Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Колеги , трябва ми помощ. Надявам се във форума да има хора , които са работили със западни машини и могат да дадат мнение за слаби места и какво да се гледа при покупката , кои екстри да се избягват , до колко моточаса не създават големи проблеми , каква скоростна кутия да се избере и т.н. Трябва ми трактор в диапазона 180-200кс , ориентирал съм се към John Deere. Искам да може да ми дърпа 7,5 метров култиватор и 5 корпусен обръщателен плуг . Бюджетът ще е около 50 000 евро без ДДС. В момента разглеждам седма серия и по-конкретно 7530 . Всякаква информация ще ми бъде от голяма полза.
    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

  • #2
    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    За тия пари,трудна работа за модела който си харрсал. Виж Клас или Рено. Реното ползват двигатели и кутий на Джонитата до 200к.с. Добри машини са.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      Без да визирам марка , всичките супер висши ткутии (СВТ) - избягвай ги ,варио също .
      Колкото по малко екстри - по-здрава машина. Ама това си го знаеш и сам.
      Приципно ДжонДиър , отдавна не е символ на здравата марка - на многото пари за поддръжка - ДА .

      Щаер, КеЙс и НюХоланд са с едни и също части.?!?!

      Попрегледай Ламборджини и JCB - ама за доказани модели.

      И не на последно място , каква ще е гарнитурата м/у кормилото и седалката ?
      Карам една марка , доволен съм . Ако искаш - да споделим на лични .
      Ще ти дам и телефон , пък сме и от едно и също село. Може и да я пробваш.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Джонитата от 8 серия нагоре.По-малките спорна работа колко са здрави.Виж Клас,не са лоши машини.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Ако може малко повече конкретика:
          -За какво ще се ползва машината?
          -Колко декара ще обработва?
          -Основна машина ли ще?
          -Работници ли ще я карат?
          -На кои марки сервизите са най-близко до мястото.Как ремонтират машини втора употреба?Ако изобщо ремонтират.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            Тракторът ще се използва за култивиране , дисковане и оране . От време на време и за транспорт с 15 тонно ремарке. Декарите ще са около 1200 , от които 700-800 за оране и след това култивиране и 400 за дисковане. Машината ще е основна , но Т-то така или иначе няма да го продавам , просто не искам да го карам повече. Ако се наложи , ще влезе в употреба. Сервизи има на всички марки , поне аз не се сещам за някоя , която няма представителство в Добрич. От работници няма да се кара , напатил съм се от такива експерименти . Днес ми препоръчаха да бягам от 7-ма серия и да сляза на 6-та , с механична скоростна кутия , около 150-160кс.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #7
              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              Има един "младеж" който работи в Джон Диър в Канада.Там е механик.Това което знам от него ,е да се избягват моделите които завършват на 20. Също и от кутийте и IVT,техният вариант на безстепенните.Не са лоши,НО за тях няма ремонтни комплекти.Изкарват някъде към 6-8000 мт/ч живот,и то с редовно обслужване.От там нова,а цената е много дебела,нещо от рода на 1/3 от стойността на машината.Ако взимаш чисто нов,няма проблем,караш и продаваш щом стигне тези мт/ч.
              Надявам си запознат,че за западната машина си трябва отделен инвентар.При тях маслото на скоростите и хидравликата е едно и също,т.е за хидравликата ползват маслото от скоростите.Трябва ежедневно преглеждане за нивото.Трябва инвентара да ти е хубав,да не тече,да не замърсява маслото и да не смесва маслото с други видове.

              Ако искаш истински зелен елен,търси си 8 серия.Най-малката и започва от 200 к.с или 220к.с(не съм на 100% сигурен).

              п.с Ако намериш 7810,на малко мт/ч ще го карат и внуците ти.Двигателят е 8.1(185к.с) литра,много/много здрава машина.Двигателят го слагат до 300 к.с по различните модели.По немско/английско изпадат по на 5-6000 мт/ч,има и по на 20 000 ....
              Последно редактирано от FiveFinger; 18-04-17, 16:49.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                В с.Божурово има един младеж,Стефан Арзатов се казва и вкарва само Джонита от Англия.Има богат избор включително и на прикачен инвентар.На самия вход на селото в дясно е двора няма как да го подминеш.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Хихихи парка ни е само зелен със жълти джанти на стойност над 30 милиона бг левчета .Имаме от 5 серия нагоре ,ама ще чета само да се образовам .А ,и днес даже карах един 7530 ,5 скорости с по 4 диапазона нещо като Т150.
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    Браво.Но е хубаво да се прави разлика.Човека пита за машина,която сам ще купува и поддържа впоследствие.Когато друг плаща сметката,нещата стават много различни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                      Хихихи парка ни е само зелен със жълти джанти на стойност над 30 милиона бг левчета .Имаме от 5 серия нагоре ,ама ще чета само да се образовам .А ,и днес даже карах един 7530 ,5 скорости с по 4 диапазона нещо като Т150.
                      Много добре колега. Тъкмо ще можеш да ни кажеш кои серии до колко МТчаса ги карате, нататък - ясно. Предполагам, само нови пристигат при вас?
                      Мисля, че наистина на Рено/Клас трябва да се обръща по-сериозно внимание. Джон Диър вече не е това, което беше...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
                        В с.Божурово има един младеж,Стефан Арзатов се казва и вкарва само Джонита от Англия.Има богат избор включително и на прикачен инвентар.На самия вход на селото в дясно е двора няма как да го подминеш.
                        Аз
                        го знам като Стефан Раднев ама друга тема може да има и друг - то селото е бая голямо .
                        За това ли става въпрос ?

                        Да и на него основната му машина е 150 - 160 коня ...със жълти джанти.
                        Имам му телефона !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Само нови, само един въпрос към професор Живко Костадинов - Коя е тази серия,която е над 8 ??? Може би 9 с четири вериги и над 600 коня двигател ,и да дърпа плуг с 5 тела??? За 5 тела стигат и 160 коня и не е задължително да е 8 серия която по голяма от нея няма освен 9 та . Те това за сериите ,сега по въпроса 7530 е със скоростна кутия пауър куад , полу автомат полу ръчка .Това са две кутии ,най вече дефектира куада (автомата) издържа до 13-15 хил. мтч зависи и от парлопанина тракторист . Двигателите са чукове на всички ,без едни извръщения на 5 серия с италиански (педалски) двигател . 8 серия са автомати 16 скорости имаме на 1,2,5,7 хил. мтч за сега няма дефект ,но 8 серия е да се занимаваш с 10 20 50 хил дк земя ,кара обръщателен плуг 7 тела имам чувството че ако запъне на скала няма да усети и ще остави плуга там . Култиватор 12 метра е играчка за него ,ще се опитам да кача и снимки що е 8 серия и с какво се яде ,и една седма и една пета. Моя съвет търси джони около 160 коня и до 5,6 хил. мтч ,да си покараш още 5,6 хиляди без ремонти ,след това почва ,каренце,някой семеринг,втулки преден мост , а след 15,20 на пазара . 5,6 хил. мтч са 6,7 години а с твоите 1000 декара може и доста повече. Имат добри сервизи и резервна част идва за 24 часа от германия ,докато при ландини ,джейсиби ,класове за седмици две месец и слагат и доставка по 500лв ако е примерно пристискателен диск,и цената става мамта си ееее... и като загубиш две седмици като се чупи по време на кампания и направо го пали и го оставай на къра. Туй от мен ,айде ще опитам и снимки да кача


                          пп Истинския трактор е зелен с жълти джанти , фирма Октопод е може би най голямата в момента която се занимава с земя и карат едни зелени боклуци с жълти джанти ,може би са богати имат пари за пране да взимат само чупентии .
                          Последно редактирано от jimito; 20-04-17, 18:29.
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            Осмачета

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073808.jpg
Прегледи:1
Размер:360.6 КБ
ID:5750785 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073845.jpg
Прегледи:1
Размер:278.3 КБ
ID:5750791 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073927.jpg
Прегледи:1
Размер:357.0 КБ
ID:5750786 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073923.jpg
Прегледи:1
Размер:310.3 КБ
ID:5750787 Седначе 7530 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073855.jpg
Прегледи:1
Размер:306.4 КБ
ID:5750788 Седмаче до осмаче Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073740.jpg
Прегледи:1
Размер:326.0 КБ
ID:5750789 и едно петаче Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170419_073759.jpg
Прегледи:1
Размер:298.6 КБ
ID:5750790
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Джимито,или там както се казваш.Все тая. Така може да си говориш на приятелите и т.н.
                              По-лекичко го раздавай.
                              Със здраве.
                              Под 8 серия визирам 8100,който е около 200 к.с.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X