Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво оръжие за защита със 100%-ов спиращ ефект ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    И понеже сме точно по темата, знаете ли защо в Тексас /примерно/ не е добра идея да се репчиш по улиците...
    Вероятно, защото всеки втори носи пищов.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

    Коментар


    • #17
      От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

      Според мен наи-добрия вариант е спреи "за мечки". Щом може да спре мечка, би трябвало да може да спре и човек с нейните колограми. От там нататък газов пищов и накрая теизър. С теизъра имаш един опит, ако не уцелиш или излезе още някои, не ти върши работа.
      С газовия, не се знае този отсреща дали няма да извади не газов, така, че и там има риск.
      От друга страна спрейчето може да обезвреди няколко човека...

      http://youtu.be/f5rKjJR7O9k

      Ето един пример какво става по улиците по света

      Коментар


      • #18
        От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        И понеже сме точно по темата, знаете ли защо в Тексас /примерно/ не е добра идея да се репчиш по улиците...
        Щото може да срещнеш някой Чарли Уитман?(не е точно по темата). По нея...няма такова стопроцентово сигурно средство измислено, за съжаление. Най-малкото щото нацепените батки обикновено ходят в стадо по няколко глави.
        Последно редактирано от icos; 23-04-17, 08:26.
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #19
          От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          ... Решението е 112, при такива случаи са доста експресни.
          Изобщо не е решение. Едно - поради описаното по-долу ...

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          На 112 имаше подаден сигнал, но те докато решат на кого да ме прехвърлят, защото съм извън града и не знаели в коя община се намирам...а жената ... .трепери от страх и не може да обясни. Аз през това време успокоявам оня надъхания. Ако се беше стигнало до нещо сериозно , 112 нямаше да помогнат , повярвай ми. ...
          Имал съм два случая, в които съм звънял на 112, само за да констатирам, че голяма (Да не кажа - никаква) файда от тях няма, особено извън населено място. В единия случай (неспешен) им отне над час, докато изяснят в юрисдикцията на кое РПУ е мястото (при положение, че от първата минута бях готов да им дам точни GPS координати), а във втория (с потенциал да получи опасно развитие) се оказа, че единствената патрулка, отговаряща за района, била някъде другаде. И това - в района на София. Изобщо, при спешен случай да чакаш помощ от полицията е умряла работа. В най-добрия случай ще изиграят ролята на регистратори на инцидента следварително.

          Конкретно по въпроса в темата - с оглед на ситуацията (ти седиш в колата и някой идва да те вади) все пак може би някакъв хубав лютив спрей в гелово изпълнение, за да се намали опасността полъх на вятъра да ти върне част от веществото вътре в колата.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение

            Твоята задача няма решение.
            Май колегата е прав. То и ласо да му хвърлиш да го вържеш, не знаеш как ще падне и дали няма да си избие зъбите в земята. При всички случаи при обезвреждането ще има някакви щети-ще му въздействаш физически по един или друг начин, което от само себе си води до травми. При всички случаи изброени от колегите до тук има по няколко ако......просто не знаеш този насреща ти какъв е.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #21
              От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
              Вероятно, защото всеки втори носи пищов.
              Защото почти всеки МОЖЕ да носи пищов.
              По същата причина се стрелят в училищата- там НИКОЙ не може да носи пищов.

              Докато Колт не изравни навалицата, престъпника винаги ще има надмощие. Карайте прежалени коли...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                И как приключи ситуацията?
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #23
                  От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                  Понятията "защита" и "нападение" са в главата. Почти винаги, средствата са едни и същи.
                  В този смисъл, ако търсиш нещо, което да си сигурен, че другият го няма- аз не се сещам.
                  Безусловно средство за защита са бронирани стъкла, врати и подобни, но май питанката е за друго. При равни други условия, този отвън е с една идея по- уязвим.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    И как приключи ситуацията?
                    Ами човека се успокои , след като ритна колата ми и откърти пласмасовата кора на вратата. След това даде мръсна газ и избяга. Аз пуснах жалба и това е.


                    Разсъжденията в темата са близки до моите. Аз смятам , че в ситуацията съм взел единственото правилно решение. За някой аз съм страхливец, но пък на мен не ми пука, щом е избегнато едно безмислено сбиване. Железарията се прави.

                    Каквото и да си говорим, самозащита от вътре в купето е губещата позиция, нямаш място , в неудобна поза си, обаче излезеш ли , трябва да действаш, то е все едно да извадиш пистолета и да не стреляш.

                    Опасявах се , че наистина няма такова средство. Надявах се на "Тейзърите" , но 4 000 лева няма от къде да извадя, а и гледах клип , как един лейтенант 3 пъти подред не успяха да го свалят.

                    За мен спечелената битка си остава - избягнатата такава.
                    Последно редактирано от derhunter; 23-04-17, 19:19.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                      Иване,

                      Извини ме, ама човек минал през казармата знае следното:
                      - защитата срещу щети по колата ти е каско.
                      - защита срещу човек решил да те напада (ако не можеш да избягаш) е огнестрелно оръжие. Респектираш и викаш полиция обезателно, а ако не спре ВЕДНАГА, стреляш в центъра на масата на нападателя. Докато го обезвредиш.

                      Пацифизма не работи.
                      Последно редактирано от ezhko; 23-04-17, 11:49.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                        Ежко , твоите твърдения са ми ясни, но не ги приемам.
                        Ами ако в колата има деца, ако в престрелката пострада преминаващ наблизо човек ? Какво, всеки да носи оръжие и да правим война за някакви тъпи скандали ?
                        Знам че напрежени се натрупва във всеки, но също така знам, че то може да се освободи по различни начини.
                        Моята идея е , в подобна ситуация да мога да спра моментния устрем , което ще даде малко време на негативната енергия да се разсее.
                        В моя случай това стана с един ритник по колата ми.
                        Ако сега системата заработи и накаже този човек , подобаващо, може следващия път да не реагира така .

                        ПослеПис: Апък за минаването в казармата.... ами аз бях там на 25 и да ти кажа нищо не научих, освен че комплексар с власт е най-жалката гледка на света. Научих , че 7,62 не спира на 100% човек. Научих и нещо друго, че ако стане война , аз щя се покрия на 100% .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                          Тийзър стига за един човек, спрея за няколко, но в случая не ти е трябвал.

                          Намери си адвокат и си търси правата. Постъпил си правилно.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                            Вероятноста да получиш куршум при опита си да гръмнеш някой с газеняк или да го напудриш със спрей е много голяма!В случая си постъпил правилно особенно при положение че има и друг човек в колата ти!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                              Явка, в описанието на Тийзъра, пише че може да възпроизведе 50 изтрела, но пак не мога да си го позволя. Спрея, тип гел не знам точно как действа, но може да си взема един за всеи случай.

                              За адвоката , нямам възможност сега , но съм пуснал жалба.
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво оръжие за защира със 100%-ов спиращ ефект ?

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                ... Намери си адвокат и си търси правата. ...
                                За една откъртена пластмасова кора на врата няма да си струва разправията да завежда дело и да се влачи по съдилища с години. При това, без изобщо да има сигурност в успешния изход на упражнението.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X