Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CZ Scorpion Evo S1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CZ Scorpion Evo S1

    Тая тема се чудех къде да я пиша, при дългите или при късите. Ама понеже ще се взима дълго, та реших да е тук.
    Цев 16.2 инча, 9х19 калибър, система blow back, полуавтоматична карабина. Чета, че в Чехия ги ползвали техните служби, естествено вариант с режим пълен автомат. Че не е ловна пушка, и че няма да е много разпространено в Бългатия е ясно, ама аз да си питам- някой има ли преки впечатления от тая карабина?
    Ето го пукалото долу.
    Ааааа, да си кажа- за играчка ще е, не го мислете дали става за глигани или пък за щурм на бункер. Ще се дупчи хартия с карабината.


    http://cz-usa.com/product/cz-scorpion-evo-3-s1-carbine/
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

  • #2
    От: CZ Scorpion Evo S1

    Предполагам, че имаш карабини във всички по-типични калибри, за да обмисляш и този?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: CZ Scorpion Evo S1

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Предполагам, че имаш карабини във всички по-типични калибри, за да обмисляш и този?
      7.62, 5.45, 5.56, .223, .308 ги имам.
      Този 9мм ми е интересен да си поиграя с него. Тука я харесват, ама те тия са извратени, та реших вас да ви питам.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #4
        От: CZ Scorpion Evo S1

        Бях сигурен - малко риторичен ми беше въпроса

        Иначе е много по-вероятно при вас да намериш повече мнения, дори и за европейски оръжия - огромен пазар и лесен достъп до оръжия. Точно обратното на нашенско...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: CZ Scorpion Evo S1

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Бях сигурен - малко риторичен ми беше въпроса

          Иначе е много по-вероятно при вас да намериш повече мнения, дори и за европейски оръжия - огромен пазар и лесен достъп до оръжия. Точно обратното на нашенско...
          Да де, ама тия са извратени. Сложи им на една маса един арсеналски Калашник и една AR15, и много от тях ще скочат на Калашника. Да ти казвам ли, че моите калашници съм ги плащал почти двойно на цената на S&W AR15...
          Пазара е крив, за това търся и мнения от другия край на света.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: CZ Scorpion Evo S1

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            ...за това търся и мнения от другия край на света.
            Ми как да ти кажа - картечен пистолет, с ограничен режим за стрелба в редове ...некси не мога да му хвана смисъла (освен хоби-основанието да го имаш).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: CZ Scorpion Evo S1

              Аз точно за хоби го взимам. Да дупча хартия. И естествено ще е полуавтоматичен, за "редове" се влиза в панделата тук. Интересно ми е добре ли е направен, качество на материалите... ей такива работи. Аз и брат ми имаме няколко железа на ЧЗ, всички са качествено изработени, та за това го взимам и този Скорпион.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #8
                От: CZ Scorpion Evo S1

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                ...няколко железа на ЧЗ, всички са качествено изработени...
                Това и аз щях да ти кажа - чешко лошо нема (оръжие, а и не само).

                ПП
                И стига с това "полуавтоматичен". Пистолетът си е съвсем автоматичен, не може да работи в режим на редове.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: CZ Scorpion Evo S1

                  Продават го полуавтомат,той може да може ма тукашния не го може.

                  брат това пищов ли се води или карабина?

                  и си вземи Брен,да не се изложиш
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: CZ Scorpion Evo S1

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това и аз щях да ти кажа - чешко лошо нема (оръжие, а и не само).

                    ПП
                    И стига с това "полуавтоматичен". Пистолетът си е съвсем автоматичен, не може да работи в режим на редове.
                    Абе може и да се бъркам в превода, ама при нас е-

                    Semi-automatic- аз го превеждам като полуавтоматичен
                    Select fire- оръжие можещо да стреля на полуавтоматичен или автоматичен режим

                    За цивилни при нас не може select fire. Представи си Стечкин скопен до Макаров. Е, това е Макаров в кожата на Стечкин.


                    Брат, карабината с 16.2" цев и празен заглушител /само тубата/. Късата цев ни е забранена в Калифорния.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: CZ Scorpion Evo S1

                      Знам бе, знам че това е превода. И тук три четвърти от писателите са образовани в интернет, та така си и "превеждат".
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: CZ Scorpion Evo S1

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Знам бе, знам че това е превода. И тук три четвърти от писателите са образовани в интернет, та така си и "превеждат".
                        А как е правилния превод? Как е автоматична и полуавтоматична карабина /full automatic, select fire, semi automatic/?
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: CZ Scorpion Evo S1

                          Като питаш конкретно за пушка (и "карабина" е едно нещо кат' нищо!) - не мога да посоча пример за полуавтоматична. Знам разни оръдия - зареждат се ръчно, а изхвърлят гилзата сами. Полуавтоматични, значи.

                          ПП
                          И да не раздуваме излишно за това: "нещо кат' нищо" - аз по същество не знам какво е "карабина". Най-масовият стереотип/жаргон/сленг е за къса пушка (кавалерийска). В последно време (откак тук ловците имат право на нарезни пушки), се употребява по отношение на нарезните пушки (като отличие от гладкоцевните) - кокото и да са дълги (или къси). "Карабина", съм срещал да се употребява по отношение на "Десертния орел" (щот - нали - не е типичният пистолет). Ето, ти го употребяваш по отношение на картечен пистолет (дали защото е с ограничение върху режима в редове, или на друго основание - ти си знаеш).
                          Та буквалният превод си е буквален превод. Термините, са си термини.
                          (Но когато си научил - криво ляво - английски, преди български, или си прочел половината от Винету, преди четвърт учебник ...така се получава.)
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: CZ Scorpion Evo S1

                            CZ Scorpion идва в конфигурация пистолет /картечен за тия дето им е легално/ и карабина със 16 инчова цев. Ние говорим за карабината.
                            Тук за 18" и нагоре цев се води пушка /rifle/, 16" и 14" се води карабина /carbine/ , пистолет /pistol/ е 11" или някъде там цев.
                            И за хората не свикнали с инчовата система- 16.3 инча е дължината на цевта на Калашник. Та не говорим за оръжие с обща дължина и с дължина на цевта същите като на обикновен Калашник. И точно за това, още в първото си мнение съм писал, че говорим за "дълго".
                            Последно редактирано от NIKSD; 26-04-17, 01:54.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: CZ Scorpion Evo S1

                              Пистолет /картечен, ако ги може на редове/



                              Карабина /това е д размерите на Калашник/


                              Думите пистолет и карабина идват от английските pistol и carbine...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X