Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Отвори една преиодична система на елементите и провери сам какви си ги надробил.

    Коментар


    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Явно магнетитът е по-евтин от чугуна, а тежи двойно повече при един и същи обем от бетона. Оригиналната противотежест на Клас от бетон е голяма почти колкото един европалет при тегло 900кг.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Отвори една преиодична система на елементите и провери сам какви си ги надробил.
        Толко ли зле съм ги запомнил
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • Вече карам трактора 1000 моточаса. Дойде време отново за обслужване на скоростната кутия, маслото на ДВГ го сменям често, на 250-300мч. Преди да отида на последните 12 декара, които трябваше да култивирам, тракторът започна да шуми странно. Оказа се, че водната помпа е заминала и лагерът е разбит. Нямах време да се занимавам и си закачих малкия култиватор на малкия трактор. След като засях, се залових с ремонта. Водната помпа не подлежи на възстановяване, сменя се само с нова. Използвах момента да сменя и четките на алтернатора, които за 6500 часа бяха тотално свършили, имаше голяма нужда от нови. Турбото също беше започнало да тече от актуатора, оказа се о-пръстен, който подмених и смазах със силиконова смазка механиката вътре, защото старата смазка беше изсъхнала. През лятото ще сменя и профилактично керамичните дискове на спирачките, защото четох, че създават големи проблеми. На около 6-7 000 часа се чупят и задръстват цялата скоростна кутия с метални парчета. Не мисля да се вкарвам в такъв филм за 500лв. Общо взето, тракторът добър излезе, но е желателно да се избягват активните мостове на арион от 2008 до 2012 година, производство са на Караро и са кекави.
          Последно редактирано от iovkito; 01-05-20, 15:22.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • Мога да препоръчам на собствениците на Claas/John Deere, които имат преден ВОМ, да прегледат каретата на задвижващия вал, който е свързан директно към демпферната шайба на коляновия вал. Съвсем случайно пипнах едното каре, след като тракторът е работил 1 минута, изгорих си ръката. Свалих целия вал и се оказа, че карето откъм коляновия вал е затегнало. Самото каре струва 20лв, но щетите, които може да нанесе при счупване са огромни заради разположението му. Моментът може да се използва и за смяна на пистовия ремък, защото иначе няма как да се изкара.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • Значи прави към 300 часа на година? Десетина годинки такава експлоатация би трябвало да я издържи с не много пари.

              Коментар


              • Да, горе-долу толкова навъртам. Купих го на 5515, а в момента е на 6600. Повечето часове ги въртя на орането, около 150. Бих искал да си закупя голяма торачка и да го използвам за торене, но няма да е тази година. Първо ще си купя нова дискова брана, чак след това и нова торачка с компютър.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • Продавам John Deree 6140r обявата я има в мобиле. Ако някой търси запазен трактор от първи собственик да пише.

                  Коментар


                  • Здравей, до колкото знам от познати Тайтън Машинъри предлагат машини втора ръка, но най-добре да се свържеш директно с тях. В София имат магазин на Ботевградско.

                    Коментар


                    • Появи се един неприятен проблем с челния товарач. На хидравличната връзка между товарача и трактора има дренажен отвор, през който изтича маслото, което се отделя от бързите връзки при присъединияване на товарача. При мен отворът се беше запушил и маслото е започнало да прелива през електрическата букса, която е за разпределителя на третата функция на товарача. Бях решил, че е някой маркуч и ще го подменя след като приключа със сеитбата, но се оказа, че не е това. Потрябва ми кофата с допълнителните цилиндри и разбрах, че те не работят. Маслото беше разложило изолацията на кабелите и те бяха дали на късо. Кутийката с управлението е залята със смола, за да е ремонто непригодна. От инсталацията на трактора идват 2 букси, едната е с 2 кабела +12в и маса, това е силовото захранване. Другата е с 4 кабела, 2 маса и още два, по които идва +12в при натискане съответно на F3 и F4 функция на електропилота. Направих си ново управление за 5 минути, в което сложих реле за фарове за мъгла на тойота, в оригиналното предполагам, че има транзистори, а не релета. На капака с означение на бушоните изобщо не е отбелязано, че бушон F11 е за челен товарач, вместо това има означение за предни фарове. Без оригиналното ръководство за ремонт е мисията невъзможна да се правят ремонти при положение, че дори не отблеязват правилно предпазителите по трактора. Иначе, въпросната кутийка е 700лв, при положение, че внея има елементи за 2-3лв.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Я кажи колко килограма пшеница му събира кофата?
                        За колко време товариш една гондола 30 тона?

                      • iovkito
                        iovkito коментира
                        Редактиране на коментар
                        Кофата е 1550л, ако пшеницата е с добър хектолитър, 1т събира със сигурност. От предния склад, който е до пътя, товаря за 40мин, от задния склад слънчоглед за час и 10/15мин, защото се пълни догоре. Царевица от площадката пълня по 40т за 35-40мин, но там не губя време за влизане и излизане от склад. Също така се печели и време със самото разтоварване, защото вдигам кофата в движение и я изсипвам веднага, докато с телескопичен товарач трябва да се разпъва и свива стрела.

                        По-назад в темата бях качил клипче как товаря. Това са първите ми опити, когато внимавах повече. Вече съм доста по-бърз.
                        https://www.youtube.com/watch?v=Z6Hk...=toyotaavensis
                        Последно редактирано от iovkito; 02-05-21, 11:32.

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Абе с телескоп е по-бързо и по-удобно, доказано е.
                        Тук един приятел товари 30 тона пшеница за под 20 минути, ама Маниту-то е ново-на две години е, и прави много неща наведнъж.
                        Казва, че ако го накарат да товари с трактор с товарач-ще напусне

                        Но работим с това което имаме.
                        Руснаците имат товарачи с товароносимост 1,9 тона, това е много. Стават и на този дето съм се засилил към него, та се чудя дали да не се окомплектовам с един подобен. Ама трябва да порастна малко...

                    • Има всякакви товарачи вече и всякакви кофи. Моят е с 2,5т товароподемност, кофата празна е 540кг, общо взето не го претоварвам. За такива малки обеми като моите не си струва да поддържам телескопичен товарач. С товарене на камиони може би навъртам 15 моточаса на година. Който има няколко хиляди тона за товарене, там е друго.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Според мен товароподемността би трябвало да е само за товара. Кофата не влиза в сметката, тя си е тара.

                        Шофьорите на камиони не мрънкат ли, ако товаренето става бавно?
                        Ама и да мрънкат-кво толкова, то на шофьорите една от основните части на работата е чакането.

                      • iovkito
                        iovkito коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не е само за товара, защото кофата е отделна част от товарача и се смята в теглото. Иначе, шофьорите не се сърдят. Предварително казвам какво е положението и пращат камионите един по един, за да няма чакащи. Ако не претоварваха двойно, аз щях да ги товаря 2 пъти по-бързо. Вместо 25т товарят по 45т, след това реват какви ни били пътищата и как се чупели камионите....

                    • Остана ми малко време и ремонтирах счупения преди 3 години калник по време на орането. Уж го залепиха добре и боядисаха, да видим колко ще изкара. Съвсем скоро ще ми пристигат и нови инвентари за трактора, дискова брана и торачка. Ще направя снимки, когато ми ги доставят.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Щастливец...

                    • Тази година един приятел ми даде да пробвам неговите инвентари. Разбах, че няма смисъл да горя нафтата и да не правя качествени обработки. А за торачката се реших, защото не искам повече да ползвам 2 трактора. Ще бъде 3000 литра, навесна.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • Добива започва от качеството на обработките, това всеки земеделец го знае.
                        Когато порастна ще си взема и аз хубав инвентар, но сега карам с дъртите машини от които отървах колегите.

                        Иначе с хубав трактор и хубав инвентар работата е песен. Затова ти казвам, че си щастливец.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • Някой може ли да изкаже мнение за дискове на дискова брана. По-удачно е да е с първи ред назъбени и втори ред гладки или с два реда назъбени? Питам, защото може да се поръча с каквито пожелае клиентът, а досега съм работил с една, която дори не мога да нарека дискова брана.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • Кольо
                            Кольо коментира
                            Редактиране на коментар
                            И на мен ще ми е интересно да разбера разликата между назъбени и гладки дискове.
                            Според мен назъбените са произлезли от някой рекламен отдел. Не виждам с какво допринасят-нито с по-добра обработка, нито с някакво олекотяване на работата, просто изглеждат по-различно и пъстро.
                            С колкото и брани да съм работил-не виждам никаква разлика в обработката с два реда гладки или предни назъбени.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X