Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

    Днес както си карах и светнаха въпросните лампи.Погледнах спирачната течност ,добре е на макс.Дали някой датчик е сдал багажа.Като махнах бушона за ABS,пак си останаха и двете лампи да светят,което ме озадачи.Имате ли някаква идея от какво може да е.

  • #2
    От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

    Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
    Днес както си карах и светнаха въпросните лампи.Погледнах спирачната течност ,добре е на макс.Дали някой датчик е сдал багажа.Като махнах бушона за ABS,пак си останаха и двете лампи да светят,което ме озадачи.Имате ли някаква идея от какво може да е.
    Като махнеш бушона задължително ще светят.не се чуди.причината може да е разместена букса на някой датчик на колелата.прегледай ги

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

      Значи да разбирам, че най вероятната причина е датчик.

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

        Това може да е една от причините.По-лесно е за изпълнение и веднага ми идва наум. Иначе на майстор.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

          Здрасти , в 80% от случаите при KJ е протрити или скъсани кабели на заден ABS датчик .
          Провери и ако е необходимо диагностика .
          Успех !!!
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

            За кабелите на задните ABS датчици не знам,но на мен ми се протриха кабелите на предните защото се търкат в подкалниците.
            Не съм ги сменял. "Оправих" ги,като ги залях със зеленото лепило Момент на Хенкел,после отгоре изолирбанд,пак лепило,пак изолирбанд.
            Накрая през 3-4 см. наредих свински опашки по кабелите. Отрязах ги максимално къси и сега те се търкат в подкалниците,а не кабелите.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

              Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
              Здрасти , в 80% от случаите при KJ е протрити или скъсани кабели на заден ABS датчик .
              Провери и ако е необходимо диагностика .
              Успех !!!
              Отзад съм с барабани ,и там ли има датчици.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                Не датчика е в средата на диференциала от горната страна !
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                  Мерси ,ще погледна

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                    Здравейте отново.Оказа се наистина този датчик дето е отзад в средата на дифа.Но двете жички са скъсани точно до пластмасовият вход на датчика.Може ли по някакъв начин да се оправи жичките са скъсани плътно и не се подават и според мен трудно ще се запои ,понеже като гледам не знам как се сменя това нещо и дали може да се сменя изобщо ,кабела му върви някъде на горе.Сега светят двете лампи и скоростомера не отчита.
                    Последно редактирано от tsani; 30-05-17, 12:48.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                      UP

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                        Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
                        UP
                        Какво Ъп-каш? Датчикът (аз нямам ABS, но имам такъв и четох, че мери скоростта на колата) се купува и се сменя. Може пък да имаш късмет и да са откъснати жиците от куплунга му само, гледам, че има много картинки из нета:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TTLife1gif_00000015444.gif
Прегледи:1
Размер:4.7 КБ
ID:5755470

                        http://www.ebay.com/itm/2pcs-Rear-AB...-/142189729148
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                          Здравей колега.Аз също имах проблем със скоростомера.Работеше когато си поиска.Оказа се че буксата от горната страна на задния диф е точно за това,купих си една от автоморгата с условие да я върна ако не работи,легнах под колата и я смених за 2-3 минути.Ако се не лъжа буксата е закрепена на моста с 6 милиметрово болтче ,ключ 10.Веднага скоростомера се оправи.Буксата за свързване на датчика е на самия него,кабелите на горе не те интересуват.Не разбирам професионално от автомобили,моето мнение е,че може датчика да е здрав,просто трябва да решиш въпроса със скъсаните кабели.Също така мое лично мнение е,че този датчик няма нищо общо с ABS.Успех

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                            Има общо с ABS и скоростомера там са в едно с две тънки кабелчета.На мен ми се скъсаха точно те, дето влизат в куплонга или накрайника не знам как се казва, който пък се включва в самият датчик който е на дифа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Liberty 3.7.Свети Ръчна и ABS

                              Цял датчик от едно и също място (Германия):
                              https://www.avtochastionline24.bg/abs/7998781 за 23,78 лв.
                              https://www.avtochastionline24.bg/triscan/8016096 за 106,23 лв.
                              Иначе тия често ги ползвам, доставят до България за ден-два. Доскоро им бяха безплатни доставките, сега са почнали да си слагат 20 лв., ако цената на поръчката е по-ниска. Кодът на "Мопар" е 56041393AA - дават го и за двете да е същият.
                              В момента Чичовото ми продава катастрофирал дизел KJ, ама засега "на едро".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X