Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

    [QUOTE=Венцислав Петров;3142411]Не знам защо така мислиш, но когато кажеш мога да те опровергая... В изкуството лесни неща няма... Ако говорим за изкуство де, иначе натискането на копче не е сложно, даже понякога се получават и отлични резултати... ;-)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture1.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5750575[/

    QUOTE]
    Точно за изкуството говорим А то,горкото,е толкова разтегливо понятие,че... Нали?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Female-face-modern-art.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5750580 много хора,особено авторът смятат това за изкуство,но аз мисля,че изкуство е нещо,ама съвсем друго за мен е това -


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1121.jpg
Прегледи:1
Размер:131.3 КБ
ID:5750581
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #32
      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

      Изкуството винаги е било сътворявано от хора, успели да се надигнат малко над "оградата" да хвърлят бърз поглед и да го скицират... първи... ;-)

      Рембрант е велик... и винаги ще остане такъв... И не случайно..., но в това което е правел е бил пръв... Днес можем да му се възхищаваме, но всичко сходно сътворено сега, е трудно да бъде квалифицирано като изкуство... банално е да се повтаря, изкуството винаги е авангард, никога не е след...
      В този аспект днес няма никакъв проблем да бъде повторена Нощна стража... като сюжет, че дори технически по издържана... Но това няма да постави автора до Рембранд... Неговото място е вече безвъзвратно заето...

      И следващите след него са търсели своето... А когато се е появила фотографията... търсенията са се насочили извън "компресията на същността" както я наричам и чиито апотеоз е точно Рембранд... Сега за да бъде сътворявано изкуство се работи в областта на "компресията на идеите"... И да, не е необходимо всичко да се харесва, нито всеки автор да бъде разбиран и обичан...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Смея да твърдя, че до 12-ата си година съм видял повече музеи от повечето участници във форума. От къщата на Ел Греко и двореца Прадо, през Лувъра и Бритиш Мюзиъм до къщата на Ван Гог. Какво е диафрагма и скорост на затвора също знам от преди 25-30 години (имал съм и още ги имам Полароид, Смяна 8М и AGFAmatic, подарък от баща ми за рожден ден, а той имаше Вера). Но никога не съм се занимавал със задълбочено практикуване на фотография и не съм сигурен, че искам. Искам да имам красиви спомени. Явно, за тази цел, фотоапаратът, който имам, заедно с телефона, при условие, че се науча правилно да ги ползвам, ще свършат работа. Ако реша да се задълбочавам, пак ще питам. Много благодаря на всички, които се отзоваха със съвети. Спестихте ми едни пари.
        Всъщност не е баш така,колега,говоря от собствен опит - зарибява,опасно зарибява Купи си DSLR,но не точно този канон (лично мнение),снимай в РОУ,научи се да обработваш снимките след това и ще си имаш удивителни спомени.Това го казвам от личен опит - започна много да ми харесва и даже вече искам да се уча на някои работи...
        Поздрави
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #34
          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

          Заповядайте на Ринга, колеги! Някой ден ще разберете, че има защо.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Изкуството винаги е било сътворявано от хора, успели да се надигнат малко над "оградата" да хвърлят бърз поглед и да го скицират... първи... ;-)

            Рембрант е велик... и винаги ще остане такъв... И не случайно..., но в това което е правел е бил пръв... Днес можем да му се възхищаваме, но всичко сходно сътворено сега, е трудно да бъде квалифицирано като изкуство... банално е да се повтаря, изкуството винаги е авангард, никога не е след...
            В този аспект днес няма никакъв проблем да бъде повторена Нощна стража... като сюжет, че дори технически по издържана... Но това няма да постави автора до Рембранд... Неговото място е вече безвъзвратно заето...

            И следващите след него са търсели своето... А когато се е появила фотографията... търсенията са се насочили извън "компресията на същността" както я наричам и чиито апотеоз е точно Рембранд... Сега за да бъде сътворявано изкуство се работи в областта на "компресията на идеите"... И да, не е необходимо всичко да се харесва, нито всеки автор да бъде разбиран и обичан...
            Аз пък,вече знам какво е "Боке" и съвсем скоро ще те потърся за съвети...много съвети " Тогава,ако имаш време,ще изпиеме по един чай и ще поговорим за...да речем Вежди Рашидов и Микеланджело..?
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #36
              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

              Става, уговорено... ама като ще ме замеряш с така подбрани имена..., ще е нужно чаят да се смени с друго питие с по-висок градус... ;-)
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                Ха - така сега!? Имената са първите,дето ми дойдоха на ум,като пример за изкуство - единият наистина прави изкуство,а другият само така си мисли и кащля издълбоко като се произнася по такива теми... Добре,нека са Фелини и А.Слабаков или Мариус Куркински и Ал Пачино...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  Да и аз стигнах до извода за курса. Толиати ми е малко далече, но гледам и в Талин има курсове на английски.http://www.tlu.ee/en/Baltic-Film-Med...th-Photography
                  Точно тия, малко си ги изтървал. Ама ние направихме достатъчно, за да ти убием желанието. Аз лично, започвам да се мразя, че ставам все по- заядлив и все по- задръстен мърморко, многознайко, загоритенджер... ако си под 35, хич не чети тукашните корифеи. Купувай си огледалото и си глей кефа! После ще разправяш и поучаваш.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                    Развитието на техниката не ни ли прави с отрязани глави 2 пръст над веждите, или просто не ни занимава с битовизми? Прав е Пепи, че снимката е в главата, а техниката в ръцете на невежата е куп непотребно желязо.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Развитието на техниката не ни ли прави с отрязани глави 2 пръст над веждите, или просто не ни занимава с битовизми? Прав е Пепи, че снимката е в главата, а техниката в ръцете на невежата е куп непотребно желязо.
                      Понеже упорито отказвате да дойдете на Ринга, ще си позволя да се изцепя, че истинската фотография приключи с появяването на цифровите фотоапарати. Ако бях фен на фотографията, винаги бих предпочел лентата (или плаката). Това наистина е Изкуство.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Развитието на техниката не ни ли прави с отрязани глави 2 пръст над веждите, или просто не ни занимава с битовизми? Прав е Пепи, че снимката е в главата, а техниката в ръцете на невежата е куп непотребно желязо.
                        Е нали баш за това искаме да я изучим техниката,за да можем да я използваме пълноценно Е,или не искаме - 'фърляме я и викаме - това не е за мен...
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Понеже упорито отказвате да дойдете на Ринга, ще си позволя да се изцепя, че истинската фотография приключи с появяването на цифровите фотоапарати. Ако бях фен на фотографията, винаги бих предпочел лентата. Това наистина е Изкуство.
                          Е,стига де...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                            Е,стига де...
                            Кво стига? Поне не мислиш за пиксели. Сичко си е тет- а тет.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                              Хаха Добре - така да бъде!
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                                Е тук вече не си прав... Тя фотографията първо не е почвала с фотоапаратите, че да приключва с цифровите такива и второ, ако ми намериш някой, някъде който да успее да направи нещо с лентов апарат, което да не мога да повторя с цифров ще го публикувам на заглавната страница на форумите...

                                И все пак да уточня, че съм виждал ленти... С фотография се занимавам от 12 май бях годишен (на 51 съм), започнал съм с Пентакон сикс TL 6х6 форма и съм проявил вероятно хиляди филми, а снимки нямам идея дори...

                                Виж ако някой реши да пробва да постига резултат с лентов апарат и да го кефи тази работа добре... Но това как е постигнат един резултат няма отношение към него самият (резултата)... А колкото до изкуството... И преди и сега малцина са авторите... мнозина се занимават с халтура, повечето от другите и за зрители не стават... Така е било и ще бъде... и лентовата или цифрова или каквато и ще да е технология няма нищо общо с това...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X