаква история като шофьор тук.Не говорим за невъзможно - има дилъри които на честна дума ще ти продадат каквото искаш,но цената няма да е като тая за мен или за брата.

                          Колата трябва да е минала тест за изгорели газове в последните 3 месеца по спомени,това на ПРОДАВАЧА му струва около 70 долара,други прегледи и тестове няма.При продажбата ти дават така наречения Пинк Слип където е описана колата и продавача се подписва,че я продава,готов си,честито.
                          Смяна на регистрация става в тукашния КАТ като ти искат доказателство за местоживеене / сметки за ток,вода,данъци......./ или се обаждаш в една агенция и те ти подават документите без да си губиш времето в КАТ,струва около 160 долара,номера и документи за колата си получаваш по пощата.

                          Застраховката важи от много фактори - дали е твоя колата или на лизинг,колко е стара / по-старите по-малко парици / каква история имаш като шофьор тук,колко караш на година........все неща които тя ги няма или в класа кола която ще купи си говорим за едни 150 долара на месец застраховка само,аз за 5 литра 15 годишна плащам 50 като примерен шофьор не хванат да се движи с 230.......

                          Сервизи и монтьори знам в мойто село,за Пало Алто трябва да питам ма няма как да гарантирам дали стават или не.За 6-7000 долара може да се вземе десетина годишна Европейска кола в много добро състояние или да се дадат за първоначална вноска на нова Тойота,Хонда,Нисан нисък или среден клас като на месец вноската ще е още едни 200-250 долара плюс 150 застраховка плюс 350 на година регистрация / моята е 80 /.На нова кола гаранцията може да е 160 000 километра,тестове за изгорели газове след 3 години и това е,друго няма.

                          Аз поне знам как се отваря преден капак,знам защо се движи една кола и имам познати които знаят доста повече нова кола,не бих купил,но това съм аз.
                          Мога да и намеря кола,това не е проблем ма никакъв,но ще е втора ръка и проверена от моите механици,грам гаранция няма обаче,това не е дильра да го тормозя за всяко нещо.Другия фифел е,че моите с Хондички не се занимават,една Е класа в литра на около 150 000 километра в много добро състояние ще е около 5,регистрацията около 200 или 300 / не ги знам вече колко са,мина времето последната регистрирана ма брата ще каже,миналата година взе за жена си S430 2002 май беше на 150 000 за 4 бона / и за около 6 ще има нормална кола.
                          Добре е такова нещо да има кой да го гледа за да не я плакнат в дольра,че смяна на спирачки са и 690 долара вместо 200.В Пало Алто както казах идея нямам кой ги работи тия.

                          Закупуване от дильра нова или сертифициран втора ръка / вьрнат лизинг да речем / или автокъща втора ръка е лесно - влиза,трябва ми кола до тия пари........и са и продали след 25 минути,АЗ обаче 5-600 долара на месец за кола не давам па ако ще МП3ки да свири.

                          Питай друго какво ви интересува и ще помагам до колкото мога,но от сега я съветвам да се оглежда на кого да продаде нейната стара,това тук НЯМА РЕГИСТРИРАНЕ и ще стърчи като ташак в тава,сама с него на пътя няма да мине и 10 мили преди Батман да я налази с бурканите.
                          +1 .Добавям само ,че освен фаровете на кола внос от Европа се сменят броните и се подсилват вратите(отвътре допълнителни ребра).Сеифти стандарта е друг.
                          Honda CRF 250 X
                          Touareg 3.0 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                            Сега се сетих че в Орландо ФЛ. имах познат с БМВ 6 караше го с Български номера като временен внос.Застраховката беше доста скъпа.
                            Но в Флорида.И пак не се връзва с превоза до там и обратно.
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Калифорния - внос/регистрация на автомобил или покупка на място

                              Тя застраховката може да е от $2000 та до $30 на месец. Зависи какво и как застраховаш.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X