Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

    Моля за мнения. Харесал съм тази комбинация - Фотоапарат Olympus OM-D E-M10 Mark II Black Kit (14-42mm EZ) + Обектив Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4.0-5.6 R , но се чудя дали за парите си струва или по-добреда купя огледално-рефлексен, примерно такъв: Фотоапарат Canon EOS 750D тяло + Обектив Canon EF-S 18-55mm f3.5-5.6 IS STM + Обектив Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM

    Въпросът ми е по-скоро принципен.
    Последно редактирано от NovemberCharlie; 17-04-17, 10:01.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

  • #2
    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

    Принципно не е важно. Всичко зависи от конкретните цели.
    Кажи какво ще се снима и тогава да видим кое е най-доброто решение!

    Коментар


    • #3
      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

      За общи/туристически цели. Нямам фотографски амбиции. В момента даже имам някъде по шкафовете един Fujifilm FinePix S1000fd, но си снимам с телефона, че ми е по-удобно.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #4
        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

        Според мен ако ще се ползва само за любитлско снимане и целта е да се правят много по добри снимки от тези с телефона, безогледалката е напълно достатъчна. Ако има идея за учене и развитие по напред във фотографията, има второ чудене, още по хубава безогледалка или по добър модел огледалка със съвсем други обективи от изброените.

        P.S писалисме заедно, при тези условия вземи си олимпуса
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

          А каква, все пак, е разликата?
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #6
            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

            Безогледалната технология изисква постоянно четене на матрицата, която води до постоянното и загряване... Откъдето или трябва да се намери начин за сериозно охлаждане... (като примерно матриците на телескопа в Рожен... или динамичният диапазон отива на кино след няколко минути работа... ) Повече по този въпрос съм писал тук: http://forum.adv-bulgaria.com/forum/...-камери

            Втората и важна разлика е, че DSLR има визьор, който е оптичен и се вижда това което е... Това може да е и предимство и недостатък... Аз лично предпочитам да виждам възможностите, които имам и аз да решавам какво от тях да превърна в снимка, а не както при безобледалната технология да виждам евентуалният краен резултат, но не и възможностите, които пропускам...

            Митовете и легендите за пълната замяна за DSLR-ите с безогледална технология се разпространяват от маркетолози и хора нямащи елементарни познания по физика...

            Митовете че безогледалната технология позволява намален размер са верни само в ограничен кръг от случаи ако нямате необходимост да използвате сериозна оптика... Ако ще използвате сериозни обективи, единствената разлика в размерите и теглото между еквивалентни безогледални и огледални камери ще е много по-неудобната дръжка на безогледалните...

            Безогледална технология за снимане на бързи събития не става... (това е едно от нещата, които имат шанс някога да бъдат подобрени, за разлика от останалите...)

            Безогледалната технология като цяло е по-удачно решение ако ще съчетавате фото с видео... и си има своите предимства...

            За вашите цели така, както сте ги указали е все тая... Но ако имате сериозни амбиции за в бъдеще... посмислете за DSLR... имам предвид във фотографията...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

              И да добавя... нещо важно пропуснах... Покупката на камери (без значение огледални, безогледални) от нисък клас са според мен пари хвърлени на вятъра... Помислете си за качествен телефон с прилична оптика... )вече има такива) вероятно ще го ползвате много повече и по-успешно... Във фотографията за да има значими и видими разлики се изискват сериозни усилия и вложения... Иначе тези с телефоните ще се усмихват ;-)

              И още нещо, безогледалните технологии също много се различават... някои от горе написаните проблеми ги няма при рейнджфайдер камерите... които пак са безогледални... там обаче има други проблеми...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                А каква, все пак, е разликата?
                Разликата е в начинът на прещракване. Поне, докато не се понаучат някои неща, за които лично аз, така и не намерих нерви и време. Съзнавам, че спамя темата, но малко ми звучи катооооо "Искам да сменя Пасата с нещо лифтнато 4х4, за да ми вози по- меко". Аз стигнах до извода, че телефонът съвместява повечето от нужните ми неща. Огледалото го връчих на дъщерята.
                Дано ме разбереш правилно.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                  Аз го имам - Olympus OM-D E-M10 Mark II... Разгледай моите фотоси... С двата китови и две Сигми -19 и 60мм/2,8, които са най-често употребяваните. Моя съвет е, щом нямаш намерение за ХудожественоТворчески ФотоИзпълнения засега, не се занимавай със смяна на обективи - има ,,сапунерки'' с 1''сензор - Канон 7марк 2, Панасоник лх, Сони рх100 1,2,3,4,5... На 80-90% тия апаратчета ще ти решат всички фото желания...
                  Отклоних се от от твоето двоумение за двете системи, но така ще спестиш пари и ако се запалиш истински - тогава ще знаеш какво искаш и ще скочиш на многото обективи и всичко покрай тях...
                  И все пак най-важно е ЗАУ и апарата да е винаги с него.
                  П.П. Усилено се ослушвам за ,,сапунерка'', щото обикалям из горите и чантата с безогледалката набъбна доста и не ми е сгодна...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Разликата е в начинът на прещракване. Поне, докато не се понаучат някои неща, за които лично аз, така и не намерих нерви и време. Съзнавам, че спамя темата, но малко ми звучи катооооо "Искам да сменя Пасата с нещо лифтнато 4х4, за да ми вози по- меко". Аз стигнах до извода, че телефонът съвместява повечето от нужните ми неща. Огледалото го връчих на дъщерята.
                    Дано ме разбереш правилно.
                    Да ти кажа, никак не спамиш темата... В преподавателската ми практика редовно се срещам с въпроса защо след като си купих камера със сменяема оптика не мога да направя една читава снимка, а преди това си снимах добре с телефона? По сериозната фототехнология има смисъл само при сериозно и задълбочено отношение към нея, знанията които са нужни и огромните инвестиции, които стават неизбежни... За всичко останало си има телефони...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                      Трия си коментара, Венци е човека, който може да ти отговори най правилно и го е направил вече.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                        Драго, много добре го беше написал... Не трябваше...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                          Телефон имам Samsung Galaxy S7 (не знам дали му е добра камерата), а сапунерката, както казах по-горе, е Fujifilm FinePix S2000fd
                          Последно редактирано от NovemberCharlie; 17-04-17, 17:15.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                            Предварително се извинявам, че ще си позволя още малко по темата. Не защото разбирам от фотография, а защото въпросът има най- малкото два аспекта- професионалнотехнически и потребителскоемпиричен.
                            С фотографията стигнах до извода, че на ръчни настройки можеш да направиш по- добра снимка, отколкото на автоматични. Дотам! Появи се, обаче коварният въпрос "КАК?", който откри пред мен такава отчайваща бездна от възможности и незнание, че ми утрепа всякакъв ентусиазъм. Както казах по- горе, връчих Канона на дъщерята- да са оправя.
                            От друга страна, бил съм пряк участник в разговор от рода:
                            - Добре де, що тоя апарат струва 200 лева повече от ееееей тоя? Почти еднакво изглеждат.
                            - А-а-а-а, тоя е огледално рефлексен.
                            - ???
                            - Емиии, прави по- хубави снимки.
                            - Аха, ясно!
                            Ясно... друг път. Ясно е колкото:
                            - Що това Соренто е два пъти по- скъпо от ей тоя Ситроен?
                            - Е, ся! Сорентото е 4х4, джип... къде ще ги сравняваш?
                            - Значи е по- добро, а?
                            - Еми, няма сравнение.
                            - Аха, ясно!- докато го качиш на магистралата и земеш да се чудиш, как хората могат да трошат пари за подобна каруца.
                            Темата е необятна и се простира върху лаптопи, перални, резачки за дърва и к'вот се сетиш.

                            Чарли, ако си стигнал моите "висини" във фотографията и това предизвиква дилемата ти, бих ти препоръчал да отидеш на някой курс (ако има такива в Толиати), за да придобиеш представа какво те чака "оттатък". Дай си малко по- ясна сметка докъде си готов да стигнеш и тогава се мятай.
                            Ако имаш рожден ден и се чудиш какво да си подариш? Аз оня ден си взех апаратче за кръвно и гледам малко по- рядко да се изявявам у форума.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                              Да и аз стигнах до извода за курса. Толиати ми е малко далече, но гледам и в Талин има курсове на английски.http://www.tlu.ee/en/Baltic-Film-Med...th-Photography
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X