Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече съм с патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: И аз вече съм с патрол

    Нямаше ме известно време, днес запалих патрола, заредих газ до горе и вече няма никакъв проблем, върви си перфектно. Между другото го засякох разхода и на бензин 70% градско в Пловдив 24.8 с 35ци купър.

    Коментар


    • #92
      От: И аз вече съм с патрол

      Мисля да сменям автоматика с ръчна кутия от патрол 3.0 дизел. Въпроса ми е дали въобще е възможно, какво е необходимо като части освен самата кутия и има ли някой който има уменията и желанието да се наеме със задачата( без значение къде се намира).


      Коментар


      • #93
        От: И аз вече съм с патрол

        Смяната на кутията остава на заден план и трябва да оправям моята. От време на време не иска да сменя надоло при кикдаун, като натисна педала нищо не се случва и след час може пак да си работи. Чух че има колега от Пловдив, който е много запознат с автоматиците ако може някой да ми даде телефон. Обмислям цялостен ремонт на кутията понеже озитата много я хвалят, но явно в моята има проблем.


        Коментар


        • #94
          От: И аз вече съм с патрол

          Нула,898шест,20три,06,Стоян.

          Коментар


          • #95
            От: И аз вече съм с патрол

            Мерси войводо!


            Коментар


            • #96
              От: И аз вече съм с патрол

              По таралясника работата не е спирала, като може би му се вижда края. Тази седмица се направиха настройки на горивната смес понеже се оказа, че е много много богата и при пълна газ под товар се давеше и губеше мощност и се излагах на един баир. В последствие се оказа, че алтернатора хич го е нямало през цялото време, а аз си мислех че не му стига силата. Без нищо включено зареждаше на 13.5 волта, а като се включат перките падаше на 12.8 и фаровете го довършваха на 12.5 на празен ход. Цяло чудо е как акумулатора в изкарал почти година с няколко много продължителни ползвания на лебедката, явно оптима наистина е сериозен акумулатор. Днес вече качих рециклирания алтернатор и на празен ход си кове 14.2 волта. Остана монтажа на два нови моста с блокажи и е готов за продажба [emoji1].


              Коментар


              • #97
                От: И аз вече съм с патрол

                Тъй като работата по смяна на мостовете е на финалната права, почнах да се замислям и за смяна на мотора [emoji1]. Все още моя има живот в него, но някак си не е това, което ми се иска. Както всички знаем най-популярната конверсия по нашите ширини е БМВ, но в другия край на света хората слагат шевролет ЛС, който ми се струва доста по-вълнуващ [emoji1]. Хубавото е, че се предлагат чисто нови мотори, готови за вграждане с цялата инсталация, която е необходима, както и лапи за двигателя и фланци за Патрол. Моята идея е да се смени и кутията вместо да използвам фланци. Цялата история с осмака, доста ще задмине БМВ като цена, но предполагам и като резултати и надеждност. Ако направя и тази стъпка получавам джип с чисто нови мостове и окачване и нови мотор и скорости. За мен най-големия проблем е намирането на някой, който да се захване с работата и наистина да знае какво прави. Качвам една снимка на предния мост вече събран и рециклиран на 100% + едно АРБ за разкош. Задния е по същия начин.




                Коментар


                • #98
                  От: И аз вече съм с патрол

                  Чакам доставка на горни регулеруеми и усилени носачи и долни усилени +11мм за задния мост, заден регулеруем усилен панхард и регулеруема усилена кормилна щанга тъй като някой дебил е заварил накрайниците на моята. Ще видим как ще стои предния мост след смяната и ако има нужда ще се взима и преден панхард. Като пристигнат железата ще кача снимки. Кастора за сега ще е с тампони, но тъй като имам планове за по-голям лифт, най-вероятно ще се сменят пушките с едни много готини австралийски, за жалост струващи повече от комплект пружини и амортесьори.


                  Коментар


                  • #99
                    От: И аз вече съм с патрол

                    Ако има някой, който да изкаже мнение за амортесьорите на Филчев, ще съм благодарен. Евентуално и като цена как варират ме интересува. Гледам, че са доста популярни.


                    Коментар


                    • От: И аз вече съм с патрол

                      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                      Ако има някой, който да изкаже мнение за амортесьорите на Филчев, ще съм благодарен. Евентуално и като цена как варират ме интересува. Гледам, че са доста популярни.
                      Слагай , няма да сгрешиш . Монтирал съм доста от тях - никакви проблеми , а и като съотношение цена качество нямат аналог . Един съвет , вземи ги регулируеми
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: И аз вече съм с патрол

                        Тъй като предния панхард, който взех е с друг захват за демфера(ухо), а и стария г/д си е изпял песента, поръчах нов. Интересното при него е, че е с регулиране на твърдостта с 9 степени. Производителя е Tough Dog, прочетох само хубави отзиви за продукта. Като цена е с 20 евро по-скъп от демфера на ОМЕ. За сега за окачването май се ориентирах към регулируеми фоксове, но съм решил първо да използвам наличните айрън мен докато не се скапят напълно. Пружините най-вероятно ще са Добинсънс.

                        Коментар


                        • От: И аз вече съм с патрол



                          Пробвах да го сгъвам на ръка с различните степени и наистина се променя доста. Ще видим как е на джипа.


                          Коментар


                          • От: И аз вече съм с патрол

                            Патрола с новите мостове и дифове върви много добре. С 35ци завоите на асфалта ги взима настрани. Стана малко по-бавен след 90км/ч , но той е само за гората, така че това не е проблем. Преди на 100 км/ч беше на 1600 оборота, сега е на около 2100. Автомата работи много по-добре, не се чуди коя скорост да включи. След събора ще се свържат двата блокажа и за сега по ходовата част приключвам. Следващата задача на Дечо от Пловдив ще е изработката на нова филтърна кутия и шнорхел, тъй като сегашните не са много добре изолирани и вече доста овехтяли. Ако може по-запознатите да кажат дали температура от 85-88 градуса на мотора при външна 35+ е в рамките на допустимото. Термостата започва да отваря на 82С. Налягането на маслото след смяната с 10W40 стана на 6 бара про загрял мотор, преди с 5W40 беше около 4. Сега предстоят проби и каране цяла зима и лятото продължава тунинга.


                            Коментар


                            • От: И аз вече съм с патрол

                              На автомата каква му беше диагнозата?
                              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                              Ford Fiesta 1.4 Tdci

                              Коментар


                              • От: И аз вече съм с патрол

                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                На автомата каква му беше диагнозата?
                                Като за начало липсващ TPS, без който кутията въобще незнаеше какво се случва и в последствие след нови по-бавни дифове започна да сменя по-леко и задържа високи предавки безпроблемно. Преди с 35ци и бързи дифове явно се товареше и доста често прехвърляше между 3 и 4та.


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X