Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправяне на капла на R1100GS.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изправяне на капла на R1100GS.

    Здравейте, искам да попитам някой дали се е сблъсквал с тоя проблем. Предната капла на моя R1100GS имаше хоризонтално биене около 4мм. След като я доразбъзиках я пратих на майстор, но и той не можа да я направи идеално. Каза ми че ринга е усукан и затова само с регулиране на спиците не става. Та въпроса ми е някой знае ли къде може да стане това изправяне и центроване евентуално?

  • #2
    От: Изправяне на капла на R1100GS.

    Всички майстори казват така. За съжаление, за каплите на БМВ са прави.
    Минимизирай биенето и карай. Ако не се лъжа, по спецификация дават биене 1,00 - 1,50 мм.

    п.п. Казвам го от личен опит
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #3
      От: Изправяне на капла на R1100GS.

      Ами че то точно усукан ринг се оправя със регулиране на спиците, а не с друго. Това да не е лята джанта, та да я нагрееш и да я блъскаш с чука, до като се оправи.
      На моята предна джанта веднага, след като купих мотора и смених 8 спици, защото бяха криви и после съответно се центрова самата капла вече с новите спици, но Орлин от Пловдив сам ли я направи центровката, или я носи на някой друг не разбрах, и не попитах, защото тогава правихме, и други по-важни ремонти по мотора.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Изправяне на капла на R1100GS.

        Благодаря за бързите отговори.
        Fozy, наистина толкова го дават за хоризонтално и вертикално биене, но в момента е бая повечко.
        ВладиЧ, и аз се надявах само със спиците да се оправи, ама явно е трудна задача и не все може да я свърши.
        Продължавам да търся варианти и ще карам така докато не намеря решение на проблема.

        Коментар


        • #5
          От: Изправяне на капла на R1100GS.

          И друго се сетих. Така на място не можеш да направиш центровка на тази капла, като въртиш само ниплите на спиците, като на велосипед. Спомням си, че имаха вътре във всеки нипел допълнителна специална малка контра гайка, която също трябва да се разхлаби и чак тогава да се стяга, или отпуска спицата със самият нипел. Иначе без да разхлабиш тази контра гайка в нипела нищо не можеш да регулираш. Ако това не го знае майсторът, на който си носил каплата да я центрова, то нищо чудно, че нищо не е направил.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Изправяне на капла на R1100GS.

            Владич, едва ли човека ще подходи толкова лаишки и ще се пробва на мотора с монтирана гума
            В подкрепа на казаното от теб, една снимчица.

            Велосипедните майстори може да се справят, но трябва да се отърсят от навика си от вело каплите защото тук кръстосаните спици имат силен двоен ефект.

            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #7
              От: Изправяне на капла на R1100GS.

              Аз като се мъчих да я изправя, бях разхлабил всички контра стопори в нипелите. Даже натягах всички спици на 5N/m с динамометричен ключ, но явно задето е усукан ринга и пак не се получи нищо. Тогава разбрах, че няма да направя нищо. Onkel_Tom ми препоръча този майстор, който е изправял неговите капли на GS-а. Като говорихме по телефона изрично му казах, че са разхлабени стопорите и като я направи да ги законтри. Незнам по каква причина, но даже имаше поне 5-6 спици абсолютно хлабави и нито един стопор не беше стегнат. Като си я взех му звънях и нещо се оправда, че племенника му трябвало да ги провери и явно ги е забравил. Каза ми да ги обера без да ги натягам и така. Тогава бях бесен не затова, че не беше свършил работата, а щото ме излъга че я е направил на 1-2 мм биене, което не беше така. Затова сега сагата продължава след като изгорях с над 130лв.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X