Обява

Свий
Няма добавени обяви.

силен шум в скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • силен шум в скоростите

    Здравейте.Днес се появи шум в скоростната кутия на 21214i/петстепенна/.Стържещия шум е най-силен при 2 и3 предавка.Усетих,че при изкачване е най-стържещ и има виене.На 4-та шумът го няма.На 5-та,също се усеща.Моля за мнения и съвети.Дали да се ремонтира,или да се слага друга СК.От кои модели ВАЗ стават скоростите.Благодаря.

  • #2
    От: силен шум в скоростите

    Починал лагер на първичен вал и от там износена зъбна двойка(първичен и блокова ос).Лекува се със нови детайли.

    P.S.Имам петстепенна ск за лада нива ревизирана от мен,гарантирам за нея.Имах нива навремето и остана,стои и си чака.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: силен шум в скоростите

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Починал лагер на първичен вал и от там износена зъбна двойка(първичен и блокова ос).Лекува се със нови детайли.

      P.S.Имам петстепенна ск за лада нива ревизирана от мен,гарантирам за нея.Имах нива навремето и остана,стои и си чака.
      Задръж я че на моята трета изключва и като я отворя един господ знае какво ще намеря вътре Приготвил съм две четиристепенни за донори
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: силен шум в скоростите

        Днес вдигнах колата.Оказа се,че капе масло от задната част на СК.Изглежда е изтекло,и е станала белята.Ще се оправи ли със сипване на масло,или да търся други варианти.В това състояние е карана около 40км.Благодаря.

        Коментар


        • #5
          От: силен шум в скоростите

          Сипи и виж какво ще стане .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: силен шум в скоростите

            Възможно е и иглен лагер, щом го няма шума на четвърта, която е директна и изравнява скоростта на първичен и вторичен вал. Иначе на моята СК, като смених тампона на скоростната кутия и внезапно започна да вие лагера на първичен вал - свалих кутията смених лагра на 1-чен вал и семерингата, но шума намаля малко не много. Лагера го взех от НАР руски - същия като оригиналния . Явно и други лагери са тръгнали но вече 6000км. не се е влошило положението и за сега си карам така. Маслото навсякъде по трансмисията ми е 75-90 пълна синтетика. Планирал съм по нататък профилактика и сваляне на СК със смяна на всички лагери.
            Тойота Аурис-2017
            Лада 4Х4-2008, Citroen C4 Grand Picasso -2007,
            Citroen C1-2006, Citroen Xsara Picasso-2002 , Citroen BX 15TGE-1992

            Коментар


            • #7
              От: силен шум в скоростите

              Едва ли съм първия и единствен случай за СК без масло.Очаквам мнения на препатили колеги.Благодаря на Sek1 за мнението,но ми изглежда несериозно.Нямам възможност за подобни проверки.Много моля за мнения на колеги,сблъсквали се с този проблем.Предварително благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: силен шум в скоростите

                И кое по-точно ти изглежда несериозно?Само ясновидец може да отгатне какво е станало с кутията ти.Та с риск и аз да съм несериозен,сипи масло и виж.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #9
                  От: силен шум в скоростите

                  Ако е ревнала,и нефтохима да сипеш вътре-все тая.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: силен шум в скоростите

                    И какво толкова. Кутията я сваляш и инспекция. Тогава ще му мислиш друга нова или втора ръка.

                    Може да се окаже за 40 км. и нещо не толкова сериозно.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #11
                      От: силен шум в скоростите

                      И все пак опит за наливане на масло като някакъв мехлем води в повечето случаи до по сериозни проблеми с финикийска насока.
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #12
                        От: силен шум в скоростите

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Ако е ревнала,и нефтохима да сипеш вътре-все тая.
                        +10 Много си прав колега!
                        Колата е при мен вече в сервиза, свалям старата кутия и слагам чисто нова 4-степенна. За цената на която я намерих, няма да се занимавам с глупости.
                        Последно редактирано от Владимир Раденков(vladyas); 25-04-17, 07:06.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #13
                          От: силен шум в скоростите

                          Ясен на времето сложи 4 степенна след петстепенната та той има опит и впечатления . Мисля че и опорната греда е различна .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: силен шум в скоростите

                            Сигурно модератора ще ме резне, но не може да си оставиш резервоара без бензин и скорости, раздатки, деферевциали и ходравлика без масло, и после да ревнеш във форума - помагайте. Не са глупости проверката и сипването на течности където трябва. Който е над тези неща да си ходи директно в сервиза.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #15
                              От: силен шум в скоростите

                              Чичо Краси , прав си!И си прав , затова , че тук пишещите трябва да бъдат на ниво.Като за този форум.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X