Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

    Фотографията, художествената, не се прави с фотоапарат. Тя е в главата. Техниката е нещо на много заден план.

    За щракане взимаш това което ти е удобно в ръката и ти се побира в джоба и няма да ти е досадно да го развлачваш. В 98% от случаите смартфона върши работа, в останалите 2% ти трябва наистина добър апарат, който или няма да си го купил или няма да знаеш как да го ползваш.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

      Смартфона върши работа до момента в които ти трябва оптичен зум.

      Коментар


      • #18
        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Фотографията, художествената, не се прави с фотоапарат. Тя е в главата. Техниката е нещо на много заден план.

        За щракане взимаш това което ти е удобно в ръката и ти се побира в джоба и няма да ти е досадно да го развлачваш. В 98% от случаите смартфона върши работа, в останалите 2% ти трябва наистина добър апарат, който или няма да си го купил или няма да знаеш как да го ползваш.
        Би ли дошъл тук?
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...31#post3139931
        Въпросът е фундаментален, а уважавам търпението на хора като н960 и драго варвар, които могат да кажат много повече, отколкото аз да сънувам. А в присъствието на Венци Петров в темата, мисля че нашите мнения трябва немедлено да се изнесат към Ринга.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #19
          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

          Хайде ще се пробвам да напиша това което изтрих. Ако ти трябва апарат само за спомен и за туризъм, но да прави по красива картинка от телефона ти трябва или безогледалка или огледалка. Да ама едното е по голямо от другото заради огледалото и повечко тежи. Та за любител по добре безогледалка, Аз започнах с турбосапунерка Nikon P500 за нищо не става , после минах на безогледалка Panasonic GX1 и G5 с обективи: 14-42/14-140/45-200/ 20f1.7 и от лакомия и голямо любопитство, разкарах всичко и преминах на DSLR , първо с Nikon D5300 сега с Pentax K-3ll, обективи много от ниския клас (цени между 500-800лв). Ако не беше лакомията ми сигурно още щях да снимам с някоя безогледалка на Panasonic или Olimpus , но всеки си има мечти и мераци. Аз започнах от нулата, демек нищо не разбирах, сега мисля , че съм минал няколко нива нагоре, ама съм далече още от истинската фотография. Може да видиш развитието ми от самото начало и какви трудности съм имал, как хората от форума са ми помагали и съветвали и т.н. ... виж темата ми, в която продължавам да задавам въпроси

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=155081

          Разбрах едно, за любителско ползване и без познания нещата НЕ стават, четене, пари и свободно време, като всички хобита и това не е евтино. Каквото и да вземеш (огледалка или DSLR) трябва да имаш поне общи познания oт фотографията, какво е скорост, исо, бленда и за какво се използват, после има още много за четене. И двата апарата имат ауто, ама ако ще снимаш на ауто снимай с телефона. Тези апарати правят много по красиви картинки от един телефон, но трябва да знаеш как да ги накараш тези тела да заснемат снимката така че да те изкефи. Апаратите са много по умни от теб и ако снимката не е станала не са виновни те или обектива, а вината е в ЗАУ (зад апаратно устройство) За мен за любителско снимане ако имаш мерак да четеш и да се развиваш ок, инвестирай и се развивай, но първо отиди и разбери на един курс, какво ти трябва и от какво имаш нужда, да не стане така, че да си купиш DSLR и в последствие да стигнеш до извода, че не ти се занимава с фотография и да си имаш едни 1000лв. в гардероба (това е евтиния вариант) ако се запалиш да знаеш, че хубавите обективи струват колкото и повече от тялото, важи при двата варианта. Има и по евтини разбира се, но колкото платиш толкова и получаваш. Въпреки всичко казано и си тръгнал към магазина на пазар, си вземи безогледалката и чети, после времето ще покаже. А ако не те грабне , на пазара или Както казва Венци, зариби децата си с фотография , подари им фотоапарат и те никога няма да имат пари за наркотици, защото ще събират за обективи. Ние няма как да ти кажем да си купиш кола седан при условие, че на теб ти трябва сув, та решението си е твое, вземи си това което ти харесва и ти е удобно в ръката, избери си обектив( трудна задача) и твори. Във фотографията колкото повече искаш толкова повече плащаш и ако не си с профи нужди, всичко е лакомия и его. А всички в този живот, винаги искаме повече. Отплеснах се много, но това са си мои гледни точки.
          Последно редактирано от drago varvar; 17-04-17, 20:19.
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #20
            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

            Провокиран от тази тема днес, качих кучетата и запраших към гората... Апаратът със статив и ...телефон... И две снимки...

            2017-04-17_20-04-18 M=B R=23 S=4 Б by Nikola Petrov

            2017-04-17_19-46-01 M=B R=23 S=4 1222 by Nikola Petrov

            Изводът за мен е, че ползваме много малко от Хапаратурата, дето я имаме... Но да ме прощава Венци / респект/, но не можеш да се качиш на Ферари само с един курс /авто, фото и .../ - трябва да се измине пътя от ... до ... Както казва търтея - фотото е в главата, Сичко друго е инструмент/ това като секса/!

            Коментар


            • #21
              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

              То да ти кажа и само с курсове не става, ако ще и да са повече... Трябва и ходене по музеи и галерии..., едни първи 7 години също, после книжки... въобще процеса е дълъг... А техниката и знанията разбира се, са важни... И все пак да не забравяме че ако един автор има какво да каже и знае как, може да ползва апарата и като го топи в боя и рисува с него после... :-)


              P.S. На Ферари можеш и без курс да се качиш, въпросът е..., а за какво ти е..?
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                Абсолютно верно,Коле! И аз искам някой ден да се науча да снимам,но твърдо съм решен да не започвам със Pentax 645z,например,или Сони а99 марк2.Такава техника (лично аз)​ бих купил,ако ми носи годишно поне 70 - 80000 лева,айде,не евра
                Последно редактирано от Bat_Pepo; 17-04-17, 21:20.
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                  ,,ако един автор има какво да каже и знае как, може да ползва апарата и като го топи в боя и рисува с него после... :-)''


                  Хаха, може и във фризера...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                    Ха ха Браво момчета! Темата е страхотна и поучителна,поне за мен Само да вметна за рисуването - между 2768 и 3221 пъти е по-сложно от фотографията , е,не във стил Ван Гог,разбира се,тогава и с фотоапарат може,и със физическите си дадености може...
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Ха ха Браво момчета! Темата е страхотна и поучителна,поне за мен Само да вметна за рисуването - между 2768 и 3221 пъти е по-сложно от фотографията
                      Не знам защо така мислиш, но когато кажеш мога да те опровергая... В изкуството лесни неща няма... Ако говорим за изкуство де, иначе натискането на копче не е сложно, даже понякога се получават и отлични резултати... ;-)

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture1.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5750575
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        За общи/туристически цели. Нямам фотографски амбиции. В момента даже имам някъде по шкафовете един Fujifilm FinePix S1000fd, но си снимам с телефона, че ми е по-удобно.
                        Щом е така - това са моите пет ст'инки.

                        Не ти трябват въобще камери със сменяеми обективи.
                        Вземи нещо от тези и ще си ми благодарен :

                        - ако компактността е от значение - Sony_RX100_III ,
                        - ако искаш повече варио - Panasonic_FZ1000

                        И двете са с едноинчова матрица. Сонито можеш буквално да си го пъхнеш в джоба на дънките. Марк3, заради визьора.
                        Паната има невероятен обектив - 25-400мм еквивалент. Страхотна машина е - на практика става за всичко, но си е почти с размерите на DSLR.

                        - ако искаш по-голяма матрица - Panasonic_LX100 - Micro 4/3 сензор, предимство заради което е далеч от компактността на Сонито, при сходни други параметри (като обхват и светлосила на обектива, например).

                        И накрая нещо много важно, според мен - и трите са ЕДНАКВО добри и като фото, и като видео камери. Нещо, което никак не е за пренебрегване, особено когато става въпрос за камера тип all in one и нещо, което в никакъв случай не може да се каже за посочените от теб Оли и Канон.

                        Само за протокола - имам ги и трите и говоря от личен опит.

                        Относно "Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика", то мога УБЕДЕНО да заявя, че такива вече почти не са останали. Единствено в спортната и уайлд лайф фотографията огледалата са с някакво минимално предимство (все още). Но много скоро и там нещата ще се променят.
                        За всичко останало, в момента никой не може да ме убеди, че с нещо си заслужава да се снима с огледало.

                        За мен бъдещето е ясно и то принадлежи на безогледалната технология. Като предимства и възможности за приложение в практиката, е въпрос на относително кратко време (може би 2-3 години) тя да измести, изцяло огледалото.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                          А как имах алтруистичната идея да не я спамим тая тема...?
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                            Все по-интересно става...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              А как имах алтруистичната идея да не я спамим тая тема...?

                              НЕма спамене,питащия е толкова назад в материала, че всичко написано в темата е полезно за него-ще рови и чете...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предимства на огледално-рефлексните пред безогледалните със сменяема оптика?

                                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                                То да ти кажа и само с курсове не става, ако ще и да са повече... Трябва и ходене по музеи и галерии..., едни първи 7 години също, после книжки... въобще процеса е дълъг... А техниката и знанията разбира се, са важни... И все пак да не забравяме че ако един автор има какво да каже и знае как, може да ползва апарата и като го топи в боя и рисува с него после... :-)


                                P.S. На Ферари можеш и без курс да се качиш, въпросът е..., а за какво ти е..?
                                Смея да твърдя, че до 12-ата си година съм видял повече музеи от повечето участници във форума. От къщата на Ел Греко и двореца Прадо, през Лувъра и Бритиш Мюзиъм до къщата на Ван Гог. Какво е диафрагма и скорост на затвора също знам от преди 25-30 години (имал съм и още ги имам Полароид, Смяна 8М и AGFAmatic, подарък от баща ми за рожден ден, а той имаше Вера). Но никога не съм се занимавал със задълбочено практикуване на фотография и не съм сигурен, че искам. Искам да имам красиви спомени. Явно, за тази цел, фотоапаратът, който имам, заедно с телефона, при условие, че се науча правилно да ги ползвам, ще свършат работа. Ако реша да се задълбочавам, пак ще питам. Много благодаря на всички, които се отзоваха със съвети. Спестихте ми едни пари.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X