Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото култиватор Беларус МТЗ 06. Размисли и страсти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мото култиватор Беларус МТЗ 06. Размисли и страсти.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:643.7 КБ
ID:6131847Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33.jpg
Прегледи:1
Размер:658.7 КБ
ID:6131848Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0450.jpg
Прегледи:1
Размер:499.2 КБ
ID:6131846

    Предполагам все ще има кякой друг собственик на такова железо.Предлагам темата да е за иновации,обслужване,ремонти,проблеми и отстраняването им.

    От скоро ми се иска да сменя двигателя с някой китаец,че руснака си пийва доста и на палене е тегав.Има ли някой,който е правил това упражнение?

  • #2
    От: Мото култиватор Беларус МТЗ 06. Размисли и страсти.

    Не лошо да смениш двигателя.Преди време се занимавах да куплирам такива двигатели към водни помпи.Наистина доста корави и са доста апетитни пък и ако леко объркаш центровката на магнета рита като кон пък като се заинати да не пали направи ти скрива топката.За монтажа на нов двигател ще е необходимо да се изработи нов капак към които чрез лагерно тяло да се захване съединителя и чрез ремъчна предавка да са предаде движение от двигателя към лагерното тяло. По този начин при нас правят мини трактори от скоростните кутии на ЗАЗ и се получава доста сносна машина.

    Коментар


    • #3
      От: Мото култиватор Беларус МТЗ 06. Размисли и страсти.

      Имах такъв,но с американският двигател B&S 8.5 к.с.Изпили ми нервите и ми съсипа живота.Толкова го мразех,че го наричах Антихриста.Палеше когато си искаше,гаснеше на ниски обороти,гореше повече масло от колкото бензин,хъркаше при превключване на скоростите....Ужасна машина.Много здрава механика,но типично руска.Мразех го!Точно когато ми трябваше много,с тъкмо натоварено ремарке,в една долчинка взе,че угасна.И няма палене.Със смукач,без смукач,със газ,без газ-няма палене.От дърпане на въжето ми се отлепи мускула от костта.Накрая го зарязах и отидох след 2 часа.Запали от раз.
      Освен това фрезоването му е плитко,и когато решиш да завиеш,ако си включил блокажа,или го тътриш или изключваш блокажа и завиваш като напрягаш всяко мускулче в тялото си и псуваш и псуваш и.....
      Мразя го!!!
      Продадох го с голямо удоволствие/на голяма загуба естествено/на един ентусиаст.
      Така като се замисля няма нищо от него което да ми липсва.
      В същият ден на продажбата си купих друг мотоблок-японски дизелов Исеки(внос от Япония),с водно охлаждане,стартер,генератор,фар с къси и дълги светлини,6 скорости напред и 2 назад,две скорости на фрезоване.
      Разлики между двата?
      Ми те нямат нищо общо-плавно водене,фрезоване на дълбочина 25 см,завиване с фрикцион като танк,нисък разход на гориво и никакъв на масло.Висока скорост на теглене на ремарке,надеждност,сцепление и ....просто мечта.
      Та толкова за МТЗ от мен.

      Коментар


      • #4
        От: Мото култиватор Беларус МТЗ 06. Размисли и страсти.

        Хе хе, да сравняваш руска с японска техника е кощунство...

        Тя руската техника не е за всеки
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Мото култиватор Беларус МТЗ 06. Размисли и страсти.

          Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
          Не лошо да смениш двигателя.Преди време се занимавах да куплирам такива двигатели към водни помпи.Наистина доста корави и са доста апетитни пък и ако леко объркаш центровката на магнета рита като кон пък като се заинати да не пали направи ти скрива топката.За монтажа на нов двигател ще е необходимо да се изработи нов капак към които чрез лагерно тяло да се захване съединителя и чрез ремъчна предавка да са предаде движение от двигателя към лагерното тяло. По този начин при нас правят мини трактори от скоростните кутии на ЗАЗ и се получава доста сносна машина.
          Мислех си за по лесния начин.Руснаците си произведждат преходен фланец от скоростите към новия двигател и замяната е елементарна.Но за съжаление в БГ не се предлага тоя фланец. Та реших да пусна темата с надеждата,че някой ентусиаст си е направил фланец и би споделил размерите.

          Първоначално публикуван от piper Преглед на мнение
          Имах такъв,но с американският двигател B&S 8.5 к.с.Изпили ми нервите и ми съсипа живота.Толкова го мразех,че го наричах Антихриста.Палеше когато си искаше,гаснеше на ниски обороти,гореше повече масло от колкото бензин,хъркаше при превключване на скоростите....Ужасна машина.Много здрава механика,но типично руска.Мразех го!Точно когато ми трябваше много,с тъкмо натоварено ремарке,в една долчинка взе,че угасна.И няма палене.Със смукач,без смукач,със газ,без газ-няма палене.От дърпане на въжето ми се отлепи мускула от костта.Накрая го зарязах и отидох след 2 часа.Запали от раз.
          Освен това фрезоването му е плитко,и когато решиш да завиеш,ако си включил блокажа,или го тътриш или изключваш блокажа и завиваш като напрягаш всяко мускулче в тялото си и псуваш и псуваш и.....
          Мразя го!!!
          Продадох го с голямо удоволствие/на голяма загуба естествено/на един ентусиаст.
          Така като се замисля няма нищо от него което да ми липсва.
          В същият ден на продажбата си купих друг мотоблок-японски дизелов Исеки(внос от Япония),с водно охлаждане,стартер,генератор,фар с къси и дълги светлини,6 скорости напред и 2 назад,две скорости на фрезоване.
          Разлики между двата?
          Ми те нямат нищо общо-плавно водене,фрезоване на дълбочина 25 см,завиване с фрикцион като танк,нисък разход на гориво и никакъв на масло.Висока скорост на теглене на ремарке,надеждност,сцепление и ....просто мечта.
          Та толкова за МТЗ от мен.
          Верно,за работата с тоя туч Вовата Путин требва репарации да ни плаща!!!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X