Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

    Направи си гарнитури с които да затвориш входа и изхода на егр-а, а не да му изолираш водата... Изолирай задължително с неръждавейка. Покарай го малко, виж как е и тогава мисли за по-нататък. Работя активно и не съм чул за сега за добавка която да се покаже в смукателния или изпускателния тракт. Ако искаш пробвай с по силен антифриз, но според мен си затапи изгорелите газове и не се занимавай с глупости.

    Коментар


    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

      В неделя пробвах кофата -за 6 часа натоварих 140т царевица с 20 литра нафта, доволен съм. Реших си проблемас липсата на фадрома. Догодина ще купя кофа с вилици, с която да товаря лавандулата в тировете.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

        Явно трябва да се видим .
        Остана ми още малко работа по полетата , докато не свърши - ми ври под капачките .
        Имаме връзка.

        Коментар


        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

          Ще се видим , като свършим с работата. Днес натоварих още 2 камиона , не знам защо , но съм като малко дете с нова играчка , още не съм му се нарадвал . Вече не бих си и помислил да си купя такъв трактор без челен товарач.
          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

          Коментар


          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

            Вчера приключих с орането на зелените площи и естествено , отново антифризът намаля с 2 литра за един ден. Днес имах повече време , запалих трактора и го форсирах на високи обороти , легнах под него и започнах да оглеждам абсолютно всеки маркуч , фланец , радиатор и като цяло всяко място , от което може да протече охладителна течност. Оказа се , че има един маркуч , от който започва да се образува капка , която тръгва по долния му край , капва върху щеката на маслото , стича се до блока и се изпарява. След изгасяне на трактора всичко изсъхва и нищо не си личи . Още утре ще купя ново парче маркуч , за да го подменя . Бях сложил и пластмасова бутилка на края на тънкото маркуче , което излиза от разширителния съд - нищо не беше текло , гарнитурата е наред. Купих си и тестер за гарнитури , все пак ще направя един тест , така и така съм си дал парите. ЕГР-а ще си замине заедно с охладителя , въпреки че е наред , няма как да пратя компютъра за чип и да не го изключа превантивно. Май ще се окаче , че ще мина само с едни дюзи , поне засега.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

              А тежестта пристигна ли колега? покажи снимки
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                какво стана ....откри ли от къде губи антифриза?

                Коментар


                • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                  Да , от този маркуч , който съм споменал в предходното си мнение. Трябваше да сваля единия горивен филтър , защото маркучът беше зад него и мястото е много ограничено. Стойките на челния товарач пречат много , когато трябва да се прави някакъв ремонт около двигателя , а за да се свалят трябва да се махнат резервоарите , защото задните болтове са зад тях. Вчера си намерих оригиналното ръководство за ремонт на трактора, много полезна информация има в него. Дори и да не мога да правя всички ремонти сам , все пак е хубаво да има човек откъде да прочете нещо. Тежестта не е пристигнала , защото щях да я взимам заедно със задните противотежести , които се оказаха , че са за джантите на Claas Axion , а не за Arion. Много се радвам , че германецът се зае да провери точно за кой тип джанти са , защото в момента щях да се чудя на кого да ги продавам.
                  Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                  Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                  Коментар


                  • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                    Значи джондиерския двигател е корав не е като останалите. Само където се притесняваха някой колеги с чували и котки и прасета???

                    Пп Гледай какви въртели ти създаде един маркуч за 5 лева.
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                      Да , засега работи добре . Дано само няма някое пострадало бутало от калпавите дюзи , но то ще се чуе. Ако има някакви други проблеми , директно го свалям от трактора и му правя пълна ревизия . Всичко е описано стъпка по стъпка в ръководството , частите не са безбожно скъпи , всичко може да се ремонтира. Като нямаме пари за нови трактори , трябва да се примиряваме с тези проблеми. Преди няколко дена един приятел замина за Англия да купува трактотр до 110кс , ще го видя с какво ще се прибере. Като знам какви ми ги изприказва за моя трактор , отстрани е много лесно да се говори.
                      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                      Коментар


                      • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                        Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                        Да , засега работи добре . Дано само няма някое пострадало бутало от калпавите дюзи , но то ще се чуе. Ако има някакви други проблеми , директно го свалям от трактора и му правя пълна ревизия . Всичко е описано стъпка по стъпка в ръководството , частите не са безбожно скъпи , всичко може да се ремонтира. Като нямаме пари за нови трактори , трябва да се примиряваме с тези проблеми. Преди няколко дена един приятел замина за Англия да купува трактотр до 110кс , ще го видя с какво ще се прибере. Като знам какви ми ги изприказва за моя трактор , отстрани е много лесно да се говори.

                        Ако имаше бутало , до сега да си разбрал . Така е и с колите и с моторите и с тракторите втора употреба , защото не знаеш какво е правил предния собственик. Но като няма риба и рака е риба
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар


                        • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                          Дано всичко вече да е наред !
                          Последно редактирано от krumtenev; 14-01-18, 17:26.

                          Коментар


                          • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                            Миналата седмица приключих с товаренето на последния слънчоглед. 40 тона ги натоварих точно за 3 часа, като се има предвид, че премитах и последните 2 кофи ги пълних с лопатата. Време е за махане на фадромното и прикачване на 7 метровия култиватор.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9282325x.jpg
Прегледи:1
Размер:136.2 КБ
ID:5783512
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                              Нещо наложи ли се да сменяш по хидравликата, за да монтираш кофата?
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Избор на трактор втора употреба - може би John Deere?

                                Кофата е ползвана на фадрома JCB и захватът не пасваше на фадромното ми устройство, което е с евро захват. Отрязах планките, заварих евро захват и кофата пасна. Бързите връзки на кофата също бяха някакъв измислен стандарт на Mailleux, на трактора пък някакъв стандарт на Claas или и аз не знам на какво, не бях виждал такива досега. Монтирах и на кофата и на челния товарач нормални бързи връзки. Фадромното ми за щастие си имаше фабрично трета функция, защото без нея нямаше да мога да управлявам цилиндрите на кофата. Друго не съм преправял, но определено тази кофа си струва парите. Няма камион, който да не може да бъде натоварен, дори и да е с много големи надстройки за слънчоглед. Мога да разтоварвам на височина около 5 метра, а такива камиони въобще няма.
                                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X