Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

    Определено не съм милионер,джипа ми харесва и не искам да се занимавам с прехвърляне търсене чакане в КАТ (не казвам че ще е по евтино)....... Имам някакви пари и съм готов да инвестирам в него и да го направя основно за офроуд. Търся най удачния(най здравия и голям мотор) не най евтиния и безболезнен начин. От Добрич съм и се занимавам с земеделие и ми трябва здрава и надежна машина !

    Коментар


    • #17
      От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

      Първоначално публикуван от AlexanderJ Преглед на мнение
      Определено не съм милионер,джипа ми харесва и не искам да се занимавам с прехвърляне търсене чакане в КАТ (не казвам че ще е по евтино)....... Имам някакви пари и съм готов да инвестирам в него и да го направя основно за офроуд. Търся най удачния(най здравия и голям мотор) не най евтиния и безболезнен начин. От Добрич съм и се занимавам с земеделие и ми трябва здрава и надежна машина !
      Колега смени направо джипа.

      SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #18
        От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

        Мотора ще влезне , но няма место за водния радиатор , отделно ще има удурми с картера .... трудна работа , но не и невъзможна .
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #19
          От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

          Първоначално публикуван от AlexanderJ Преглед на мнение
          Определено не съм милионер,джипа ми харесва и не искам да се занимавам с прехвърляне търсене чакане в КАТ (не казвам че ще е по евтино)....... Имам някакви пари и съм готов да инвестирам в него и да го направя основно за офроуд. Търся най удачния(най здравия и голям мотор) не най евтиния и безболезнен начин. От Добрич съм и се занимавам с земеделие и ми трябва здрава и надежна машина !
          Искаш да дърпаш нещо с Паджерото редовно ли? Освен за игра,невиждам причина 2.5 да не се справи със селско стопанска работа,имам 12 декара градина,влача самоделно ремарке със дърва ,може би към два тона чат пат,нито в дъжд нито в кал не съм се и замислял за липса на мощност,знам и че мостовете на галопера са с друго число,бавно оборотни ,но мощност не ми е липсвала никога,виж скорост винаги.

          Огъвал съм мостовете на ремаркето със 1.5 тона баластра мерено на сепарацията,влача ги все едно няма никой отзад,само спирам на тласъци,та за какво ти е нужен по мощен мотор.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

            Понеже са ме споменали
            Прави си сметката така
            - мотор Х пари
            - труд У пари
            - твоя джип Й пари

            И ако Х+У+Й е повече от или близо до цената на джип, който има мотор какъвто ти харесва, не се занимавай с глупости. Е, освен ако нямаш сантименти към панчаревото.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

              Ако взема двигателя от Паджеро 3 3.2 ТДИ-то 160-то коня и взема ръчната кутия от 2.8 на 2ката дали ще има съвместимост ?

              Коментар


              • #22
                От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                На всякъде по света най-разпространената замяна на двигатели на Паджеро 2 е със V8 4.0 от Lexus LS400 първо поколение. Двигателя пасва идеално в коша ,а най-големия плюс е че автоматите на Лексуса и на Паджерото са еднакви като модел и са взаимо заменяеми.Единствено се разменят камбаните и първичния вал за да може скоростите от Паджерото заедно с раздатката да се вържат с двигателя на Лексуса. Естествено с двигателя и скоростите върви и ел.инсталацията. Играчка е но се получават около 60 к.с. и 60 н.м отгоре спрямо най-големия 3.5 V6 на Паджеро. Имах идея да го правя това но се отказах заради трудности с пререгистрацията.

                Коментар


                • #23
                  От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                  Първоначално публикуван от AlexanderJ Преглед на мнение
                  Здравейте Колеги.
                  Нов съм в форума и наскоро си купих следния джип Мицубиши Паджеро 2.5 ТДИ 1997г 2/3 врати и имам голямото желание да сменя двигателя с 3 литров на бмв е46 като запазя скоростната кутия и направя фланец (това мисля че ще стане де )
                  Въпросът ми е следния : има ли някой от вас който го е правил, и най вече искам мнения дали въобще е възможно ?
                  Теоретично и от Вайпър може да сложиш. Ма по-добре смени возилото! По-изгодно е.
                  п.п. И Хеми 5.7 също може де.

                  п.п.п. Ако искаш дизелово Мицубиши, то е 2.8 Super Select със 100%-ов заден блокаж. Слагаш ГУМИ, лебедка, шнорхел, пипаш броните и си ти.
                  Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 29-04-17, 15:42.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                    Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
                    На всякъде по света най-разпространената замяна на двигатели на Паджеро 2 е със V8 4.0 от Lexus LS400 първо поколение. Двигателя пасва идеално в коша ,а най-големия плюс е че автоматите на Лексуса и на Паджерото са еднакви като модел и са взаимо заменяеми.Единствено се разменят камбаните и първичния вал за да може скоростите от Паджерото заедно с раздатката да се вържат с двигателя на Лексуса. Естествено с двигателя и скоростите върви и ел.инсталацията. Играчка е но се получават около 60 к.с. и 60 н.м отгоре спрямо най-големия 3.5 V6 на Паджеро. Имах идея да го правя това но се отказах заради трудности с пререгистрацията.
                    Има и Паджеро Еволюшън, който е 310к.с и 300Н.м. Като динамика е уникален. Намират се все още на прилични пари. Докато ги има няма смисъл от други двигатели.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Има и Паджеро Еволюшън, който е 310к.с и 300Н.м. Като динамика е уникален. Намират се все още на прилични пари. Докато ги има няма смисъл от други двигатели.
                      А да си обърнал внимание на цените на консумаивите на това чудо? Че последно в магазина репнаха нещо като 1000 лева за едно каре...
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        А да си обърнал внимание на цените на консумаивите на това чудо? Че последно в магазина репнаха нещо като 1000 лева за едно каре...
                        А на тези доработки частите да не са без пари То цената на това каре за Еволюшън като на 30 годишна гега
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #27
                          От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Има и Паджеро Еволюшън, който е 310к.с и 300Н.м. Като динамика е уникален. Намират се все още на прилични пари. Докато ги има няма смисъл от други двигатели.
                          Така е,прав си за Ево-то,но не са масови и обикновенно са били състезателни.Плюс това само къса база. Двигателя на Лексуса е много здрав и балансиран, а цял автомобил Лексъс е "бюджетно" решение за маниаците

                          Коментар


                          • #28
                            От: Паджеро 2 97г. смяна на двигател с 3.0Д от Бмв е46

                            Каретата на Евото е СЪЩИТЕ като 3,5/2,8. Така, че измислете друго.
                            Всъшност разликата между Ево и 3,5 е в главите и окачването, което пък е Паджеро 3.
                            Каквито и двигатели да присаждате на Паджеро 2, Ево няма да стане, зошото освен, че няма да постигнате тази мощност, ше се наруши и баланса на колата.
                            Иво Върбанов присади БМВ 3,0 Дизел на Тройка, но с цената на много доработки, като стиковането с кутията е най-дребната.
                            Поне вече се знае, че трансмисията на Паджеро 3 издържа спокойно за 600Н.м.(което никак не е сигурно за двойката).
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X