Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайрон, моля за някои отговори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кайрон, моля за някои отговори.

    Когато включа ниските ми се случи да изключи предното предаване,въпреки че на таблото светеше червения чек.След като го загасих и постоя малко тогава успях да зацепя бързите.гГледах в руския форум как се проверява дали хъбът държи вакума и ще го пръсна когато се постопли.Миналата седмица оправих механиката на страничното дясно огледало .Претапицирах кожените подлакътници на предните врати,също и централния и заден плафон.Тонколоните във вратите леко гъгнат и се чудя с какви да ги заменя,че са вградени в едни пластмасови корпуси.

    Коментар


    • #47
      От: Кайрон, моля за някои отговори.

      Точно този клип гледах и още няколко,затова зададох въпроса.Каква е логиката на бързите да върти предното ляво колело,а когато пусна бавните да прекъсва и да прихлопва.Иначе съм супер доволен от машината,както от возията,така и от скороста и проходимоста.

      Коментар


      • #48
        От: Кайрон, моля за някои отговори.

        Понеже си падам малко мазохист си купих Кайрон 2.0 xdi. С много забележки, ма пък, на добра цена. И понеже една от забележките е мотора, конкретното ми питане е - става ли двигател от някой Мерцедес на това нещо. Защото, двигателя му има общо с Мерцедес, колкото аз с Америка. А, всички двигатели на Кайрони, който се продават на части са продадени. Що ли? Ако, има някой, който предлага такъв, съм отворен към предложения.
        По принцип трябва да има нещо близко до С класа W203 2.0 cdi. Та, някой слагал ли е двигател на Кайрон от Мерцедес и става ли без преправяне, или аз ще съм първия, който да се наиграе да купи мотор и да види, че не става. Не ми се влиза в излишни филми.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #49
          От: Кайрон, моля за някои отговори.

          На скоростите вероятно става, но всичко останало е божа работа. Като със сигурност горивната система и ел. инсталацията нямат нищо общо. Затова и едва ли някой го е правил по този начин.
          Уж няма невъзможни неща, но зависи колко ще е трудно. За механичното монтиране, като си свалиш твоя мотор ще вземеш необходимите размери, шаблон за към скоростите и пр.
          Но за подкарването му трябва сериозно проучване на ел. схемите. Най-добре би било, ако можеше цялата горивна система и датчици от единия мотор, да се прехвърлят на другия, но това едва ли е възможно. Иначе трябва компютър от донора, той пък може да иска и сигнали и на други модули от донора, и става дявол на магаре.

          Затова може да е по-добре по-стар донор(w202), или по-прост мотор, включително и вариант за бензинов 2,3.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #50
            От: Кайрон, моля за някои отговори.

            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
            Понеже си падам малко мазохист си купих Кайрон 2.0 xdi. С много забележки, ма пък, на добра цена. И понеже една от забележките е мотора, конкретното ми питане е - става ли двигател от някой Мерцедес на това нещо. Защото, двигателя му има общо с Мерцедес, колкото аз с Америка. А, всички двигатели на Кайрони, който се продават на части са продадени. Що ли? Ако, има някой, който предлага такъв, съм отворен към предложения.
            По принцип трябва да има нещо близко до С класа W203 2.0 cdi. Та, някой слагал ли е двигател на Кайрон от Мерцедес и става ли без преправяне, или аз ще съм първия, който да се наиграе да купи мотор и да види, че не става. Не ми се влиза в излишни филми.
            А каква всъщност е драмата, и защо въобще трябва да се преправя ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #51
              От: Кайрон, моля за някои отговори.

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              Понеже си падам малко мазохист си купих Кайрон 2.0 xdi. С много забележки, ма пък, на добра цена. И понеже една от забележките е мотора, конкретното ми питане е - става ли двигател от някой Мерцедес на това нещо. Защото, двигателя му има общо с Мерцедес, колкото аз с Америка. А, всички двигатели на Кайрони, който се продават на части са продадени. Що ли? Ако, има някой, който предлага такъв, съм отворен към предложения.
              По принцип трябва да има нещо близко до С класа W203 2.0 cdi. Та, някой слагал ли е двигател на Кайрон от Мерцедес и става ли без преправяне, или аз ще съм първия, който да се наиграе да купи мотор и да види, че не става. Не ми се влиза в излишни филми.

              Имаш лс
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: Кайрон, моля за някои отговори.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Еми начи разкостване и профилактика, но след като хъба се измие добре, смазване с тънко масло и абсолютно никаква грес !
                Моите са доволно наплякани и двата, със синя грес. Ама МНОГО. Щото иначе тропат. Нищо им няма вече 3 години - и включват и изключват и се въртят по-лесно от чисто новите от същия модел на "новото" возило.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Кайрон, моля за някои отговори.

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  А каква всъщност е драмата, и защо въобще трябва да се преправя ?
                  Драма няма. Хвърли маслото през турбината и щеката беше излязла. Въпреки това като премерих нивото, масло имаше на щеката. Смених турбината и минах 3000км. Сега причука и като отворихме лъсна проблема. Надрана е шийката на биелата на първи цилиндър и повредена самата биела. Части стават само от Санг Йонг. И има само при официалния представител. Мерцедесовия вал е с 2мм по тънък и лагери от Мерцедес, не стават. И биелата е различна. Та търся финансово най изгодния вариант. Ремонт или цял двигател. Ще сложа на кантара и ще преценя.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кайрон, моля за някои отговори.

                    Аз само информативно - биелата вероятно я има в Русия. Вярно, цената е неприятна (между 80 и 150 евра), ама я има.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кайрон, моля за някои отговори.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Моите са доволно наплякани и двата, със синя грес. Ама МНОГО. Щото иначе тропат. Нищо им няма вече 3 години - и включват и изключват и се въртят по-лесно от чисто новите от същия модел на "новото" возило.
                      Днес си играх с актуатора на раздатката, смених си предните накладки, и трябваше да си профилактирам хъбовете, но не остана време, та ще е малко по-натам.
                      Мислих си точно по въпроса със смазването, и реших, ще ги насъскам с медна грес на спрей, пък как ще работят, ще стане ясно като им се наложи.

                      Относно мотора на Кайрона, не се плаши, а си го направи, ако е поправим, ако не е, направо му метни 2.7 от някой разкостен Рекстън.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кайрон, моля за някои отговори.

                        Вчера гледах едно клипче за основен ремонт от кайроноводите - 140 000 рубли частите с набиване на нови ризи от неква Тойота. И това по техните цени от 2017-та.

                        P.S. Една тема, някой може да намери нещо полезно: http://kyron-clan.ru/forum/index.php...E%D0%BD%D1%82/
                        Последно редактирано от коко келеша; 22-11-18, 09:11.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кайрон, моля за някои отговори.

                          Скъсан разпределителен вал от вчера , сряза е почти хирургически ....... Срок на доставка от Ратола 45-60 дни Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-741ae30a15c6f97e9413d66e8808a2bc1a33313f7bd035fdee76497d2ee11ce7_dd29647f.jpg
Прегледи:1
Размер:195.3 КБ
ID:5803685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-548fcae173c15d927312ba07660b3f065f73d0cc51e7b65578b29f44df0aa956_213c4e43.jpg
Прегледи:1
Размер:163.9 КБ
ID:5803686

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кайрон, моля за някои отговори.

                            Цена в Русия - около 200лв, доставка - 7-10дни. Това за единия от 7-те варианта.

                            Аз от официален вносител на автомобили части не купувам. Режат зелки и често сроковете им са невменяеми.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кайрон, моля за някои отговори.

                              Благодарение на Търтея, вече с "нов" мотор на Кайрона:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3558.jpg
Прегледи:1
Размер:425.1 КБ
ID:5804647
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3623.jpg
Прегледи:1
Размер:390.8 КБ
ID:5804648
                              Стария остана разпилян на един палет, в очакване някой ден, да събера годните и да изхвърля негодните части:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3652.jpg
Прегледи:1
Размер:477.2 КБ
ID:5804650
                              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                              SSang Yong Kyron 2.0xdi
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кайрон, моля за някои отговори.

                                И сега ще споделиш ли какъв двигател се намести в коша и ще има ли някакво преправяне?
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X