Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти 16-ки за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Джанти 16-ки за УАЗ

    Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
    Максималният размер (ширина) на джантата не трябва да е повече от 7х16 ако иска да сложи 235/85/16 , в противен случай при джанта 8х16 ще трябва да сложи 265/75/16 , които като диаметър са същите, но доста по-широки. Гуми с резмер 235/85/16 стават на джанти от 6 до 7х16 (справка всички гумаджийски сайтове).
    Сигурно си пробвал и не е станало ? Според мен 235 = 9.5 което ляга перфектно на 8J джанта ! Справка в гумаджийницата, отиваш и пробваш .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #17
      До: Джанти 16-ки за УАЗ

      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
      Сигурно си пробвал и не е станало ? Според мен 235 = 9.5 което ляга перфектно на 8J джанта ! Справка в гумаджийницата, отиваш и пробваш .
      Много гумаджии са склонни да правят експерименти, кога от незнание, кога от това, че не им пука за клиента. Просто не го препоръчвам, пък който иска да си прави експерименти с гумите не мога да го спра. Във всеки сайт на производител на гуми при таблицата с размерите на гумите срещу всеки размер го има и допустимия рейнж на ширината на джантата. Някои от тях посочват и оптималния вариант.
      Предпочитам да се доверя на знанията и опита на фирмите производители, отколкото на "няма проблеми" изречено от устата на гумаджия, който не е чувал какво е например "ЕТ" на джантата.

      Коментар


      • #18
        До: Джанти 16-ки за УАЗ

        Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
        Много гумаджии са склонни да правят експерименти, кога от незнание, кога от това, че не им пука за клиента. Просто не го препоръчвам, пък който иска да си прави експерименти с гумите не мога да го спра. Във всеки сайт на производител на гуми при таблицата с размерите на гумите срещу всеки размер го има и допустимия рейнж на ширината на джантата. Някои от тях посочват и оптималния вариант.
        Предпочитам да се доверя на знанията и опита на фирмите производители, отколкото на "няма проблеми" изречено от устата на гумаджия, който не е чувал какво е например "ЕТ" на джантата.
        Аз знам друго - гумата трябва да е по широка от джантата със 2 инча, при нашия размер ще е по широка с 1.5 инча и според мен е абсолютно допустимо ! И ти го казвам не само на теория . И аз съм със джанти 8 J и съм пробвал как седят гуми 235 - перфектно седят !
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #19
          До: Джанти 16-ки за УАЗ

          Не съм специалист, и за това няма да споря. Въпреки това ще предпочета да се доверя на производителите на гуми.

          Коментар


          • #20
            От: Джанти 16-ки за УАЗ

            Да съживя малко стара тема с нов "проблем".
            Преди време взех на бързо 4 джанти от Газела 6.5J x16 с идеята да имам резервен вариант за 16 цолови гуми, но не обърнах внимание на ЕТ-то. Оказаха се 45, при нормално за УАЗ-а 22. Фланци на този етап не влизат в бюджета, та ще се наложи да коригирам ЕТ-то чрез изрязване заварката на струг и заваряване на ново.
            Въпросите са два:
            1. Преместването трябва да стане с 23мм. или бъркам;
            2. Такова упражнение дали ще дебалансира джантата до такава степен, че да не може да се балансира в последствие.
            Джантите са такива:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16.jpeg
Прегледи:1
Размер:5.8 КБ
ID:5457067отвътре са заварени на 4 места с по 10-15 см. заварка.

            Коментар


            • #21
              От: Джанти 16-ки за УАЗ

              Ако са направени читаво биенето е минимално и баланс е напълно въжможно да се направи ако го позволяват гумите
              За Ет-то зависи от това колко позволява де се изнесат .
              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

              Коментар


              • #22
                От: Джанти 16-ки за УАЗ

                Колеги хайде и аз малко да съживя старата тема и да не пускам нова.

                Какви гуми е добре да сложа на 7инчова джанта. Мисля си за нещо от сорта на 215 или 225.
                И сега и вторият ми въпрос.
                Цялата тая работа е за Уаз 452, та решил съм да сложа 16ки 7инча, но за офсета не съм много сигурен какъв трябва да е. Дали офсет 0 или много близък до 0 ще е добре?
                Спрял съм се общо взето на варианта 16" 7J 215(225)/75(80)/R16 А/Т. Пиша ги така размерите защото още не съм решил с точност колко широка и висока да е гумата.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X