Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конденз под стелката на шофьора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конденз под стелката на шофьора

    Здравейте колеги, от няколко дена се появи конденз под стелката на шофьора, мокрото не е много, но го има!
    Два пъти махах прага, вдигах мокета и обдухвах с пистолет за горещ въздух но проблема остава. Под мокета има вата, която се напоява с влага и няма изсъхване. Гумената тапа си е на мястото, нямам дупки по-пода, просто не знам от къде се появи тази влага.
    Колата беше на ремонт, но правихме задни вежди, в предната част на купето не е рязано, чукано или заварявано.
    Единственото нещо което съм правил е да сваля двата предни подкалника и да изчистя мизерията която се беше събрала м/у тях и калника. Другото което направих по-време на ремонта е че намазах пода с течен парафин, възможно ли е да съм запушил някой отдушник или дренаж? Има ли такива отвори на пода под шофьора, аз поне не видях такива. Влажното петно е точно под шасито, или по-точно под дунапрена който е м/у шасито и купето.
    Под пасажерската стелка, както и под тези на задната седалка е сухо. Колата изкара вече едно лято и една зима при мен, мие се с водоструйка и до сега не е имало подобен проблем. Взех я от ремонт, нито съм я мил, нито е валяло дъжд, нито съм пускал климатик, нито съм я карал през локви да се мокри отдолу. Два дена след ремонта реших да я изчистя и измия, вдигнах стелката и под нея мокро.
    Единственото нещо което ми идва на ум е като съм мазал и пръскал с парафина, да съм запушил някой отвор който е действал като отдушник, но като легна под нея не виждам нищо подобно ... дайте акъл какво да проверя?
    Уточнявам че това е чист конденз, не е антифриз или друга течност!
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

  • #2
    От: Конденз под стелката на шофьора

    пускал ли си климатика? Вероятно си замазал отвора за оттичането ..

    Коментар


    • #3
      От: Конденз под стелката на шофьора

      Къде е този отвор, климатик пусках веднъж за няколко минути да проверя дали духа студено, че не бях го пускал от миналата година.
      Утре ще го пусна и ще гледам дали ще протече някъде отдолу, не знам къде му е дренажа, до сега не ми се е налагало да го търся!
      От тогава обачене не съм го пускал, а два пъти съм вдигал мокета и съм го сушил с пистолета за горещ въздух, и продължава да мокри стелката.
      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

      Коментар


      • #4
        От: Конденз под стелката на шофьора

        нямам идея къде е на твоята кола. Обикновено е само една дупка - отвежда се или в долу някъде в двигателния отсек - или направо надолу .. давам ти само предположение кое може да е причината

        Коментар


        • #5
          От: Конденз под стелката на шофьора

          И при мен беше мокро, оказа се радиаторчето на парното. Но казваш, че не е антифриз...

          Коментар


          • #6
            От: Конденз под стелката на шофьора

            На много коли под стелките се събира влага.
            Правилно си го написал-"конденз". А ако стелката или материала на "мокета" са водоплътни-има да чакаш да се изпари влагата...
            Може и да влиза отнякъде де, не знам. Но ми се струва, че е кондензирала влага, и като не може да се изпари-има "постоянно присъствие" под стелката.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Конденз под стелката на шофьора

              От така описаните симптоми, освен да е замазан или блокиран дренажа на климатика не виждам какво друго може да е. Пусни го да поработи и провери от дясно на педалите дали е мокро (не на пода ами самата страна на - централната конзола). Това ще ти даде отговор. Няма логика да имаш конденз само на това място и то след като е имало интервенция отпред (подкалниците) и отдолу около шасито, къдено обикновено се дренира кондензираната влага на климатика.

              Коментар


              • #8
                От: Конденз под стелката на шофьора

                Довечера ще го пусна да видя дали и от къде ще прокапе, въпреки че много се съмнявам дренажа на климатика да е на пода под краката на шофьора!
                Като вдигнах мокета, отдолу е ламарина без никакви вентилационни или други отвори, има само една гумена тапа която си е на мястото.
                Стелките съм ги слагал миналата година в началото на зимата, и до сега не е имало проблеми, така че и тях ги изключвам като причина.
                Ще лягам довечера отдолу и ще гледам ко става ...
                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                Коментар


                • #9
                  От: Конденз под стелката на шофьора

                  Привет,

                  Тойотата на съпругата ми, след пране на салона, се потеше много. Стъклата мокри и влажно навсякъде. Смених филтъра на купето и сложих вътре един абсорбатор на влага - тези с една торбичка, съдържаща бели кристалчета като морска сол, и кошничка с легенче под нея. Има ги навсякъде. В началото за 24 часа се събираше пълно легенче, но след около седмица драстично намаля до около две супени лъжици. Продават се допълнително торбета с кристалчета за по няколко лева, сменят се не като станат на целокупна буца, а чак като почти изчезнат от торбето. Нема да е зле да вземеш и спрей за почистване на климатика въздуховодите - от тези с тръбичка в комплекта.

                  Много важно е преди тръгване да не забравяш да изливаш събралата се течност.

                  Въпросната сушилка се вози в колата и до ден днешен и много помага в зимните месеци - не съм видял никакво запотяване и в най-снежното време с пълна кола с хора и с двойно повече крака, покрити със сняг.

                  Успех.
                  Черно, мирише и разваля характера!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Конденз под стелката на шофьора

                    При мен няма такова запотяване, всички филтри са нови и се сменят редовно, стъклата не се запотяват, даже миналия уикенд свалях вентилатора на парното да го почистя че беше започнал да скрибуче. Не съм прал салон или мокет, навсякъде е сухо освен по-средата под стелката на шофьорското място
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #11
                      От: Конденз под стелката на шофьора

                      Под дърво паркираш ли?В смисъл, листа падат ли върху колата?Ако е така, провери да не са се запушили отворите за оттичане пред стъклото.Когато това стане, водата влиза през отдушника на парното и се стича надолу към краката.Често пъти това е съпроводено и със "скрибучещо" моторче на праното.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Конденз под стелката на шофьора

                        Не, няма листа под решетката на чистачките, всичко е чисто. По-самия вентилатор също нямаше листа или някакви други едри боклуци а само прах.
                        Интересното е че предните подкалници от страната на купето бяха пълни до половината с пясък и мизерия, в единия имаше дори поникнало растение, долу отворите за отичане на водата бяха тотално задръстени. От двата подкалника излезе половин кофа с пясък и мизерия. Отделно зимата на левия праг отдолу му се бяха запушили отворите за дрениране и се беше напълнил с вода, плацикаше се вътре като в езеро. От там източих над литър вода, и конденз или влага в купето не съм имал никъде. Сега изчистих всичко, и изби влага
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • #13
                          От: Конденз под стелката на шофьора

                          Освен, да има някъде под калниците ръжда или дупка и сега пък, като си отпушил отворите да прониква вода вътре в купето, като вали.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Конденз под стелката на шофьора

                            Може да провериш и дренажните отвори на тази врата където е мокро

                            Коментар


                            • #15
                              От: Конденз под стелката на шофьора

                              Дренажите на вратите са чисти ...
                              Въпреки че тази тиня беше стояла в подкалниците неопределен период от време, и беше забържала влагата там, след като я изчистих и избърсах всичко, калниците са като нови от вътрешната страна. Там няма никаква корозия, чиста гладка ламарина.
                              Аз дори колата не използвам за офф роуд, в смисъл да я карам в калове, гори, шуми и т.н. да се набива с кал и мизерия навсякъде, използва се като градска джипка, мие се редовно и т.н. Най вече за това ли е чудно, че тази влага се появи изведнъж.
                              Дори и климатик не съм пускал, пуснах го веднъж за 5 мин. да проверя дали ще духне студено и го спрях, даже не помня преди или след като видях че под стелката е мокро.
                              Нещо дребно е, но ще има сега да ми опъва нервите докато го открия.
                              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X